Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Rady pracowników w firmach

  zwołuje pierwsze zebranie rady pracowników. Rada pracowników wybiera ze swojego grona przewodniczącego i uchwala swój regulamin. Rada pracowników działa do (...)

 • Obowiązki informacyjne wobec związków zawodowych

  działalności związkowej, z tego tytułu powinny być przedstawiane na żądanie związków zawodowych. związek zawodowy, rada pracownicza, informacje, konsultacje, pracownik, pracodawca, (...)

 • Pora na rady pracowników!

  pracowniczej. Rada pracownicza ma przy tym zyskać prawo do uzyskiwania informacji i przeprowadzania konsultacji zgodnie z przepisami ustawy z dnia 7 kwietnia 2006 r. o informowaniu pracowników i (...)

 • Porada prawna na temat rada pracownicza

  Nie szukaj dłużej informacji na temat rada pracownicza, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Procedura wyborów do Rady Pracowniczej

  rady pracowniczej. wybory, Rada Pracownicza, pracodawca, pracownicy, konsultacje

 • Uzgodnienie regulaminu przyznania środków z ZFŚS

  W naszym przedsiębiorstwie (135 pracowników) nie ma Układu Zbiorowego Pracy, Związków Zawodowych, nie została również wybrana Rada Pracownicza. Pracownicy produkcyjni wybrali 3 pracowników (...)

 • Odprawa dla dyrektora przedsiębiorstwa państwowego - opinia prawna

  organów przedsiębiorstw państwowych, miedzy innymi ich dyrektorów. Zgodnie z art. 33 ustawy o p.p., dyrektora przedsiębiorstwa państwowego powołuje rada pracownicza albo organ założycielski

 • Nadal nie znamy płacy minimalnej na 2011 rok

  minimalnej. Oznaczałoby to konieczność dokonania zakrojonych na szeroką skalę zmian legislacyjnych. Dodatkowo strona pracownicza krytykuje ten pomysł, gdyż ich zdaniem w ten sposób pogorszy (...)

 • Kodeks postępowania cywilnego

  Art. 1.  Kodeks postępowania cywilnego normuje postępowanie sądowe w sprawach ze stosunków z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego i opiekuńczego oraz prawa pracy, jak również w sprawach z (...)

 • Ustawa o centrach usług społecznych

  nauki, organizacji pozarządowych i organizacji reprezentujących służby społeczne oraz członkami Rady Pomocy Społecznej, Rady Dialogu Społecznego. Uwagi do projektu przedstawiła także Rada Działalności

 • Sprzedaż przedsiębiorstwa i nieruchomości upadłego

  wierzycieli wyrazi zgodę na sprzedaż z wolnej ręki przedsiębiorstwa, spółka z do której przystąpiła połowa dotychczasowych pracowników upadłego (tzw. spółka pracownicza), w której ma swój (...)

 • Krótszy okres przechowywania akt pracowniczych i ich elektronizacja

  , pracodawca, przedsiębiorca, zatrudnienie, zleceniobiorca, zleceniodawca, dokumentacja pracownicza

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane