Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Różnice między umową a fakturą

  zgodnie z umową klient miał 21 dni przelewu, to odsetki mam liczyć od przekroczenia 14 czy 21 dni? Podpisanie faktury jest jednocześnie akceptacją warunków płatności? Wiążące są postanowienia (...)

 • Nakaz zapłaty za niezapłaconą fakturę

  Jak najszybciej "zmusić" klienta do zapłacenia zaległej faktury VAT, którą podpisał ? Czy postępowanie nakazowe jest optymalnym rozwiązaniem? Należy uznać postępowanie nakazowe za optymalny (...)

 • Komu wystawiać faktury VAT – opinia prawna

  wystawcy dowodu oraz osoby, której wydano lub od której przyjęto składniki aktywów,stwierdzenie sprawdzenia i zakwalifikowania dowodu do ujęcia w księgach rachunkowych przez wskazanie miesiąca oraz (...)

 • Porada prawna na temat refaktura do faktury

  Nie szukaj dłużej informacji na temat refaktura do faktury, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Żona odliczy ulgę, gdy faktura była na męża

  przez urząd skarbowy. Sprawa trafiła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Według sądu podstawę materialno prawną w niniejszej sprawie stanowią przepisy ustawy z dnia 26 lipca 1991 roku (...)

 • Bez pokrzywdzonego nie można warunkowo umorzyć postępowania

  lat 5. Stosownie do art. 66 § 2 k.k. warunkowego umorzenia postępowania nie stosuje się do sprawcy przestępstwa zagrożonego karą przekraczającą 3 lata pobawienia wolności. Przepis § (...)

 • Multimedia Polska - Decyzja UOKiK

  . Multimedia Polska zaniechała zakwestionowanej praktyki w styczniu 2013 r., ale nie uniknęła kary finansowej w wysokości 637 850 zł. Decyzja nie jest ostateczna, przedsiębiorca odwołał się do sądu. Źródło

 • Te zmiany w podatkach dotkną setek tysięcy firm

  społecznych w zakresie ustalania i pobierania składek. Zmiany w prawie przyczynią się do wyjaśniania wątpliwości przedsiębiorców oraz ułatwią im wykonywanie ciążących na nich obowiązków.Ustawa (...)

 • PKP zarezerwuje miejsce dla posła

  oryginał faktury, rachunku albo bilet wystawiony przez przewoźnika.Dariusz Madejski, e-prawnik.pl PKP, pociąg, rezerwacja miejsc, parlamentarzyści, poseł, senator, darmowy przejazd

 • Poszerzenie zwolnień z PIT

  wyłączenia bonów, talonów i innych znaków uprawniających do ich wymiany na towary lub usługi oraz włączenie do zakresu zwolnienia kwot pochodzących z tych funduszy, stanowiących (...)

 • Okres przedawnienia roszczeń pomiędzy przedsiębiorcami

  . Roboty zostały wykonane. Wykonawca doręczył zamawiającemu faktury VAT, za które zamawiający nie zapłacił.Jaki jest okres przedawnienia roszczeń z tego tytułu? Z opisy wynika, ze doszło do (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • intrum justitia - pilne

  Intrum wykupiło moj dług od operatora gsm, dwa dni temu zadwoniła do mnie paniusia wyjaśniła sprawe i spytała czy chce załatwic sprawe polubownie, (...)

 • Dopłaty dodatkow do zleceń - SendIt i windykacja

  Mam problem z pośrednikiem (SendIt) firmy kurierskiej UPS. Wysyłałam za pośrednictwem tej firmy przesyłki, ok 450 od marca 2012 roku do końca września (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane