Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Sądy gospodarcze mają przyspieszyć

  formalnych pism procesowych zarządzenia będzie mógł wydać także referendarz sądowy. Referendarz sądowy ma mieć także kompetencje do stwierdzania na wniosek strony prawomocności orzeczenia. Na (...)

 • Pozycja prawna referendarza sądowego

  sędziów. Referendarz sądowy jest urzędnikiem, któremu przepisy prawa przyznają szczególnego rodzaju kompetencje powierzone dotychczas innym organom. W myśl art. 471 kpc, referendarz sądowy (...)

 • Przyspieszenie sądów gospodarczych

  prawnego. Ponadto w wypadkach niektórych wad formalnych pism procesowych zarządzenia będzie mógł wydać także referendarz sądowy. Referendarz sądowy ma mieć także kompetencje do (...)

 • Porada prawna na temat referendarz

  Nie szukaj dłużej informacji na temat referendarz, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kodeks postępowania cywilnego

  procesu, pozostawiając szczegółowe wyliczenie referendarzowi sądowemu; w tej sytuacji, po uprawomocnieniu się orzeczenia kończącego postępowanie w sprawie, referendarz sądowy w sądzie pierwszej (...)

 • Uprawnienia referendarza

  podanych okoliczności faktycznych wydaje się, że nie ma powodów, aby kwestionować ważność wydanego przez sekretariat dokumentu.   nakaz zapłaty referendarz sądowy podpis odpis orzeczenia kompetencje

 • Zwolnienie od kosztów to nie wymierzanie sprawiedliwości

  Konstytucyjnego z dnia 12 maja 2011 roku, sygn. akt P 38/08 sąd, referendarz, wymiar sprawiedliwości, ochrona prawna, zwolnienie od kosztów

 • II - Kodeks postępowania cywilnego - Sąd. Strony. Koszty

  ;Referendarz sądowy może wykonywać czynności w postępowaniu cywilnym w wypadkach wskazanych w ustawie. W zakresie powierzonych mu czynności referendarz sądowy ma kompetencje sądu, chyba że (...)

 • Jak e-sąd wydaje nakazy zapłaty?

  upłynął termin do wniesienia środka zaskarżenia, chyba że zachodzi inna podstawa zawieszenia postępowania albo postępowanie podlega umorzeniu. W tym celu, sąd albo referendarz sądowy, wydaje, na (...)

 • Uzupełnienie nakazu zapłaty

  , nakaz zapłaty, sprostowanie wyroku, błąd rachunkowy, referendarz sądowy, wniosek, strona, powód, pozwany

 • Opłata w postępowaniu upominawczym-zwrot pozwu

  obliczonej opłaty.  Z sytuacji przedstawionej w pytaniu nie wynika, ażeby ostatecznie sąd referendarz pomylił się w obliczaniu opłaty w wysokości 510 zł. Niemniej jednak, jeżeli uważa Pan, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane