Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Rada nadzorcza w spółce komandytowo-akcyjnej

  komplementariuszowi albo likwidatorowi.   Ilu członków liczy rada nadzorcza? Rada nadzorcza spółki komandytowo-akcyjnej składa się co najmniej z trzech członków. (...)

 • Rada nadzorcza i komisja rewizyjna w sp. z o.o.

  handlowych (Dz. U. 2000 r., Nr 94, poz. 1037 ze zmianami). organ, nadzór, rada nadzorcza, komisja rewizyjna, spółka, kapitałowa, spółka z o.o., wspólnik, powołanie, kapitał, kontrola, sprawozdanie, (...)

 • Prawo bankowe

  . Z wnioskiem o wyrażenie zgody występuje rada nadzorcza.2. Komisja Nadzoru Bankowego może zażądać informacji i dokumentów dotyczących osób wymienionych w ust. 1 w zakresie niezbędnym do (...)

 • Porada prawna na temat rada nadzorcza

  Nie szukaj dłużej informacji na temat rada nadzorcza, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kodeks spółek handlowych (art. 301-387)

  Ustawaz dnia 15 września 2000 r.Kodeks spółek handlowychDz.U. 2000 r. Nr 94, poz. 1037, Dz.U. 2001 r. Nr 102, poz. 1037, Dz.U. 2003 r. Nr 49, poz. 408, Dz.U. 2003 r. Nr 229, poz. 2276, Dz.U. 2005 r. Nr (...)

 • Kodeks spółek handlowych (art. 201-300)

  ; 3-5 stosuje się odpowiednio. Art. 219. § 1. Rada nadzorcza sprawuje stały nadzór nad działalnością spółki we wszystkich dziedzinach jej działalności.§ 2. Rada nadzorcza (...)

 • Wybór członków Rady Nadzorczej

  Nadzorcza kolegialnie, może pełnić wszystkie czynności nadzoru? Statut spółki mówi: \"Rada Nadzorcza składa się co najmniej z pięciu członków wybieranych przez Walne Zgromadzenie (...)

 • Wynagrodzenie dla członków Rady Nadzorczej

  postanowić, że dopuszczalne jest wsteczne wypłacenie wynagrodzenia. Natomiast jeśli w spółce z o.o. funkcjonowała rada nadzorcza, to można powołać się na art. 552 Kodeksu spółek (...)

 • Rezygnacja ze stanowiska prezesa.

  rozważanego problemu) przyjmuje konsekwentnie, że w przypadku, gdy nie działa rada nadzorcza i nie został ustanowiony specjalny pełnomocnik, członek zarządu powinien doprowadzić do jego powołania (...)

 • Rada nadzorcza w spółce akcyjnej

  rada nadzorcza, lub pełnomocnik, ustanowiony przez walne zgromadzenie akcjonariuszy. Poza kompetencją do odwoływania rada może także z ważnych powodów zawieszać w czynnościach (...)

 • Wpływ rady nadzorczej na decyzje zarządu S.A.

  Rada nadzorcza usilnie stara się wpływać na decyzje zarządu spółki akcyjnej. Czy rada nadzorcza ma prawo do ingerowania w bieżące decyzje zarządu spółki akcyjnej? Zgodnie z (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane