Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • 14 mln zł na Pocztę Polską i telekomy

  operator publiczny Poczta Polska jest ustawowo zobowiązana do świadczenia tzw. powszechnych usług pocztowych, m.in. przyjmowania i doręczania listów do 2 tys. gramów, paczek o wadze do (...)

 • Nowa ustawa o VAT wciąż sprawia problemy

  . Zainteresowani musieli uciec się do wystąpienia do dyrektora warszawskiej Izby Skarbowej o interpretację indywidualną. I tak 17 kwietnia 2014 roku orzeczono, że:„(...), w kwestii powstania (...)

 • Wystawienie faktury VAT na spółkę cywilną

  cywilnej osobowości prawnej. Przewidują one (przepisy VAT) zdolność spółki cywilnej (jak i spółek osobowych prawa handlowego) do bycia podatnikami tego podatku. Fakt ten w żadnym stopniu nie wpływa (...)

 • Opinia prawna na temat refaktura do faktury

  Nie szukaj dłużej informacji na temat refaktura do faktury, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Od 1 grudnia oddziały zagranicznych firm będą wystawiać polskim firmom faktury z podatkiem za usługi!

  Administracyjny we Wrocławiu w wyroku z 7 marca 2008 r., sygn. akt I SA/Wr 1803/07, zgodnie z którym polska firma nie ma prawa do odliczenia podatku z takiej faktury. Podatek powinien bowiem (...)

 • VAT 2014. Nowe terminy wystawiania faktur

  ;      b. 60. dnia od dnia wydania opakowania, jeżeli w umowie nie określono terminu zwrotu opakowania.  Co do zasady faktury nie mogą być wystawione wcześniej niż (...)

 • Montaż uchwytów do flag

  podatku, o której mowa w ust. 2 (a więc 7%), stosuje się do dostawy, budowy, remontu, modernizacji, termomodernizacji lub przebudowy obiektów budowlanych lub ich części zaliczonych do

 • Przeniesienie prawa własności do lokalu użytkowego

  Wystąpiłem do spółdzielni mieszkaniowej o przeniesienie prawa własności do lokalu użytkowego który obecnie wynajmuje na pracownie na podstawie art 39 ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych

 • Najem a kasa fiskalna

  tychże usług 10).   Ostatnie już zwolnienie, które może znaleźć zastosowanie w analizowanej sytuacji zostało uregulowane w poz. 37 załącznika nr 1 do rozporządzenia. Zgodnie z nim zwalnia (...)

 • Zwrot towaru

  nienależytego wykonania zobowiązania, w tym – odstąpić od umowy. Do tej chwili dłużnika może, lecz nie musi godzić się na zwrot towaru i nie będzie obowiązany do zwrócenia Panu kosztów (...)

 • Sprzedaż leków w internecie poza apteką

  ust. 1 i 2 rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 4 listopada 2002 r. w sprawie sposobu i trybu prowadzenia Rejestru Produktów Leczniczych Dopuszczonych do Obrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • Dopłaty dodatkow do zleceń - SendIt i windykacja

  Mam problem z pośrednikiem (SendIt) firmy kurierskiej UPS. Wysyłałam za pośrednictwem tej firmy przesyłki, ok 450 od marca 2012 roku do końca września (...)

 • intrum justitia - pilne

  Intrum wykupiło moj dług od operatora gsm, dwa dni temu zadwoniła do mnie paniusia wyjaśniła sprawe i spytała czy chce załatwic sprawe polubownie, (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane