Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Okres przedawnienia roszczeń pomiędzy przedsiębiorcami

  . Roboty zostały wykonane. Wykonawca doręczył zamawiającemu faktury VAT, za które zamawiający nie zapłacił.Jaki jest okres przedawnienia roszczeń z tego tytułu? Z opisy wynika, ze doszło do (...)

 • Czy firma budowlana odpowiada za samowolę?

  uczestniczyły w popełnieniu przestępstwa. Zarzuty mogą być postawione nie tylko inwestorowi ale także  osobom, które pomagały popełnić przestępstwo, uczestniczyły w jego popełnieniu lub (...)

 • Zaliczenie darowizny na poczet zachowku

  przepis art. 996: Darowiznę uczynioną przez spadkodawcę uprawnionemu do zachowku zalicza się na należny mu zachowek. Jeżeli uprawnionym do zachowku jest dalszy zstępny spadkodawcy, zalicza (...)

 • Porada prawna na temat refaktura do faktury

  Nie szukaj dłużej informacji na temat refaktura do faktury, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Stawka VAT z dnia sporządzenia aktu notarialnego

  , iż otrzymując część zapłaty, wystawiała już w 2001 r. nabywcom faktury na całą wartość mieszkań.  Wojewódzki Sąd Administracyjny orzekł, że do sprzedaży mieszkań właściwa (...)

 • Kopie dokumentów dołączanych do pism procesowych

  Staram się o wydanie nakazu zapłaty. Czy mogę dołączyć do pozwu kserokopie faktur? Dokumenty, takie jak np. faktury z podpisem dłużnika, należy załączyć do pozwu w oryginale lub (...)

 • Nowelizacja ustawy o podatku od towarów i usług

  faktury sprzedawca ma czas do piętnastego dnia miesiąca następującego po miesiącu realizacji transakcji. Ponadto, nowe przepisy dają możliwość wystawiania faktur zbiorczych za cały miesiąc (...)

 • Pani prezes działała na szkodę spółki

  niewiarygodnymi firmami. Następnie podejmowała decyzje o realizacji faktur za nierzetelnie wykonane usługi. Wszystko wskazuje na to, że jej działania w dużej mierze przyczyniły się do złej kondycji (...)

 • Rząd szykuje się do walki z zatorami płatniczymi

  uczestniczących - możliwe będzie wydłużenie terminu zapłaty - maksymalnie do 60 dni kalendarzowych, ale pod warunkiem ustalenia tego przez strony. Po tym terminie wierzycielowi będą przysługiwać (...)

 • Dopuszczalne jest odliczenie VAT z faktury od niezarejestrowanego kontrahenta

  art. 17 VI Dyrektywy VAT, który określa, kiedy można podatnika pozbawić prawa do odliczenia podatku naliczonego. Jak stwierdził sąd, w razie wątpliwości co do interpretacji przepisów krajowych, (...)

 • odsetki

  płodów rolnych i leśnych przedawniają się z upływem lat dwóch. Dwuletni termin przedawnienia odnosi się także do odsetek za opóźnienie w zapłacie ceny (tak orz. SN z 28 (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • intrum justitia - pilne

  Intrum wykupiło moj dług od operatora gsm, dwa dni temu zadwoniła do mnie paniusia wyjaśniła sprawe i spytała czy chce załatwic sprawe polubownie, (...)

 • Dopłaty dodatkow do zleceń - SendIt i windykacja

  Mam problem z pośrednikiem (SendIt) firmy kurierskiej UPS. Wysyłałam za pośrednictwem tej firmy przesyłki, ok 450 od marca 2012 roku do końca września (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane