Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Rejestracja samochodu

  zameldowania. Meldunek jest bowiem jedynie obowiązkiem administracyjnym. Miejsce zamieszkania zaś jest miejscowością, w której dana osoba przebywa z zamiarem stałego pobytu.   rejestracja

 • Rejestracja samochodu

  . Wystarczająca jest zwykłą forma pisemna. Pełnomocnictwo to podlega opłacie skarbowej w wysokości 17 zł. rejestracja pojazdu, samochód, auto, pełnomocnictwo, dowód rejestracyjny, ruch drogowy

 • Gdy pojazd specjalny przestaje nim być, czy zmienić dokumenty? - opinia prawna

  innymi iż: ” rejestracja samochodu następuje w drodze decyzji administracyjnej, którą stanowi dowód rejestracyjny. Klasyfikacja pojazdu przez organ rejestrujący następuje na podstawie (...)

 • Porada prawna na temat rejestracja samochodu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat rejestracja samochodu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Rejestracja samochodu bez biurokracji

  państwie UE, nie będą musieli ponownie rejestrować tam samochodu; - obywatele, którzy przenoszą się na stałe do innego państwa UE, będą mieli 6 miesięcy na ponowne zarejestrowanie tam samochodu; (...)

 • Rejestracja samochodu sprzedanego bez zgody męża

  małżeństwa (umowa taka może wykazywać, iż samochód wchodził w skład majątku wspólnego małżonków). Rejestracja samochodu, samochód, auto, zarejestrowanie, mąż, żona

 • Rejestracja samochodu w Polsce

  zagranicy, rejestracja pojazdu, rejestracja, samochód

 • Przerejestrowanie samochodu a koszty

  prawdopodobna jest zmiana przepisów w tej kwestii od początku roku; planowane jest wprowadzenie tzw. opłaty rejestracyjnej, która obciążać będzie rejestrację każdego samochodu, nie tylko sprowadzanego (...)

 • Przerejestrowanie samochodu dla spółki

  Spółka z o.o. w trakcie rejestracji w KRS gdzie wkładem wspólnika jest aport w postaci samochodu. Przerejestrowanie samochodu na spółkę jest w zasadzie tylko konsekwencją faktu, iż staje się (...)

 • Rejestracja samochodu w spółce cywilnej

  możliwości zarejestrowania teraz samochodu na wspólników spółki cywilnej, gdyż rejestracji dokonuje się na wniosek właściciela, a wspólnicy już nimi nie są. Należy więc stanąć na stanowisku, (...)

 • Zdjęcie z fotoradaru a ukaranie członka zarządu

  Policja dysponuje zdjęciem, na którym widnieje rejestracja samochodu i informacja o wykroczeniu polegającym na przekroczeniu prędkości (nieznaczne przekroczenie około 20 km/h), natomiast ze zdjęcia

 • Rejestracja samochodu w Polsce

  braku ustalenia takiego miejsca - do organu właściwego dla obszaru dzielnicy Śródmieście w m. st. Warszawie.   rejestracja samochodu, karta stałego pobytu, właściwość miejscowa, miejsce (...)

 • Rejestracja samochodu kupionego za granicą

  w kraju członkowskim, wniosek o wydanie zaświadczenia potwierdzającego brak obowiązku uiszczenia podatku, rejestracja pojazdów, samochód

 • Rejestracja samochodu a dowód rejestracyjny

  W 2005 roku kupiłem auto po wypadku na umowę, bez dowodu rejestracyjnego, tylko z zaświadczeniem z policji, że dowód został zabrany po wypadku. Złożyłem odpowiednie deklaracje w US na podstawie zaświadczenia (...)

 • Rejestracja samochodu zakupionego przez syna w USA

  za granicą - wewnątrzwspólnotowe nabycie oraz import Nowe zasady odliczania podatku VAT przy zakupie samochodu osobowego Jak podróżny dokonuje zgłoszenia celnego? (dot. przypadku zgłoszenia

 • Pełnomocnik ustanowiony bez formy pisemnej

  ustanowiony ustnie przez właściciela-sprzedawcę. Jak należy formalnie sfinalizować przejęcie samochodu na własność, włącznie z zarejestrowaniem? Pełnomocnictwo do sprzedaży samochodu (...)

 • Ponowna rejestracja samochodu na terytorium Polski

  rejestracją pojazdu, to urząd komunikacyjny rejestrujący auto zawiadomi o tym fakcie urząd celny i ten może Pana wezwać do uiszczenia akcyzy wraz z odsetkami.   homologacja, rejestracja, (...)

 • Darowizna samochodu - formalności jakich musisz dopełnić?

  rejestracyjny i kartę pojazdu, jeżeli była wydana. Jako nowy właściciel masz obowiązek w terminie 30 dni od nabycia samochodu zawiadomić starostę o nabyciu samochodu.   Karta pojazdu Kartę (...)

 • Odliczanie podatku VAT od rat leasingowych, czynszów najmu itp. wydatków związanych z firmowym samochodem

  podatku VAT, wynosi dla tego samochodu 629 kg, podatnik takiego odliczenia w pełnej wysokości dokonuje. Jednocześnie masa całkowita samochodu wynosi 2 tony, a zatem samochód ten nie będzie spełniał (...)

 • System „VAT-marża” w komisie i handlu samochodami osobowymi

  sprzedaży samochodu osobowego przed pierwszą jego rejestracją na terytorium kraju [art. 80 ust. 2 pkt 1 ustawy o podatku akcyzowym]. Ponieważ to komisant jest sprzedawcą samochodu, a samochód (...)

 • Samochód w firmie a zastaw rejestrowy

  ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych). Nie uważa się również za koszty odpisów amortyzacyjnych z tytułu zużycia samochodu osobowego, w części ustalonej od wartości samochodu przewyższającej

 • Leasing w podatku VAT

  całym okresie użytkowania samochodu, dotycząca jednego samochodu, nie mogła przekroczyć kwoty 5.000 zł.Powyższe ograniczenie dotyczyło samochodów o dopuszczalnej ładowności mniejszej (...)

 • Import samochodu z USA w celu odsprzedaży

  wartość celna pojazdu. Stawka celna przy imporcie samochodu do UE z USA wynosi 10% (co wynika z rozporządzenia Komisji Europejskiej z 11 września 2003 roku i TARIC). Importer samochodu jest podatnikiem

 • Wliczanie w koszty tzw. kilometrówek

  eksploatacji samochodu (paliwo, naprawy) mam zamiar wliczać w koszty działalności gospodarczej na podstawie tzw. kilometrówki. Czy do kosztów używania samochodu rozliczanych w ramach kilometrówki (...)

 • Wniesienie samochodu do spółki z o. o. jako aportu

  ? Po wniesieniu aportem samochodu kto jest jego właścicielem? Czy muszę zmieniać w urzędzie komunikacyjnym dowód rejestracyjny samochodu? Nie ma przeszkód, aby wspólników (...)

 • Druga akcyza

  samochodu osobowego, bez uzasadnionej przyczyny, znacznie odbiega od średniej wartości rynkowej tego samochodu osobowego, organ podatkowy lub organ kontroli skarbowej wzywa podatnika do zmiany wysokości

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Rejestracja samochodu

  Sprowadzono mi auto na tzw. nowych zasadach, czyli przed 10 marca b.r. Pierwsza odprawa celna została dokonana 9 dni po przekroczeniu granicy, ale i tak (...)

 • PROBLEM Z REJESTRACJA!!

  Witam, Otoz mam taki problem (w sumie nie ja ale mąż ktory kupil samochod). Troche to dlugie i skomplikowane ale postaram sie jak najprosciej wytlumaczyc (...)

 • rejestracja samochodu w niemczech

  witam chcialbym kupic samochod w niemczech i mam juz dosyc placenia akcyz, recyklingow i innych zbednych oplatktore wymysla nasze panstwo ,by utrudnic (...)

 • Rejestracja samochodu porzuconego

  Witam! W jaki sposob mozna zarejstrowac samochod porzucony przez wlasciciela? Wlasciciel byl winny nieduza kwote wlascicelowi warsztatu, w ktorym zostawil (...)

 • rejestracja samochodu z angli

  Mam takie pytanie , jak wyglada sprawa z rejestracją samochodu z angli, posiadającego kierownice z prawej strony? Czy jest możliwe zarejestrowanie w (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane