Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Split Payment, na czym polega mechanizm podzielonej płatności

  rachunek VAT. Od 1 lipca 2018 każdy podatnik VAT prowadzący działalność gospodarczą i posiadający rachunek rozliczeniowy bądź imienny rachunek w SKOK otwarty w związku z prowadzoną (...)

 • Jak wypłacać wynagrodzenie pracownikowi od 2019 roku?

  płatniczej, rachunek karty kredytowej. Nie jest natomiast rachunkiem płatniczym rachunek prowadzony dla obsługi kredytu (np. hipotecznego), czyli ewidencjonowania wpłat od kredytobiorcy tytułem (...)

 • Sprawdź jakie masz prawa w pracy za granicą

  Polsce pracują na własny rachunek (w tym rolnicy podlegający ubezpieczeniu z mocy ustawy) i którzy przerywają pracę na własny rachunek w celu czasowego podjęcia pracy sezonowej w innym (...)

 • Porada prawna na temat rachunek

  Nie szukaj dłużej informacji na temat rachunek, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Koordynacja systemów zabezpieczenia społecznego w Unii Europejskiej - zasady

  stosunku do pracowników najemnych, osób prowadzących działalność na własny rachunek oraz do członków ich rodzin przemieszczających się we Wspólnocie (Dz.Urz. WE Nr L 74 (...)

 • Stosowanie ustawy o STIR

  odniesieniu do klientów, dla których instytucje te prowadzą rachunek „firmowy” (rachunek podmiotu kwalifikowanego) lub zamierzają otworzyć taki rachunek (art. 119zo (...)

 • Ubezpieczaj się na korzystniejszych warunkach!

  ubezpieczenia na cudzy rachunek, zawarcie umowy, zakład ubezpieczeń, ubezpieczenie, OC, dokument, ubezpieczyciel, ubezpieczejący, ubezpieczony, wzorce umów, ogólne warunki umowy, składka, polisa, odszkodowanie

 • VI - KODEKS CYWILNY - Zobowiązania część szczegółowa (art. 720 - art. 834)

  ubezpieczonym, chyba że ubezpieczony nie wiedział o zawarciu umowy na jego rachunek.§ 3.  Ubezpieczyciel nie ponosi odpowiedzialności za skutki okoliczności, które z naruszeniem paragrafów

 • Rachunek wspólny

  ;łposiadaczy rachunku wspólnego. W zależności od tego, jak zostanie określony ten sposób, wyróżnia się dwa rodzaje rachunku bankowego wspólnego: rachunek rozłączny, rachunek (...)

 • Emerytura a praca za granicą

  działalność na własny rachunek, ubiegająca się o przyznanie emerytury bądź renty w jednym państwie członkowskim ma zbyt krótki okres ubezpieczenia (pracy) - niewystarczający do nabycia (...)

 • Parlament nie podjął decyzji w sprawie urlopów macierzyńskich

  działalności na własny rachunek w celu uniknięcia bezrobocia lub lepszego pogodzenia życia zawodowego i rodzinnego. 71% kobiet prowadzących działalność na własny rachunek pracuje w sektorze (...)

 • Jakie darowizny można odliczyć od dochodu do opodatkowania w PIT?

  udokumentowana dowodem wpłaty na rachunek płatniczy obdarowanego lub jego rachunek w banku inny niż rachunek płatniczy, a w przypadku darowizny innej niż pieniężna - dokumentem, z którego (...)

 • Kodeks spółek handlowych (art. 301-387)

  . Wpłaty powinny być dokonane równomiernie na wszystkie akcje. § 3.  Wpłaty na akcje powinny być dokonane, bezpośrednio lub za pośrednictwem firmy inwestycyjnej, na rachunek spó

 • XI - Kodeks postępowania cywilnego - Postępowanie egzekucyjne

  obowiązkiem względem dłużnika, by obowiązku tego wobec dłużnika nie realizowała, a wynikające z prawa świadczenia pieniężne uiszczała komornikowi lub na rachunek depozytowy sądu, oraz wzywa (...)

 • Kasa mieszkaniowa sposobem na mieszkanie

  miesięcznej wpłaty na rachunek oszczędnościowo-kredytowy, terminów wnoszenia wpłat na rachunek oszczędnościowo-kredytowy,  okresu oszczędzania,  stopy oprocentowania oszczędności (...)

 • Jak odliczyć darowizny w zeznaniu rocznym za 2017 r.?

  uzyskać w ciągu 2 lat od dnia spełnienia darowizny); dowód wpłaty na rachunek płatniczy obdarowanego lub jego rachunek w banku inny niż rachunek płatniczy – w przypadku (...)

 • Egzekucja z rachunków bankowych

  postępowania cywilnego (Dz. U. 1964 r., Nr 43, poz. 296 ze zmianami). Egzekucja z rachunków bankowych, egzekucja, rachunek bankowy

 • Zgłoszenie darowizny do Urzędu Skarbowego

  ) - ich otrzymanie dowodem przekazania na rachunek bankowy nabywcy albo jego rachunek prowadzony przez spółdzielczą kasę oszczędnościowo-kredytową lub przekazem pocztowym. darowizna, córka, (...)

 • Ustawa o indywidualnych kontach emerytalnych

  rachunek w ubezpieczeniowym funduszu kapitałowym, wyodrębniony rachunek bankowy w banku, prowadzone na zasadach określonych ustawą, a w zakresie w niej nieuregulowanym - na zasadach określonych (...)

 • Prawo bankowe

  płatniczych i administrowania nimi, g) udzielania gwarancji, poręczeń lub zaciągania innych zobowiązań nieujmowanych w bilansie, h) obrotu na rachunek własny lub rachunek innej osoby fizycznej, (...)

 • Pomoc dla rodziny w UE

  stosowania systemów zabezpieczenia społecznego w stosunku do pracowników najemnych, osób prowadzących działalność na własny rachunek oraz do członków ich rodzin przemieszczających

 • Rodzaje rachunków bankowych

  . W praktyce spotyka się umowy o rachunek oszczędnościowy zwykły, którego celem jest gromadzenie oszczędności bez możliwości dokonywania rozliczeń pieniężnych, oraz umowa o rachunek oszczędnościowo

 • Rodzaje rozliczeń bezgotówkowych

  bankowego klienta do wysokości salda na rachunku, karty typu charge - klient również korzysta z kredytu, ale bank obciąża jego rachunek okresowo, karty przedpłacone (wstępnie opłacone) - (...)

 • Przelew w podzielonej płatności

  rachunek rozliczeniowy kontrahenta lub rachunek imienny w SKOK, otwarty w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Tylko do takich rachunków bank/SKOK prowadzi rachunek (...)

 • Wkrótce będzie możliwa podzielona płatność przy regulowaniu VAT

  , jest płacona na specjalny rachunek bankowy – rachunek VAT. Mechanizm podzielonej płatności uważany jest za jedno z rozwiązań przeciwdziałających nadużyciom i oszustwom podatkowym, (...)

 • Ochrona tylko dla stałego pośrednika handlowego

  rachunek, termin "przedstawiciel handlowy" oznacza pośrednika pracującego na własny rachunek, któremu powierzono stałe pośredniczenie przy sprzedaży lub kupnie towarów na rzecz innej (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • Rachunek

  Witam! czy wiecie jak długo należy przechowywać dowody wpłaty za media? Wierzyciel (podmiot uprawniony do odbioru świadczenia) może skutecznie dochodzić (...)

 • Praca w banku

  Oczekuję gorącej dyskusji, bo i temat jest gorący. Problem którym chcę się podzielić dotyczy ok.30 tys. osób w Polsce. Pracownicy jednego z największych (...)

 • Dług-zobowiązanie-wniosek do sądu-dowody-dyktafon-pomocy!!!

  Witam wszystkich użytkowników forum i odwiedzających z ?doskoku?. Jestem nowym użytkownikiem i jest to mój pierwszy post, tak więc proszę o wyrozumiałość. Sprawa (...)

 • Wpłaty na ROR a firma

  Czy prowadząc firmę można wpłacać pieniądze na ror a następnie przelewać elektronicznie na rachunek firmowy czy też takowe działania są zabronione? (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane