Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Rejestracja samochodu w Polsce

  Obywatel Austrii zarejestrował w Polsce samodzielną działalność gospodarczą, jako osoba fizyczna ( wpis do ewidencji działalności gospodarczej). Jako zarejestrowany w Polsce przedsiębiorca, (...)

 • Darowizna samochodu - formalności jakich musisz dopełnić?

  , jak w przypadku darowizny. W jakiej formie darowizna samochodu? Co do zasady, oświadczenie darczyńcy powinno być złożone w odpowiedniej formie, czyli w formie aktu notarialnego. (...)

 • Deklaracje VAT i informacje podsumowujące

  zapłacić podatek od nabycia tego samochodu w Polsce. W tym celu Pani Anna musi złożyć deklarację VAT-10 w terminie do 15 czerwca 2006 r. W przypadku podatników, którzy (...)

 • Porada prawna na temat rejestracja samochodu w austrii

  Nie szukaj dłużej informacji na temat rejestracja samochodu w austrii, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • System „VAT-marża” w komisie i handlu samochodami osobowymi

  . 113 ustawy);podatników, jeśli dostawa tych towarów była opodatkowana marżą;podatników podatku od wartości dodanej, jeżeli dostawa tych towarów była (...)

 • Leasing w podatku VAT

  :odprzedaż tych samochodów (pojazdów) luboddanie w odpłatne używanie tych samochodów (pojazdów) na podstawie umowy najmu, dzierżawy, leasingu lub (...)

 • Odliczanie podatku VAT od rat leasingowych, czynszów najmu itp. wydatków związanych z firmowym samochodem

  ładowność samochodu  - 740 kg. Podatnik może więc odliczyć całą kwotę podatku, zawartą w fakturze ratalnej, tj. kwotę 3.080 zł.  W dniu 5 września 2005 r. podatnik otrzymał (...)

 • Samochód w firmie a zastaw rejestrowy

  koszty uzyskania przychodów składek na ubezpieczenie samochodu osobowego w wysokości przekraczającej ich część ustaloną w takiej proporcji, w jakiej pozostaje równowartość 20 (...)

 • Przedmiot umowy użyczenia

  ustawy. Stanowi on, iż strony mogą poddać swe stosunki w zakresie zobowiązań umownych wybranemu przez siebie prawu, jeżeli pozostaje ono w związku z zobowiązaniem. W opisanym przypadku (...)

 • Import samochodu z USA w celu odsprzedaży

  widzenia formuły Lisaka niektóre samochody dostawcze są jak najbardziej "osobowe"), kwota podatku naliczonego równa będzie 50% wartości wskazanej w dokumencie celnym, jednakże nie więcej niż (...)

 • "BUD" jako chroniona nazwa pochodzenia

  ; Budvar wniósł sprzeciwy wobec rejestracji tych wspólnotowych znaków towarowych, i to w odniesieniu do wszystkich towarów objętych zgłoszeniem. Na poparcie swych (...)

 • Gdy pojazd specjalny przestaje nim być, czy zmienić dokumenty? - opinia prawna

  przez powodowanie hałasu przekraczającego poziom określony w przepisach szczegółowych;   3) nie powodowało wydzielania szkodliwych substancji w stopniu przekraczającym wielkości (...)

 • Wliczanie w koszty tzw. kilometrówek

  samochodu. Nie mieszczą się one bowiem w pojęciu używania samochodu (nawet przy szerokim rozumieniu tego pojęcia). Są to wydatki na nabycie samochodu, które, gdyby samochód stanowił (...)

 • Będą surowe kary za cofanie liczników w samochodach

  dokonywania odczytu wskazania drogomierza pojazdu poruszającego się samodzielnie oraz pojazdu holowanego podczas każdej kontroli, nawet rutynowej. W trakcie kontroli służby będą mogły także dokonać (...)

 • Jak zarejestrować samochód kupiony za granicą?

  rejestrowany po raz pierwszy. Jeśli jednak sprowadzany pojazd, który nie był zarejestrowany w celu dopuszczenia do ruchu drogowego lub nie podlegał obowiązkowi rejestracji w celu dopuszczenia (...)

 • Kodeks drogowy - Prawo o ruchu drogowym

  pojazdami zaopatrzonymi w kartę parkingową wydaną za granicą.7. Minister właściwy do spraw transportu określi, w drodze rozporządzenia:1) wzór karty parkingowej, uwzględniając w (...)

 • Koszt naprawy środka trwałego

  naprawami. Nie są to koszty związane z remontem ani modernizacją. Księgowałam do chwili obecnej te naprawy bezpośrednio w koszty, ale obecnie mam wątpliwości, ponieważ aktualna faktura VAT za naprawę (...)

 • Auto zarejestrujemy przez internet

  Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Częstochowie. Zwraca ona uwagę na to, że dopóki rząd nie znowelizuje prawa o ruchu drogowym, to rejestracja pojazdów przez internet (...)

 • Druga akcyza

  podstawy opodatkowania lub wskazania przyczyn uzasadniających podanie jej wysokości w kwocie znacznie odbiegającej od średniej wartości rynkowej samochodu osobowego. W razie nieudzielenia (...)

 • Rejestracja samochodu sprzedanego bez zgody męża

  małżeństwa (umowa taka może wykazywać, iż samochód wchodził w skład majątku wspólnego małżonków). Rejestracja samochodu, samochód, auto, zarejestrowanie, mąż, żona

 • Austriacka fundacja prywatna - czyli jak bezpiecznie i tanio przekazać majątek przedsiębiorstwa następcom prawnym?

  ograniczony. Polski podatek od spadków i darowizn, zwłaszcza w obrębie osób najbliższych, należy bowiem w chwili obecnej do niższych w Europie. Dość powiedzieć, że w (...)

 • Wniesienie samochodu do spółki z o. o. jako aportu

  ? Po wniesieniu aportem samochodu kto jest jego właścicielem? Czy muszę zmieniać w urzędzie komunikacyjnym dowód rejestracyjny samochodu? Nie ma przeszkód, aby wspólników (...)

 • Rejestracja samochodu zakupionego przez syna w USA

  Polsce). Moje pytanie dotyczy sposobu postępowania w celu dokanania PRZEZE MNIE wszystkich opłat (cło, akcyza, VAT) oraz rejestracji tego samochodu NA MNIE w Polsce. W opisanym stanie (...)

 • Rejestracja samochodu bez biurokracji

  do innych państw UE w okresach wakacyjnych bez konieczności ponownej rejestracji (np. korzystając z tych samych samochodów w regionie nadmorskim w lecie i w Alpach w zimie). (...)

 • Mienie przesiedleńcze z Norwegii

  Zagranicznych. Natomiast w przypadku, w którym zaświadczenie to jest wystawiane w celu potwierdzenia zamieszkiwania przez daną osobę fizyczną na terytorium państwa nieobjętego okręgiem (...)

 • Przerejestrowanie auta i 2 obywatelstwa

  , licząc od dnia wydania wyrobu;  w przypadku importu - z dniem powstania długu celnego w rozumieniu przepisów prawa celnego;  w przypadku nabycia wewnątrzwspólnotowego - z (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • PROBLEM Z REJESTRACJA!!

  Witam, Otoz mam taki problem (w sumie nie ja ale mąż ktory kupil samochod). Troche to dlugie i skomplikowane ale postaram sie jak najprosciej wytlumaczyc (...)

 • Rejestracja

  Mam problem dotyczący rejestracji samochodu. Zakupiłem pojazd, a dowodem transakcji jest faktura VAT. (Robakkk) Mam problem dotyczący rejestracji samochodu. (...)

 • Auto kupione w kraju bez opłaconej akcyzy.

  Witam! To mój pierwszy post na forum, mam nadzieje, że trafiłem do dobrego działu. Otóż zostałem oszukany przez człowieka zajmującego się sprowadzaniem (...)

 • Brak OC na czas remontu w sprowadzonym aucie

  Witam. Zacznę od tego, że wiem, że auto zarejestrowane w PL musi mieć ciągłość ubezpieczenia - nawet w przypadku stania w garażu na czas remontu. (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane