Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Darowizna samochodu - formalności jakich musisz dopełnić?

  samochodu - obowiązki obdarowanego ? Skoro jesteś już jego właścicielem, czas na wykonanie obowiązków. W pierwszej kolejności należy dokonać przerejestrowania samochodu. Aktualny dowód

 • Zbycie samochodu poleasingowego

  od osób fizycznych). Po upływie wskazanego okresu, sprzedaż nie jest źródłem przychodu i nie podlega opodatkowaniu. towar handlowy, środek trwały, zbycie samochodu poleasingowego, odpłatne (...)

 • Odliczanie podatku VAT od rat leasingowych, czynszów najmu itp. wydatków związanych z firmowym samochodem

  podatku VAT, wynosi dla tego samochodu 629 kg, podatnik takiego odliczenia w pełnej wysokości dokonuje. Jednocześnie masa całkowita samochodu wynosi 2 tony, a zatem samochód ten nie będzie spełniał (...)

 • Porada prawna na temat rejestracja samochodu poleasingowego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat rejestracja samochodu poleasingowego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Sprzedaż auta poleasingowego

  wykupu tak jak w umowie. Czy firma może sprzedać auto za kwotę wykupu przedmiotu leasingu, jeśli sytuacja finansowa firmy nas do tego zmusza? Czy firma wystawia fakturę VAT od sprzedaży tego samochodu? (...)

 • System „VAT-marża” w komisie i handlu samochodami osobowymi

  sprzedaży samochodu osobowego przed pierwszą jego rejestracją na terytorium kraju [art. 80 ust. 2 pkt 1 ustawy o podatku akcyzowym]. Ponieważ to komisant jest sprzedawcą samochodu, a samochód (...)

 • Podatek od sprzedaży samochodu poleasingowego

  Firma podpisała umowę leasingową na zakup zamochodu osobowego 5 lat temu. Teraz dochodzi do ostatniej raty i faktycznego wykupu samochodu za kwotę 400 zł. Firma chce pozbyć się samochodu z racji

 • Samochód w firmie a zastaw rejestrowy

  ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych). Nie uważa się również za koszty odpisów amortyzacyjnych z tytułu zużycia samochodu osobowego, w części ustalonej od wartości samochodu przewyższającej

 • Leasing w podatku VAT

  całym okresie użytkowania samochodu, dotycząca jednego samochodu, nie mogła przekroczyć kwoty 5.000 zł.Powyższe ograniczenie dotyczyło samochodów o dopuszczalnej ładowności mniejszej (...)

 • Import samochodu z USA w celu odsprzedaży

  wartość celna pojazdu. Stawka celna przy imporcie samochodu do UE z USA wynosi 10% (co wynika z rozporządzenia Komisji Europejskiej z 11 września 2003 roku i TARIC). Importer samochodu jest podatnikiem

 • Wliczanie w koszty tzw. kilometrówek

  eksploatacji samochodu (paliwo, naprawy) mam zamiar wliczać w koszty działalności gospodarczej na podstawie tzw. kilometrówki. Czy do kosztów używania samochodu rozliczanych w ramach kilometrówki (...)

 • Sprzedaż samochodu poleasingowego a korekta VAT

  sprzedaży samochodu wykupionego z leasingu, Biuletyn VAT nr 6 z 15 marca 2008), w świetle art. 91 ustawy o podatku od towarów i usług (VAT), jeżeli wartość wykupu samochodu z leasingu (...)

 • Gdy pojazd specjalny przestaje nim być, czy zmienić dokumenty? - opinia prawna

  innymi iż: ” rejestracja samochodu następuje w drodze decyzji administracyjnej, którą stanowi dowód rejestracyjny. Klasyfikacja pojazdu przez organ rejestrujący następuje na podstawie (...)

 • Wniesienie samochodu do spółki z o. o. jako aportu

  ? Po wniesieniu aportem samochodu kto jest jego właścicielem? Czy muszę zmieniać w urzędzie komunikacyjnym dowód rejestracyjny samochodu? Nie ma przeszkód, aby wspólników (...)

 • Druga akcyza

  samochodu osobowego, bez uzasadnionej przyczyny, znacznie odbiega od średniej wartości rynkowej tego samochodu osobowego, organ podatkowy lub organ kontroli skarbowej wzywa podatnika do zmiany wysokości

 • Koszt naprawy środka trwałego

  wysokości 60% wartości zakupu rzeczonego samochodu. Wartość zakupu samochodu to 1952,00 + akcyza + tablica rej. i rejestracja + alarm + opłata skarbowa = 6.473,00. Z uwagi na fakt, iż (...)

 • Zmiana koloru samochodu a rejestracja

  . Jeżeli jednak w Pana/i dowodzie rejestracyjnym widnieje rubryka "kolor", zmianę należy zgłosić. samochód, rejestracja, kolor, rejestracja pojazdu, zmianan koloru samochodu

 • Jak zarejestrować samochód kupiony za granicą?

  . Prawo o ruchu drogowym (tekst jednolity: Dz. U. 2005 r., Nr 108, poz. 908 ze zmianami). rejestracja, samochód, za granicą, firmowy

 • Auto zarejestrujemy przez internet

  rejestracja auta, internet, samochód, dowód rejestracyjny

 • Rejestracja samochodu sprzedanego bez zgody męża

  małżeństwa (umowa taka może wykazywać, iż samochód wchodził w skład majątku wspólnego małżonków). Rejestracja samochodu, samochód, auto, zarejestrowanie, mąż, żona

 • Pełnomocnik ustanowiony bez formy pisemnej

  ustanowiony ustnie przez właściciela-sprzedawcę. Jak należy formalnie sfinalizować przejęcie samochodu na własność, włącznie z zarejestrowaniem? Pełnomocnictwo do sprzedaży samochodu (...)

 • Rejestracja samochodu bez biurokracji

  państwie UE, nie będą musieli ponownie rejestrować tam samochodu; - obywatele, którzy przenoszą się na stałe do innego państwa UE, będą mieli 6 miesięcy na ponowne zarejestrowanie tam samochodu; (...)

 • Przerejestrowanie samochodu a koszty

  prawdopodobna jest zmiana przepisów w tej kwestii od początku roku; planowane jest wprowadzenie tzw. opłaty rejestracyjnej, która obciążać będzie rejestrację każdego samochodu, nie tylko sprowadzanego (...)

 • Przerejestrowanie auta i 2 obywatelstwa

  zastosowania.   akcyza, samochód sprowadzony z innego kraju Unii, UE, podwójne obywatelstwo, wewnątrzwspólnotowe nabycie, rejestracja pojazdu w Polsce

 • Samochód jako wkład do spółki

  pozostawienie przez jakiś czas samochodu u wspólnika lub innej osoby. Wiąże się to na ogół z kwestiami organizacyjnymi. Przerejestrowanie samochodu na spółkę jest w zasadzie tylko konsekwencją (...)

 • Rejestracja samochodu zakupionego przez syna w USA

  za granicą - wewnątrzwspólnotowe nabycie oraz import Nowe zasady odliczania podatku VAT przy zakupie samochodu osobowego Jak podróżny dokonuje zgłoszenia celnego? (dot. przypadku zgłoszenia

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • Rejestracja

  Mam problem dotyczący rejestracji samochodu. Zakupiłem pojazd, a dowodem transakcji jest faktura VAT. (Robakkk) Mam problem dotyczący rejestracji samochodu. (...)

 • PROBLEM Z REJESTRACJA!!

  Witam, Otoz mam taki problem (w sumie nie ja ale mąż ktory kupil samochod). Troche to dlugie i skomplikowane ale postaram sie jak najprosciej wytlumaczyc (...)

 • Auto kupione w kraju bez opłaconej akcyzy.

  Witam! To mój pierwszy post na forum, mam nadzieje, że trafiłem do dobrego działu. Otóż zostałem oszukany przez człowieka zajmującego się sprowadzaniem (...)

 • Brak OC na czas remontu w sprowadzonym aucie

  Witam. Zacznę od tego, że wiem, że auto zarejestrowane w PL musi mieć ciągłość ubezpieczenia - nawet w przypadku stania w garażu na czas remontu. (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane