Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Sprawdź jakie masz prawa w pracy za granicą

  Polsce pracują na własny rachunek (w tym rolnicy podlegający ubezpieczeniu z mocy ustawy) i którzy przerywają pracę na własny rachunek w celu czasowego podjęcia pracy sezonowej w innym (...)

 • Koordynacja systemów zabezpieczenia społecznego w Unii Europejskiej - zasady

  rachunek może się "sama oddelegować" do pracy w innym państwie. Określa się  to jako przeniesienie działalności. Jeśli prowadzisz działalność na własny rachunek np. w Polsce, (...)

 • Stosowanie ustawy o STIR

  odniesieniu do klientów, dla których instytucje te prowadzą rachunek „firmowy” (rachunek podmiotu kwalifikowanego) lub zamierzają otworzyć taki rachunek (art. 119zo (...)

 • Porada prawna na temat rachunek

  Nie szukaj dłużej informacji na temat rachunek, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ubezpieczaj się na korzystniejszych warunkach!

  ubezpieczenia na cudzy rachunek, zawarcie umowy, zakład ubezpieczeń, ubezpieczenie, OC, dokument, ubezpieczyciel, ubezpieczejący, ubezpieczony, wzorce umów, ogólne warunki umowy, składka, polisa, odszkodowanie

 • VI - KODEKS CYWILNY - Zobowiązania część szczegółowa (art. 720 - art. 834)

  ubezpieczonym, chyba że ubezpieczony nie wiedział o zawarciu umowy na jego rachunek.§ 3.  Ubezpieczyciel nie ponosi odpowiedzialności za skutki okoliczności, które z naruszeniem paragrafów

 • Rachunek wspólny

  wspólnego. W zależności od tego, jak zostanie określony ten sposób, wyróżnia się dwa rodzaje rachunku bankowego wspólnego: rachunek rozłączny, rachunek łączny. Rachunek rozłączny Z (...)

 • Emerytura a praca za granicą

  działalność na własny rachunek, ubiegająca się o przyznanie emerytury bądź renty w jednym państwie członkowskim ma zbyt krótki okres ubezpieczenia (pracy) - niewystarczający do nabycia (...)

 • Jakie darowizny można odliczyć od dochodu do opodatkowania w PIT?

  udokumentowana dowodem wpłaty na rachunek płatniczy obdarowanego lub jego rachunek w banku inny niż rachunek płatniczy, a w przypadku darowizny innej niż pieniężna - dokumentem, z którego (...)

 • Kodeks spółek handlowych (art. 301-387)

  . Wpłaty powinny być dokonane równomiernie na wszystkie akcje. § 3.  Wpłaty na akcje powinny być dokonane, bezpośrednio lub za pośrednictwem firmy inwestycyjnej, na rachunek spó

 • XI - Kodeks postępowania cywilnego - Postępowanie egzekucyjne

  obowiązkiem względem dłużnika, by obowiązku tego wobec dłużnika nie realizowała, a wynikające z prawa świadczenia pieniężne uiszczała komornikowi lub na rachunek depozytowy sądu, oraz wzywa (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • Rachunek

  Witam! czy wiecie jak długo należy przechowywać dowody wpłaty za media? Wierzyciel (podmiot uprawniony do odbioru świadczenia) może skutecznie dochodzić (...)

 • Praca w banku

  Oczekuję gorącej dyskusji, bo i temat jest gorący. Problem którym chcę się podzielić dotyczy ok.30 tys. osób w Polsce. Pracownicy jednego z największych (...)

 • Dług-zobowiązanie-wniosek do sądu-dowody-dyktafon-pomocy!!!

  Witam wszystkich użytkowników forum i odwiedzających z ?doskoku?. Jestem nowym użytkownikiem i jest to mój pierwszy post, tak więc proszę o wyrozumiałość. Sprawa (...)

 • Wpłaty na ROR a firma

  Czy prowadząc firmę można wpłacać pieniądze na ror a następnie przelewać elektronicznie na rachunek firmowy czy też takowe działania są zabronione? (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane