Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jaki VAT przy sprzedaży posiłków i dań przez placówki gastronomiczne?

  towarów wymienionych w załączniku nr 10 do ustawy o VAT stawka podatku wynosi 5% (art. 41 ust. 2a ustawy o VAT). W poz. 28 załącznika nr 10 do ustawy o VAT wymienione zostały - (...)

 • Przekazanie i zużycie towarów i usług na cele reprezentacji i reklamy a VAT

  podatek VAT od świadczenia usług na cele reprezentacji i reklamy, ponieważ podatek taki nie wystąpi; nie będzie kosztem uzyskania przychodów podatek VAT należny od przekazania informacji handlowej, (...)

 • Państwo bezradne wobec oszustów podatkowych. Oto raport NIK

  zaniżeń VAT, 8,8 proc. w 2012 r. oraz 4,8 proc. w I półroczu 2013 r. Natomiast w dziewięciu urzędach skarbowych w 2011 r. dla Skarbu Państwa odzyskano 22,1 proc. kwoty zaniżeń VAT, (...)

 • Porada prawna na temat reklama a vat 2011

  Nie szukaj dłużej informacji na temat reklama a vat 2011, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Sponsorowanie klubu sportowego

  nielimitowanej? Czy konieczne są faktury VAT za reklamę z klubu piłkarskiego, czy też do udokumentowania kosztów wystarczy umowa z klubem i dowody wpłat środków pieniężnych na rzecz klubu? Wybór (...)

 • Zwolnienie VAT 2011: limit do 150 tys. zł

  zwolnienia. Jeśli złożę do 15 stycznia 2011 roku zawiadomienie o chęci skorzystania z tego prawa, to od każdej sprzedaży po 1 stycznia nie odprowadzę już podatku VAT. W przypadku, gdy (...)

 • Odliczenie VAT - reprezentacja i reklama

  . 8 pkt 2 wynika, że podatnik ma również prawo do odliczenia VAT, jeżeli zakupione towary i usługi dotyczą czynności, o których mowa w art. 7 ust. 3-7. Można więc odliczyć VAT naliczony (...)

 • Sprzedaż nieruchomości a VAT - stan prawny na 31.12.2010

  stawką 7% VAT, opodatkowanie stawką 7% VAT ograniczone czasowo do 31 grudnia 2010 roku, opodatkowanie stawką 22% VAT. Zwolnienie przedmiotowe – obiekty budownictwa mieszkaniowego  Art. (...)

 • Kto jest \"małym podatnikiem\" VAT?

  w ogóle nie podlega opodatkowaniu VAT, gdyż ona pozostaje poza systemem podatku VAT.  Przykład:   Podatnik wykonał w 2011 r. następujące czynności:  dokonał (...)

 • Odliczenie VAT od zakupów na reklamę

  VAT. Polecamy również artykuł: Kiedy VAT może być kosztem? reprezentacja i reklama, koszty uzyskania przychodów, limit reprezentacji i reklamy, odliczenie podatku naliczonego, faktura (...)

 • Jak dokonać korekty podatku naliczonego?

  deklaracji. Jeśli nie dokona korekty deklaracji VAT, podatek pozostanie w kosztach. Jeśli zaś skoryguje deklarację VAT, wówczas kwota korygowanego podatku naliczonego zwiększy przychody (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • VAT-25

  Witam, Zakupiłem motocyl w Stanach Zjednoczonych, motocyl przyszedl w kontenerze do Gdyni, nastepnie zostal oclony w Niemczech, gdzie zostało zapłacone (...)

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

  Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją (...)

 • Jak z tym VAT -em, będzie drożej?

  Wchodzą w życie nowe stawki vat, co zdrożeje bardzo, a co tylko trochę? Bo wiadomo , że wszytko pójdzie w górę. Jak to będzie wyglądać? Na co (...)

 • wystawienie faktury vVAT przez osobę nie będącą płatnikiem VAT

  Witam!! Mam pewien problem. Od sierpnia 2011 r. prowadzę działalność gospodarczą. Do końca 2011 r. rozliczałem się z urzędem skarbowym na podstawie (...)

 • Zmiany w VAT od 1 kwietnia 2011 !

  Oto najważniejsze zmiany w VAT od 1 kwietnia: * stawka na chleb (z terminem ważności ponad 14 dni) 23 proc. -> 8 proc. od 1 kwietnia * stawka na ciastka (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane