Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Sądy gospodarcze mają przyspieszyć

  formalnych pism procesowych zarządzenia będzie mógł wydać także referendarz sądowy. Referendarz sądowy ma mieć także kompetencje do stwierdzania na wniosek strony prawomocności (...)

 • Pozycja prawna referendarza sądowego

  sędziów. Referendarz sądowy jest urzędnikiem, któremu przepisy prawa przyznają szczególnego rodzaju kompetencje powierzone dotychczas innym organom. W myśl art. 471 kpc, referendarz (...)

 • Przyspieszenie sądów gospodarczych

  prawnego. Ponadto w wypadkach niektórych wad formalnych pism procesowych zarządzenia będzie mógł wydać także referendarz sądowy. Referendarz sądowy ma mieć także (...)

 • Porada prawna na temat referendarz sądowy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat referendarz sądowy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kodeks postępowania cywilnego

  procesu, pozostawiając szczegółowe wyliczenie referendarzowi sądowemu; w tej sytuacji, po uprawomocnieniu się orzeczenia kończącego postępowanie w sprawie, referendarz sądowy w sądzie pierwszej (...)

 • Uprawnienia referendarza

  podanych okoliczności faktycznych wydaje się, że nie ma powodów, aby kwestionować ważność wydanego przez sekretariat dokumentu.   nakaz zapłaty referendarz sądowy podpis odpis orzeczenia (...)

 • VII - Kodeks postępowania cywilnego - Postępowanie nieprocesowe

  sądowy, z wyłączeniem prowadzenia rozprawy.§ 3. Czynności w sprawach z zakresu prawa spadkowego może wykonywać referendarz sądowy, z wyłączeniem prowadzenia rozprawy, zabezpieczenia (...)

 • II - Kodeks postępowania cywilnego - Sąd. Strony. Koszty

  ;Referendarz sądowy może wykonywać czynności w postępowaniu cywilnym w wypadkach wskazanych w ustawie. W zakresie powierzonych mu czynności referendarz sądowy ma kompetencje sądu, (...)

 • Jak e-sąd wydaje nakazy zapłaty?

  upłynął termin do wniesienia środka zaskarżenia, chyba że zachodzi inna podstawa zawieszenia postępowania albo postępowanie podlega umorzeniu. W tym celu, sąd albo referendarz sądowy, wydaje, (...)

 • Referendarz sądowy

  okręgowego). referendarz sądowy, aplikacja referendarska, ustrój sądów powszechnych, aplikant referendarski, nabór, konkurs, wymagania, kwalifikacje

 • Zwolnienie od kosztów to nie wymierzanie sprawiedliwości

  referendarz sądowy może wykonywać zadania sądu w zakresie czynności ochrony prawnej oraz czy jest uprawniony do orzekania w wybranych sprawach spornych. Trybunał Konstytucyjny stwierdził, że (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Referendarz Sądowy

  Witam serdecznie, czy w trakcie toczącej się w Sądzie Rejonowym sprawy, wytoczonej przez jedną ze stron, może druga strona wnieść pozew w tym samym (...)

 • Sprawozdanie roczne w Spólce która fizycznie nie istnieje

  Witam, dostałem postanowienie Sadu, które nakłada na mnie grzywne z niesłożenie sprawozdania w wysokości 1000 zł ... Nie zostało złożone, bo (...)

 • księgi wieczyste

  Interesuje mnie wszystko na temat pracy w Wydziale Hipoteki i Ksiag Wieczystych, zakres obowiązków, zarobki. Czekam na każdą odpowiedź. Pozdrawiam (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane