Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Przerwanie biegu przedawnienia, potwierdzenie sald

  zgodności sald nie uregulowanych do dnia 31.12.2002r. i takie podpisane potwierdzenie salda - długu otrzymała. Czy w związku z tym można mówić o przerwaniu przedawnienia? Czy może firma X iść do (...)

 • Nabycie przez wspólnika samochodu leasingowanego

  wydatki (raty leasingowe) pozostawały w momencie ich poniesienia w związku z uzyskiwanymi przychodami, zaliczenie ich do kosztów było zasadne. Podobnie rzecz się ma odnośnie odliczonego podatku VAT (...)

 • Zawarcie umowy o pracę w sposób dorozumiany

  przewiduje kodeks pracy dla zatrudnionych na umowę o pracę. Jeśli zatem już doszło do wykonywania pracy należy rozważyć czy nie doszło do zawarcia umowy o pracę w sposób konkludentny-czyli (...)

 • Opinia prawna na temat refaktura do faktury

  Nie szukaj dłużej informacji na temat refaktura do faktury, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Poprawne określenie wystawcy weksla

  sumy. Jest to podstawa do podniesienia zarzutów przeciwko wypełniającemu weksel niezgodnie z deklaracją. Zarzuty przeciwko samemu wekslowi są bez niej co do zasady niedopuszczalne. Weksel może (...)

 • Zmiana podziału majątku - zmiana aktu notarialnego

  postępowaniu o podział tego majątku, podczas którego małżonkowie będą mogli na podstawie wszelkich środków dowodowych wykazywać stopień przyczynienia się do powstania majątku. Żądanie ustalenia (...)

 • Podstawy postępowania upadłościowego

  10% wartości bilansowej przedsiębiorstwa dłużnika. Wynika z powyższego, iż jeżeli podstaw do wszczęcia postępowania upadłościowego nie będzie, to sąd po prostu nie wyda postanowienia o wszczęciu

 • Znamiona przestępstwa oszustwa

  zamiarem niezaplacenia? A jeśli tak to jakie kroki powinniśmy podjąć? Czy pisać pozew do Sądu czy doniesienie do prokuratora? W opisanym wypadku możemy mieć do czynienia z oszustwem, (...)

 • Pełnomocnik przedsiębiorstwa

  zastrzegać, że wymagane są pełnomocnictwa do poszczególnych czynności. Ponadto zasygnalizować należy, że gdy do ważności czynności prawnej potrzebna jest szczególna forma, pełnomocnictwo (...)

 • Alimenty a wyprawka dla nowonarodzonego dziecka

  kosztach wyprawki, jednak przy sprawie alimentacyjnej na mnie sąd zobowiązał męża do poniesienia 50 % jej kosztów. Czy do okazania przed sądem wystarczą paragony ze sklepów, czy też muszą (...)

 • Tajemnica korespondencji jako dobro osobiste

  : czy jest możliwa rejestracja firmy w wynajmowanym mieszkaniu pomimo braku wyraźnej zgody właściciela mieszkania? Tajemnica korespondencji należy do katalogu dóbr osobistych chronionych przez Kodeksc

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • intrum justitia - pilne

  Intrum wykupiło moj dług od operatora gsm, dwa dni temu zadwoniła do mnie paniusia wyjaśniła sprawe i spytała czy chce załatwic sprawe polubownie, (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

 • Wezwanie do zapłaty - list zwykły

  Otrzymałem wezwanie do zapłaty za przesyłki, których nie dostałem (w ramach promocji wypełniłem kupon, w którym pod miejscem na podpis zamieszczono (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane