Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Apelacja- orzekanie na niekorzyść oskarżonego

  warunkowego zawieszenia wykonania kary, poprzez bezwzględny areszt mojej osoby, czy też w związku z tym, iż wcześniej Prokuratura Rejonowa nie wniosła Apelacji od tego wyroku takie zaskarżenie wyroku (...)

 • Dobrowolne poddanie się karze

  taka potrzeba zaistnieje to powołają biegłego księgowego. Widać wyraźnie że prokuratura Rejonowa swym działaniem sprzyjała oszustom i potraktowała ich ostatecznie bardzo tolerancyjnie nie wskazując

 • Umowa dzierżawy a zbycie przedmiotu

  . Już kilka miesięcy trwa taka sytuacja prokuratura rejonowa stwierdza że Spór między stronami ma typowe właściwości sporu cywilnego i przed tym organem strony powinny dojść do porozumienia. To (...)

 • Porada prawna na temat rejonowa

  Nie szukaj dłużej informacji na temat rejonowa, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Pełnomocnik z urzędu

  Prokuratura rejonowa umorzyła śledztwo o przestępstwo z art. 233 § 1 kk. i inne powołując się na art. 17 § 1 pkt 1 kpk. W pouczeniu mam podane, że w ciągu 1 miesiąca mam możliwość wnieść akt

 • Odmowa wszczęcia postępowania - zażalenie

  postawienie zarzutu w zażaleniu, że Prokuratura Rejonowa nie uzasadniła merytorycznie swojej decyzji o nie uznaniu mnie za osobę pokrzywdzoną oraz że prokuratura nie poinformowała o przeprowadzonych

 • Wniosek o skazanie bez rozprawy

  Prokuratura Rejonowa zakończyła śledztwo skierowaniem aktu oskarżenia do Sądu Rejonowego z art. 286 kk. Do tego dołączyła oświadczenie, iż oskarżeni poddali się dobrowolnie karze (na podst. art. (...)

 • Oddalenie wniosku dowodowego

  Prokuratura rejonowa prowadzi śledztwo. Jako pokrzywdzony na podstawie art. 193 kpk wnoszę kolejne wnioski o powołanie biegłego księgowego w celu zbadania dokumentacji księgowej mojego dłużnika

 • Zażalenie na postanowienie o poręczeniu

  Prokuratura Rejonowa przedstawiała zarzuty dla dwojga podejrzanych i nakazała wpłacenie poręczenia w kwocie ok. 7% w stosunku do kwoty oszustwa a jednocześnie zaboru. Czy to symboliczne poręczenie

 • Zmiana właściwości prokuratury - wyłączenie

  , a Rejonowa Prokuratura mieści się w tym samym budynku co Sąd Rodzinny, co mija się z sensem, żeby moje zgłoszenie o fałszerstwie było obiektywnie rozpatrzone. Na jakiej podstawie i do kogo mam napisać (...)

 • Przedawnienie należności celnych

  Prokuratura Rejonowa w 1999 r. wszczęła przeciwko mnie śledztwo w sprawie uszczuplenia należności celno-podatkowej w wyniku importu samochodów z USA w 1998 r. W kwietniu 2001 r. prokurator skierował

 • Wszczęcie postępowania przygotowawczego

  proceduralnych przedłuża się. Żaden z urzędów zaangażowanych w postępowania nie przyjmuje do wiadomości "twardych" dowodów fałszerstwa. Po prostu temat nie jest podejmowany. Prokuratura Rejonowa, (...)

 • Dochodzenie naprawienia szkody a przedawnienie

  wydanie negatywnego postanowienia wiedząc, że wskazane okoliczności nie miały miejsca. W efekcie powiadomienie prokuratury o przestępstwie z art.231 kk - Prokuratura rejonowa umarza - wnoszę odwołanie (...)

 • Magazyn amfetaminy i marihuany zlikwidowany

  usłyszeli zarzuty udziału w obrocie znaczną ilością narkotyków. Grożą im kary do 12 lat pozbawienia wolności. Śledztwo w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Elblągu. Dzisiaj zapadną (...)

 • Renty policyjne i wojskowe w konsultacjach

  jednego dysponenta środków budżetu państwa pozwoli obniżyć koszty funkcjonowania komisji lekarskich. O związku niezdolności do służby z właściwościami lub warunkami służby orzekać będzie rejonowa (...)

 • Sprawa nielegalnej sterylizacji matki Róży trafiła do prokuratury

  Prokuratura rejonowa w Szamotułach wszczęła z urzędu postępowanie wyjaśniające, w związku z informacją o prawdopodobnym przeprowadzeniu zabiegu sterylizacji Wioletty W. (matki Róży) bez jej zgody (...)

 • Cmentarni złodzieje

  Prokuratura Rejonowa w Strzelach Krajeńskich zastosowała wobec niego dozór policyjny, który nie zapobiegł przez niego popełnieniu kolejnych przestępstw, strzeleccy policjanci wystąpili do Sądu Rejonowego (...)

 • Straż Graniczna rozbiła międzynarodową grupę przestępczą

  Rejonowa Wrocław - Stare Miasto sformułowała i skierowała akt oskarżenia. Ponadto, sąd wobec 9 osób zatrzymanych zastosował izolacyjny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania (...)

 • Kobieta w ciąży zmarła w szpitalu

  Bernadeta K. była w 22 tygodniu ciąży. Podejrzewano u niej grypę typu AH1N1. Po trzech dniach pobytu w szpitalu kobieta zmarła. Prokuratura Rejonowa w Nowym Tomyślu prowadzi postępowanie w

 • Zwoływanie zgromadzenia bez wymaganego zezwolenia

  Komenda Rejonowa Policji wniosła do sądu rejonowego wniosek o ukaranie Dariusza S. obwinionego o to, że przy Pałacu Prezydenckim w Warszawie przewodniczył niezarejestrowanemu zgromadzeniu. Dariusz

 • Asesor sądowy to nie sędzia...

  Rejonowa umorzyła śledztwo dotyczące przestępstw gospodarczych m.in. na szkodę skarżącej spółki. Pokrzywdzeni złożyli zażalenie do Sądu Rejonowego, który go nie uwzględnił. Postanowienie (...)

 • Kodeks wyborczy

  Przepisy wstępne Dział I Art. 1. Kodeks wyborczy określa zasady i tryb zgłaszania kandydatów, przeprowadzania oraz warunki ważności wyborów:  1)   do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • - Kupię Tuska i zrobię z niego niewolnika.

  W CZYM http://niepoprawni.pl/grafika/po-w-tle-pzprjpg http://www.google.pl/imgres?q=PIS&hl=pl&sa=G&biw=1015&bih=563&gbv=2&tbm=isch&tbnid=ebCyCVwtacX_UM:&imgrefurl=http://www.marki.net.pl/o-partii-pis-7655&docid=4_BGMCX9sgozNM&w=1670&h=1670&ei=ZsptTqm3Gofvsgbtpum8BA&zoom=1&iact=rc&dur=0&page=1&tbnh=134&tbnw=134&start=0&ndsp=16&ved=1t:429,r:2,s:0&tx=82&ty=59 (...)

 • Groźby przez smsy

  Od jakiegoś czasu mam problem z groźbami otrzymywanymi za pośrednictwem smsów z internetu. Wydaje mi się, ze wiem kto je przesyła, ale nie wiem w (...)

 • ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

  Jak zaprzeczyć ojcostwu po upływie ustawowym okresie 6 miesięcy?Proszę o pomoc. (sylwek) ...powiem szczerze.... - mozna dobrym argumentem.... - prosze (...)

 • alimenty i prokurator

  Cześć wam wychowuje 3 letnia córeczke nie jestem z jej ojcem od 2 lat mam zasadzone alimenty po 300 zl zglosilam to po 2 miesiacach do komornika ze (...)

 • Kupilem kradziony samochód

  Witam, 26 sierpnia 2008 kupiłem sprowadzony z Niemiec samochód marki Honda Accord z 1998 roku od handlarza z Krakowa, pana Piotra S. Jednak na umowie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane