Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • 14 mln zł na Pocztę Polską i telekomy

  operator publiczny Poczta Polska jest ustawowo zobowiązana do świadczenia tzw. powszechnych usług pocztowych, m.in. przyjmowania i doręczania listów do 2 tys. gramów, paczek o wadze do (...)

 • Nowa ustawa o VAT wciąż sprawia problemy

  . Zainteresowani musieli uciec się do wystąpienia do dyrektora warszawskiej Izby Skarbowej o interpretację indywidualną. I tak 17 kwietnia 2014 roku orzeczono, że:„(...), w kwestii powstania (...)

 • Wystawienie faktury VAT na spółkę cywilną

  cywilnej osobowości prawnej. Przewidują one (przepisy VAT) zdolność spółki cywilnej (jak i spółek osobowych prawa handlowego) do bycia podatnikami tego podatku. Fakt ten w żadnym stopniu nie wpływa (...)

 • Opinia prawna na temat refaktura do faktury

  Nie szukaj dłużej informacji na temat refaktura do faktury, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Od 1 grudnia oddziały zagranicznych firm będą wystawiać polskim firmom faktury z podatkiem za usługi!

  Administracyjny we Wrocławiu w wyroku z 7 marca 2008 r., sygn. akt I SA/Wr 1803/07, zgodnie z którym polska firma nie ma prawa do odliczenia podatku z takiej faktury. Podatek powinien bowiem (...)

 • VAT 2014. Nowe terminy wystawiania faktur

  ;      b. 60. dnia od dnia wydania opakowania, jeżeli w umowie nie określono terminu zwrotu opakowania.  Co do zasady faktury nie mogą być wystawione wcześniej niż (...)

 • Montaż uchwytów do flag

  podatku, o której mowa w ust. 2 (a więc 7%), stosuje się do dostawy, budowy, remontu, modernizacji, termomodernizacji lub przebudowy obiektów budowlanych lub ich części zaliczonych do

 • Przeniesienie prawa własności do lokalu użytkowego

  Wystąpiłem do spółdzielni mieszkaniowej o przeniesienie prawa własności do lokalu użytkowego który obecnie wynajmuje na pracownie na podstawie art 39 ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych

 • Ulga internetowa 2013

  ma już prawa do jej odliczania.   Ile można zyskać dzięki uldze na internet? Według obowiązujących przepisów możemy odliczyć od dochodu wydatki na Internet do 760 zł. Oznacza (...)

 • Najem a kasa fiskalna

  tychże usług 10).   Ostatnie już zwolnienie, które może znaleźć zastosowanie w analizowanej sytuacji zostało uregulowane w poz. 37 załącznika nr 1 do rozporządzenia. Zgodnie z nim zwalnia (...)

 • Zwrot towaru

  nienależytego wykonania zobowiązania, w tym – odstąpić od umowy. Do tej chwili dłużnika może, lecz nie musi godzić się na zwrot towaru i nie będzie obowiązany do zwrócenia Panu kosztów (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • Dopłaty dodatkow do zleceń - SendIt i windykacja

  Mam problem z pośrednikiem (SendIt) firmy kurierskiej UPS. Wysyłałam za pośrednictwem tej firmy przesyłki, ok 450 od marca 2012 roku do końca września (...)

 • intrum justitia - pilne

  Intrum wykupiło moj dług od operatora gsm, dwa dni temu zadwoniła do mnie paniusia wyjaśniła sprawe i spytała czy chce załatwic sprawe polubownie, (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane