Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak dobrowolnie ubezpieczyć się zdrowotnie?

  przeciwdziałaniu bezrobociu (Dz.U. z 2003 r. poz. 514, z późn. zm.) – niepodlegające obowiązkowi ubezpieczenia zdrowotnego z innego tytułu, osoby, które pobierają (...)

 • UOKiK ukarał NFZ za dyskryminację kontrahentów

  z kontrahentów Funduszu. Urząd zakwestionował stosowanie przez NFZ jednego z kryterium oceny ofert potencjalnych świadczeniodawców - ilości wykonywanych rocznie zabiegów rezonansu magnetycznego (...)

 • Kto i kiedy zgłasza Cię do ubezpieczenia zdrowotnego?

  pozostająca z inną osobą fizyczną w stosunku prawnym uzasadniającym objęcie tej osoby ubezpieczeniami społecznymi, w tym z tytułu przebywania na urlopie wychowawczym albo pobierania zasiłku (...)

 • Porada prawna na temat rehabilitacja kontrakt z nfz

  Nie szukaj dłużej informacji na temat rehabilitacja kontrakt z nfz, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Leczenie sanatoryjne ze skierowania z ZUS

  przystosowania organizmu do ubytków anatomicznych, kalectwa, skutków choroby, wiek, zawód, wykonywane czynności i warunki pracy. Z kolei kierując do sanatorium z NFZ, (...)

 • Kto nas wyleczy w nocy i w święta?

  podpisze z Funduszem kontrakt. Nie oznacza to, że placówki podstawowej opieki zdrowotnej nie będą mogły podpisywać takich umów z NFZ. Nie będzie jednak możliwości (...)

 • Opinia do projektu strategii e-zdrowie Polska na lata 2009 - 2015

  publicznych (zasady podpisywania przez NFZ umów z lekarzami ordynującymi leki w lecznictwie ambulatoryjnym, zasady monitorowania ordynacji lekarskiej oraz zadania Prezesa NFZ) oraz ustawie (...)

 • Koszty transportu chorego pacjenta

  wygląda sprawa w przypadku właśnie transportu z domu do szpitala, celem dalszego leczenia (rehabilitacja)? Osoba ubezpieczona ma prawo do świadczenia opieki zdrowotnej w postaci bezpłatnego (...)

 • Rehabilitacja lecznicza będzie przedłużana

  osób niepełnosprawnych. Rozporządzenie ma wejść w życie już 15 maja tego roku. - Jest to spowodowane tym, że z dniem 30 czerwca 2010 roku zakończy się okres trwania rehabilitacji dzieci z (...)

 • Rząd zabronił częstych wizyt w sanatorium

  przypadku decyzji odmownej świadczeniobiorca zostanie niezwłocznie poinformowany o wykreśleniu z listy oczekujących. Dariusz Madejski, e-prawnik.pl sanatorium, uzdrowisko, leczenie uzdrowiskowe, NFZ, (...)

 • Turnusy rehabilitacyjne dla niepełnosprawnych - jak skorzystać?

  ośrodek i organizatora turnusu, biorąc pod uwagę potrzeby wynikające z rodzaju swojej niepełnosprawności. Może skorzystać z pomocy pracowników pcpr lub dokonać wyboru samodzielnie, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

  Czy jest możliwość pozbawienia ojca praw rodzicielskich i żeby także płacił alimenty. Proponował mi bym usuęła ciążę i wogóle nie interesował (...)

 • lekarz podczas urlopu

  Czy będąc na urlop[ie mogę skorzystać z miejscowego szpitala? Czy tamtejszy lekarz ma prawo mnie odprawić, twierdząc że jestem z innego województwa? (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane