Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Rejestracja samochodu

  zameldowania. Meldunek jest bowiem jedynie obowiązkiem administracyjnym. Miejsce zamieszkania zaś jest miejscowością, w której dana osoba przebywa z zamiarem stałego pobytu.   rejestracja

 • Rejestracja samochodu

  . Wystarczająca jest zwykłą forma pisemna. Pełnomocnictwo to podlega opłacie skarbowej w wysokości 17 zł. rejestracja pojazdu, samochód, auto, pełnomocnictwo, dowód rejestracyjny, ruch drogowy

 • Gdy pojazd specjalny przestaje nim być, czy zmienić dokumenty? - opinia prawna

  innymi iż: ” rejestracja samochodu następuje w drodze decyzji administracyjnej, którą stanowi dowód rejestracyjny. Klasyfikacja pojazdu przez organ rejestrujący następuje na podstawie (...)

 • Porada prawna na temat rejestracja samochodu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat rejestracja samochodu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Rejestracja samochodu bez biurokracji

  państwie UE, nie będą musieli ponownie rejestrować tam samochodu; - obywatele, którzy przenoszą się na stałe do innego państwa UE, będą mieli 6 miesięcy na ponowne zarejestrowanie tam samochodu; (...)

 • Rejestracja samochodu sprzedanego bez zgody męża

  małżeństwa (umowa taka może wykazywać, iż samochód wchodził w skład majątku wspólnego małżonków). Rejestracja samochodu, samochód, auto, zarejestrowanie, mąż, żona

 • Rejestracja samochodu w Polsce

  zagranicy, rejestracja pojazdu, rejestracja, samochód

 • Przerejestrowanie samochodu a koszty

  prawdopodobna jest zmiana przepisów w tej kwestii od początku roku; planowane jest wprowadzenie tzw. opłaty rejestracyjnej, która obciążać będzie rejestrację każdego samochodu, nie tylko sprowadzanego (...)

 • Przerejestrowanie samochodu dla spółki

  Spółka z o.o. w trakcie rejestracji w KRS gdzie wkładem wspólnika jest aport w postaci samochodu. Przerejestrowanie samochodu na spółkę jest w zasadzie tylko konsekwencją faktu, iż staje się (...)

 • Rejestracja samochodu w spółce cywilnej

  możliwości zarejestrowania teraz samochodu na wspólników spółki cywilnej, gdyż rejestracji dokonuje się na wniosek właściciela, a wspólnicy już nimi nie są. Należy więc stanąć na stanowisku, (...)

 • Rejestracja samochodu w Polsce

  braku ustalenia takiego miejsca - do organu właściwego dla obszaru dzielnicy Śródmieście w m. st. Warszawie.   rejestracja samochodu, karta stałego pobytu, właściwość miejscowa, miejsce (...)

 • Zdjęcie z fotoradaru a ukaranie członka zarządu

  Policja dysponuje zdjęciem, na którym widnieje rejestracja samochodu i informacja o wykroczeniu polegającym na przekroczeniu prędkości (nieznaczne przekroczenie około 20 km/h), natomiast ze zdjęcia

 • Rejestracja samochodu kupionego za granicą

  w kraju członkowskim, wniosek o wydanie zaświadczenia potwierdzającego brak obowiązku uiszczenia podatku, rejestracja pojazdów, samochód

 • Rejestracja samochodu a dowód rejestracyjny

  W 2005 roku kupiłem auto po wypadku na umowę, bez dowodu rejestracyjnego, tylko z zaświadczeniem z policji, że dowód został zabrany po wypadku. Złożyłem odpowiednie deklaracje w US na podstawie zaświadczenia (...)

 • Rejestracja samochodu zakupionego przez syna w USA

  za granicą - wewnątrzwspólnotowe nabycie oraz import Nowe zasady odliczania podatku VAT przy zakupie samochodu osobowego Jak podróżny dokonuje zgłoszenia celnego? (dot. przypadku zgłoszenia

 • Prawa i obowiązki różnych podmiotów po dokonaniu podziału majątku wspólnego małżonków

  małżonek uprawniony do otrzymania spłaty nie będzie mógł prowadzić egzekucji do czasu upływu tego terminu.  Rejestracja samochodu w wydziale komunikacji Jeśli w wyniku podziału (...)

 • Pełnomocnik ustanowiony bez formy pisemnej

  ustanowiony ustnie przez właściciela-sprzedawcę. Jak należy formalnie sfinalizować przejęcie samochodu na własność, włącznie z zarejestrowaniem? Pełnomocnictwo do sprzedaży samochodu (...)

 • Darowizna samochodu - formalności jakich musisz dopełnić?

  samochodu - obowiązki obdarowanego ? Skoro jesteś już jego właścicielem, czas na wykonanie obowiązków. W pierwszej kolejności należy dokonać przerejestrowania samochodu. Aktualny dowód

 • Ponowna rejestracja samochodu na terytorium Polski

  rejestracją pojazdu, to urząd komunikacyjny rejestrujący auto zawiadomi o tym fakcie urząd celny i ten może Pana wezwać do uiszczenia akcyzy wraz z odsetkami.   homologacja, rejestracja, (...)

 • Odliczanie podatku VAT od rat leasingowych, czynszów najmu itp. wydatków związanych z firmowym samochodem

  podatku VAT, wynosi dla tego samochodu 629 kg, podatnik takiego odliczenia w pełnej wysokości dokonuje. Jednocześnie masa całkowita samochodu wynosi 2 tony, a zatem samochód ten nie będzie spełniał (...)

 • System „VAT-marża” w komisie i handlu samochodami osobowymi

  sprzedaży samochodu osobowego przed pierwszą jego rejestracją na terytorium kraju [art. 80 ust. 2 pkt 1 ustawy o podatku akcyzowym]. Ponieważ to komisant jest sprzedawcą samochodu, a samochód (...)

 • Samochód w firmie a zastaw rejestrowy

  ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych). Nie uważa się również za koszty odpisów amortyzacyjnych z tytułu zużycia samochodu osobowego, w części ustalonej od wartości samochodu przewyższającej

 • Leasing w podatku VAT

  całym okresie użytkowania samochodu, dotycząca jednego samochodu, nie mogła przekroczyć kwoty 5.000 zł.Powyższe ograniczenie dotyczyło samochodów o dopuszczalnej ładowności mniejszej (...)

 • Import samochodu z USA w celu odsprzedaży

  wartość celna pojazdu. Stawka celna przy imporcie samochodu do UE z USA wynosi 10% (co wynika z rozporządzenia Komisji Europejskiej z 11 września 2003 roku i TARIC). Importer samochodu jest podatnikiem

 • Wliczanie w koszty tzw. kilometrówek

  eksploatacji samochodu (paliwo, naprawy) mam zamiar wliczać w koszty działalności gospodarczej na podstawie tzw. kilometrówki. Czy do kosztów używania samochodu rozliczanych w ramach kilometrówki (...)

 • Wniesienie samochodu do spółki z o. o. jako aportu

  ? Po wniesieniu aportem samochodu kto jest jego właścicielem? Czy muszę zmieniać w urzędzie komunikacyjnym dowód rejestracyjny samochodu? Nie ma przeszkód, aby wspólników (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Rejestracja samochodu

  Sprowadzono mi auto na tzw. nowych zasadach, czyli przed 10 marca b.r. Pierwsza odprawa celna została dokonana 9 dni po przekroczeniu granicy, ale i tak (...)

 • PROBLEM Z REJESTRACJA!!

  Witam, Otoz mam taki problem (w sumie nie ja ale mąż ktory kupil samochod). Troche to dlugie i skomplikowane ale postaram sie jak najprosciej wytlumaczyc (...)

 • rejestracja samochodu w niemczech

  witam chcialbym kupic samochod w niemczech i mam juz dosyc placenia akcyz, recyklingow i innych zbednych oplatktore wymysla nasze panstwo ,by utrudnic (...)

 • Rejestracja samochodu porzuconego

  Witam! W jaki sposob mozna zarejstrowac samochod porzucony przez wlasciciela? Wlasciciel byl winny nieduza kwote wlascicelowi warsztatu, w ktorym zostawil (...)

 • rejestracja samochodu z angli

  Mam takie pytanie , jak wyglada sprawa z rejestracją samochodu z angli, posiadającego kierownice z prawej strony? Czy jest możliwe zarejestrowanie w (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane