Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Regulamin Funduszu Świadczeń Socjalnych

  regulamin wynagradzania? Czy pracodawca może zmienić regulamin w trakcie roku kalendarzowego? Zgodnie z art. 8 ustawy o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych zasady i warunki korzystania z (...)

 • Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych

  pracownikiem wybranym przez załogę do reprezentowania jej interesów.  ZFŚS, regulamin ZFŚS, zasady przyznawanie świadczeń socjalnych, świadczenia socjalne, prawa pracownika

 • Uzgodnienie regulaminu przyznania środków z ZFŚS

  . Pracodawca nie może samodzielnie uchwalić takiego regulaminu. Pracodawca ma obowiązek uchwalić regulamin, a ponieważ regulamin ten uchwalany jest w interesie pracowników, brak uzgodnienia w/w (...)

 • Opinia prawna na temat regulamin zfśs wzór

  Nie szukaj dłużej informacji na temat regulamin zfśs wzór, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Koszt wypłaty środków z ZFŚS a prowizja bankowa

  powiedziano zasady wypłaty określa regulamin, który może takie świadczenia pomniejszać o koszty wypłaty świadczenia. Naszym zdaniem taki zapis jest niedopuszczalny. Zgodnie z ustawą o ZFŚS (...)

 • Uprawniony do świadczeń z ZFŚS

  pod uwagę sytuację życiową, rodzinną i materialną pracownika. ZFŚS, uprawnieni, czas pracy, warunki przyznania, świadczenie, fundusz, bony

 • Czy można zrezygnować z tworzenia z ZFŚS w trakcie roku - opinia prawna

  ? Jeśli tak, to w jaki sposób prawidłowo naliczyć odpisy za część roku? W jaki sposób prawidłowo zrezygnować z tworzenia ZFŚS, w jakim trybie, jeśli postanowienie o tworzeniu ZFŚS (...)

 • Pomniejszenie odpisów i rezygnacja z ZFŚS

  wynagradzania. Regulamin wydaje pracodawca w uzgodnieniu z zakładowymi organizacjami związkowymi – ta forma, jak wynika z opisu sytuacji, została zachowana. ZFŚS, Zakładowy Fundusz Świadczeń (...)

 • Finansowanie kursu BHP

  uprawnionej. Reasumując należy zaznaczyć, że finansowanie szkoleń nie mieści się w zakresie obowiązkowej regulacji regulaminu ZFŚS. Fakultatywne postanowienia powinny się odnosić do sytuacji życiowej, (...)

 • Zasady przyznawania świadczeń z Zakładowego funduszu świadczeń socjalnych

  korzystającej z funduszu. Nie ma w tym zakresie wyjątków. Nawet regulamin ZFŚS nie może zmienić tej zasady. Stąd świadczenia wypłacone przez pracodawcę z pominięciem owej zasady podstawowej (...)

 • Przedawnienie roszczenia o zwrot pożyczki

  załogę do reprezentowania jej interesów) regulaminie ustalanym zgodnie z regulacjami ustawy o ZFŚS. Tak więc sposób zwrotu pożyczki wspomianej w pytaniu musiał określać tenże regulamin. (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Skąd wziąć regulamin sklepu internetowego

  Prowadzę sklep internetowy, strona zawiera regulamin sklepu, jednak regulamin ten nie był aktualizowany od momentu założenia sklepu. Do tej pory nie (...)

 • Fundusz socjalny

  W moim zakładzie kwota świadczeń socjalnych jest zależna od dochodu na osobę, a nie jak w wielu innych firmach - stała kwota niezależnie od dochodu, (...)

 • pytanie dot. zapisu w regulaminie

  Witam. Czy jeśli zawrzemy w regulaminie wynagradzania postanowienie o nie tworzeniu ZFŚS, to czy mamy obowiazek zebrania od pracowników oświadczenia, (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • Czy pracownik może otrzymać dopłatę do wczasów?

  Czy jest możłiwośc aby pracownik mógł otrzymać dopłatę do wczasów, jeśłi tak to na jakich zasadach? O dopłacie do wakacji decyduje ostatecznie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane