Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Pełnomocnik przedsiębiorcy

  . Pełnomocnik profesjonalny Twoje wnioski, wysyłane do urzędu za pośrednictwem biznes.gov.pl może podpisywać zarówno zwykły pełnomocnik, jak i tzw. profesjonalny pełnomocnik – radca (...)

 • Kodeks postępowania cywilnego

  odpisem dla strony przeciwnej. Adwokat, radca prawny, rzecznik patentowy, a także radca Prokuratorii Generalnej Skarbu Państwa mogą sami uwierzytelnić odpis udzielonego im pełnomocnictwa (...)

 • Fair play w internecie?

  ;rców, np. pisarzy, dziennikarzy, muzyków i aktorów; zapewni obywatelom szerszy transgraniczny dostęp online do treści chronionych prawem autorskim: dyrektywa przyczyni się (...)

 • Porada prawna na temat radca prawny online

  Nie szukaj dłużej informacji na temat radca prawny online, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • II - Kodeks postępowania cywilnego - Sąd. Strony. Koszty

  , radca prawny lub radca Prokuratorii Generalnej Skarbu Państwa. § 3. Przepisu § 1 nie stosuje się także wtedy, gdy zastępstwo procesowe Skarbu Państwa jest wykonywane przez (...)

 • Zmienione opłaty za czynności radców prawnych

  niezgodności z prawem - 75 % stawki minimalnej, w obu wypadkach nie mniej niż 120 zł;  za udział w rozprawie przed Sądem Najwyższym - 50 % stawki minimalnej, a jeżeli ten sam radca prawny (...)

 • Jak dostać e-dowód?

  składaniu wniosku online warto zapoznać się wcześniej z wymogami, jakie powinno spełniać zdjęcie (załączanie niepoprawnie wykonanego zdjęcia to najczęstszy błąd). Jako rodzic, opiekun prawny (...)

 • Konflikt interesów radcy prawnego

  właściciela spornego lokalu zaś - gminy - reprezentuje radca prawny, radca ten nie może reprezentować także jednej ze stron tego postępowania, zachodzi bowiem oczywisty konflikt interesów. (...)

 • Jeden login

  (są w nich udostępniane publiczne usługi online) z różnymi systemami identyfikacji elektronicznej wykorzystywanymi w celu potwierdzania tożsamości użytkowników usług online

 • Poświadczenie dokumentu przez radcę

  konsekwencje powinien ponieść radca? Adwokat i radca prawny, a także rzecznik patentowy mogą sami uwierzytelnić odpis udzielonego im pełnomocnictwa. Pozostałe dokumenty może uwierzytelniać (...)

 • Bond i "Miś" Barei zakazane w telewizji

  ; Zakaz ten nie wynika wprost z dyrektywy medialnej. Unijne prawo tylko zachęca do wprowadzenia zakazu lokowania tematycznego – zauważa dr Marlena Wach, radca prawny w kancelarii Bird & (...)

 • Uwierzytelnianie dokumentu przez radcę prawnego

  rodzaju czynności w zakładzie pracy. radca prawny, uwierzytelnianie dokumentów, uprawnienia

 • Pełnomocnictwo procesowe

  ., Nr 16, poz. 93 ze zmianami).  pełnomocnictwo; pełnomocnik; zastępstwo procesowe; upoważnienie; adwokat; reprezentant; radca prawny; proces; postępowanie sądowe; sąd; rozprawa; adwokat (...)

 • Pełnomocnicy procesowi w postępowaniu cywilnym

  uczestników - z chwilą doręczenia im tego zawiadomienia przez sąd. Adwokat lub radca prawny, który wypowiedział pełnomocnictwo, obowiązany jest działać za stronę jeszcze przez (...)

 • Członkostwo w radzie nadzorczej spółki komunalnej

  czy to w gminie czy też w spółce. spółka komunalna, rada nadzorcza, radca prawny, gmina, umowy

 • Koszty zastępstwa dla radcy prawnego

  , radca prawny, umowa o pracę, podział sumy, egzekucja, należność główna

 • Uprawnienia do świadczenia pomocy prawnej

  doradztwa prawnego. zawód, prawnik, adwokat, radca prawny, wykonywanie zawodu, doradztwo prawne, pomoc prawna

 • Zwrot kosztów nieprofesjonalnego pełnomocnika

  utraconego przez stronę (lub przez jej pełnomocnika) wskutek obecności w sądzie, chociażby nie była wzywana do osobistego stawiennictwa. Gdy stronę reprezentuje adwokat, radca prawny lub rzecznik (...)

 • I - Kodeks postępowania karnego - Przepisy wstępne. Sąd. Strony

  ;wnież radca prawny. Art. 89. W kwestiach dotyczących pełnomocnika, a nie unormowanych przez przepisy niniejszego kodeksu, stosuje się odpowiednio przepisy obowiązujące w postępowaniu cywilnym. (...)

 • Emp@tia Dobry Start - Złóż wniosek o świadczenie „dobry start”

  ręki. Wniosek złożymy online od początku lipca, a świadczenie będzie przyznawane bez wydawania decyzji administracyjnej” – powiedziała minister Elżbieta Rafalska. Skąd wiadomo o przyznaniu

 • Dodatkowe wynagrodzenie radcy prawnego

  Radca prawny, wykonujący zawód na podstawie stosunku pracy (umowa o pracę) odchodzi z pracy na wcześniejszą emeryturę. Jednocześnie radca ten wniósł do sądów i komorników wiele spraw (...)

 • Czy od radcy prawnego lub adwokata można żądać odszkodowania za nienależyte wykonanie zobowiązania?

  grudnia 2004r. sygn. V CK 297/04. SN uznał, że adwokat i radca prawny odpowiadają za szkody wyrządzone mocodawcy wskutek własnych zaniedbań i błędów prowadzących do przegrania sprawy, (...)

 • Skuteczność wypowiedzenia pełnomocnictwa

  Radca prawny zatrudniony na umowę o pracę odchodzi na emeryturę - zostanie z nim niebawem rozwiązana umowa o pracę. Radca ten jest pełnomocnikiem procesowym pracodawcy w kilku niezakończonych (...)

 • Udzielanie porad przez osobę bez aplikacji

  pełnomocnictw, może reprezentować pracodawcę przed sądem. Jakie należy spełnić warunki - chodzi o formę umowy między stronami? Tytułem radca prawny może posługiwać się tylko osoba z (...)

 • Opodatkowanie kosztów zastępstwa procesowego

  ) wynagrodzenia i (3) odpowiedzialności zlecającego wykonanie tych czynności wobec osób trzecich. radca prawny, umowa zlecenia, działalność wykonywana osobiście, pozarolnicza działalność (...)

 • Zakres pełnomocnictwa procesowego

  , zakres, pełnomocnik, mocodawca, sąd, reprezentacja, strona, uczestnik, koszty, egzekucja, odbiór, pozwany, ugoda, wniosek, komornik, wezwanie, adwokat, radca prawny

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Radca prawny na Allegro.

  Witam. Sprzedałam nie dawno na allegro, netbooka. Towar miał zostać wysłany 2 dni po odbiorze gotówki. Ponieważ ważne sprawy rodzinne zmusiły mnie (...)

 • Radca prawny

  Zleciłem zastępstwo prawne w sprawie o ściągnięcie należnosci od firmy, niesolidnego płatnika. Pełnomocnik wygrał postępowanie sądowe z tym (...)

 • Radca a spółka akcyjna

  Czy radca prawny zatrudniony w spółce akcyjnej na podstawie umowy o pracę może być członkiem rady nadzorczej tej spółki? (asteria) nie - vide art. (...)

 • Chcę rozwodu - SZUKAM b. dobrego ADWOKATA

  Jeśli ktoś z Państwa może mi polecić bardzo dobrego adwokata z Warszawy specjalizującego się w rozwodach i sprawach mająkowych to bardzo proszę (...)

 • Dobry Adwokat lub radca prawny Warszawa

  Witam Szukam prawnika specjalizującego się w sprawach odłużeniowych. Mam kilka spraw z przeszłości, część z nich już się mogla przedawnić. (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane