Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jakie rodzaje reklam są zakazane oraz kiedy reklama stanowi czyn nieuczciwej konkurencji?

  informacji, że jest on wyłącznym dystrybutorem danego towaru nie stanowi reklamy. Reklama porównawcza to reklama umożliwiająca w sposób bezpośredni lub pośredni rozpoznanie konkurenta albo (...)

 • Kiedy reklama jest nieuczciwa?

  z dobrymi obyczajami. Pojęcie dobrych obyczajów jest bardzo pojemne, w związku z tym ustawodawca zdecydował się określić, kiedy reklama nie będzie spełniała tego warunku. I tak, reklama

 • Zakaz reklamy alkoholu w świetle Konstytucji i prawa europejskiego

  przeciwdziałaniu alkoholizmowi (Dz. U. 1982 r., Nr 35, poz. 230, ze zm.) Oprac. na podst. orzeczenia TK z 28 stycznia 2003 r., sygn. K 2/02 zakaz reklamy alkoholu, napoje alkoholowe, reklama, commercial (...)

 • Porada prawna na temat reklama

  Nie szukaj dłużej informacji na temat reklama, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Dopuszczalna reklama porównawcza asortymentu towarów

  porównawczej należy interpretować w sposób najbardziej dla niej korzystny. Zdaniem Trybunału, co do zasady jest w zgodzie z ww. dyrektywą reklama porównawcza, która dotyczy łącznie asortymentów (...)

 • Cechy dozwolonej reklamy porównawczej

  istotnych, charakterystycznych, sprawdzalnych i typowych cech tych towarów i usług, do których może należeć także cena. Z punktu widzenia tych przesłanek reklama będzie zgodna z prawem, jeśli wzięli (...)

 • Sponsorowanie klubu sportowego

  reklamę jest ustalenie znaczenia pojęć "reklama publiczna" i "reklama niepubliczna". Reklama publiczna, zaliczana w całości do kosztów uzyskania przychodów, to między innymi wydatki (...)

 • Roznoszenie ulotek blisko konkurencji

  godności człowieka, 2) reklama wprowadzająca klienta w błąd i mogąca przez to wpłynąć na jego decyzję co do nabycia towaru lub usługi, 3) reklama odwołująca się do uczuć klientów (...)

 • Reklama treści erotycznych

  działającej na podświadomość człowieka, reklamy uciążliwej. Ograniczenia reklamy mogą być wprowadzane z uwagi na ochronę praw innych osób lub specyfikę działalności handlowej czy zawodu. Reklama (...)

 • POS TV a reklama alkoholu i papierosów

  reklamę ze względu na innowacyjność POS TV zachęcając tym samym do zakupu. Zwracamy uwagę, iż przepisy art. 12 pkt 4 ustawy o tytoniu jest interpretowany rygorystycznie. reklama piwa, reklama (...)

 • Hazard mniej szkodliwy. KE zmieni prawo w tym zakresie?

  oferujących usługi hazardowe. Reklama i sponsorowanie usług hazardowych online powinny być bardziej odpowiedzialne społecznie i bardziej przejrzyste. Przykładowo nie powinny zawierać bezpodstawnych (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Reklama

  Witam, Chciałbym zareklamować swoją stronę www. Wpadłem na pewien pomysł ale nie wiem czy jest to zgodne z prawem. Chcę sprayem pisać adres strony (...)

 • Problem z WAM i ekwialentem - POMOCY!!!!!

  Od IV/2005 jestem emerytem wojskowym. Ze służby odeszłem z uwagi na likwidację Jednostki Wojskowej.W III/ 2005 oddałem zajmowanš kwaterę i przeprowadziłem (...)

 • Reklama działalności

  Chciałem się nieco zareklamować w ramach mojejdziałalności SEO dla stron firmowych. Chciałem stworzyc strone www z opisem usługi. Jednak, czy mogę (...)

 • PILNE! Spór o częściowo wykonaną usługę

  Witam serdecznie, W zeszłym roku prowadziłem działalność gospodarczą związaną z wynajmem przenośnych nośników reklamowych (tylko i wyłącznie (...)

 • Wymiana zdjęć

  Chciałem się zapytać jak to wygląda z prawnego puntu widzenia. Jeżeli napisałbym w necie na forum, że mam 16 lat i wymienię się z rówieśnikami (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane