Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Split Payment, na czym polega mechanizm podzielonej płatności

  rachunek VAT. Od 1 lipca 2018 każdy podatnik VAT prowadzący działalność gospodarczą i posiadający rachunek rozliczeniowy bądź imienny rachunek w SKOK otwarty w związku z prowadzoną (...)

 • Jak wypłacać wynagrodzenie pracownikowi od 2019 roku?

  płatniczej, rachunek karty kredytowej. Nie jest natomiast rachunkiem płatniczym rachunek prowadzony dla obsługi kredytu (np. hipotecznego), czyli ewidencjonowania wpłat od kredytobiorcy tytułem (...)

 • Sprawdź jakie masz prawa w pracy za granicą

  Polsce pracują na własny rachunek (w tym rolnicy podlegający ubezpieczeniu z mocy ustawy) i którzy przerywają pracę na własny rachunek w celu czasowego podjęcia pracy sezonowej w innym (...)

 • Porada prawna na temat rachunek

  Nie szukaj dłużej informacji na temat rachunek, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Koordynacja systemów zabezpieczenia społecznego w Unii Europejskiej - zasady

  stosunku do pracowników najemnych, osób prowadzących działalność na własny rachunek oraz do członków ich rodzin przemieszczających się we Wspólnocie (Dz.Urz. WE Nr L 74 (...)

 • Stosowanie ustawy o STIR

  odniesieniu do klientów, dla których instytucje te prowadzą rachunek „firmowy” (rachunek podmiotu kwalifikowanego) lub zamierzają otworzyć taki rachunek (art. 119zo (...)

 • Ubezpieczaj się na korzystniejszych warunkach!

  ubezpieczenia na cudzy rachunek, zawarcie umowy, zakład ubezpieczeń, ubezpieczenie, OC, dokument, ubezpieczyciel, ubezpieczejący, ubezpieczony, wzorce umów, ogólne warunki umowy, składka, polisa, odszkodowanie

 • VI - KODEKS CYWILNY - Zobowiązania część szczegółowa (art. 720 - art. 834)

  ubezpieczonym, chyba że ubezpieczony nie wiedział o zawarciu umowy na jego rachunek.§ 3.  Ubezpieczyciel nie ponosi odpowiedzialności za skutki okoliczności, które z naruszeniem paragrafów

 • Rachunek wspólny

  ;łposiadaczy rachunku wspólnego. W zależności od tego, jak zostanie określony ten sposób, wyróżnia się dwa rodzaje rachunku bankowego wspólnego: rachunek rozłączny, rachunek (...)

 • Emerytura a praca za granicą

  działalność na własny rachunek, ubiegająca się o przyznanie emerytury bądź renty w jednym państwie członkowskim ma zbyt krótki okres ubezpieczenia (pracy) - niewystarczający do nabycia (...)

 • Parlament nie podjął decyzji w sprawie urlopów macierzyńskich

  działalności na własny rachunek w celu uniknięcia bezrobocia lub lepszego pogodzenia życia zawodowego i rodzinnego. 71% kobiet prowadzących działalność na własny rachunek pracuje w sektorze (...)

 • Pracownicze Plany Kapitałowe - informacje dla pracowników

  zostanie utworzony indywidualny rachunek PPK. Obowiązek ten spoczywa na pracodawcy, działającego we współpracy z wybraną instytucją finansową. Co miesiąc na rachunek ten będą trafiać (...)

 • Jakie darowizny można odliczyć od dochodu do opodatkowania w PIT?

  udokumentowana dowodem wpłaty na rachunek płatniczy obdarowanego lub jego rachunek w banku inny niż rachunek płatniczy, a w przypadku darowizny innej niż pieniężna - dokumentem, z którego (...)

 • Kodeks spółek handlowych (art. 301-387)

  . Wpłaty powinny być dokonane równomiernie na wszystkie akcje. § 3.  Wpłaty na akcje powinny być dokonane, bezpośrednio lub za pośrednictwem firmy inwestycyjnej, na rachunek spó

 • XI - Kodeks postępowania cywilnego - Postępowanie egzekucyjne

  obowiązkiem względem dłużnika, by obowiązku tego wobec dłużnika nie realizowała, a wynikające z prawa świadczenia pieniężne uiszczała komornikowi lub na rachunek depozytowy sądu, oraz wzywa (...)

 • Kasa mieszkaniowa sposobem na mieszkanie

  miesięcznej wpłaty na rachunek oszczędnościowo-kredytowy, terminów wnoszenia wpłat na rachunek oszczędnościowo-kredytowy,  okresu oszczędzania,  stopy oprocentowania oszczędności (...)

 • Jak odliczyć darowizny w zeznaniu rocznym za 2017 r.?

  uzyskać w ciągu 2 lat od dnia spełnienia darowizny); dowód wpłaty na rachunek płatniczy obdarowanego lub jego rachunek w banku inny niż rachunek płatniczy – w przypadku (...)

 • Egzekucja z rachunków bankowych

  postępowania cywilnego (Dz. U. 1964 r., Nr 43, poz. 296 ze zmianami). Egzekucja z rachunków bankowych, egzekucja, rachunek bankowy

 • Zgłoszenie darowizny do Urzędu Skarbowego

  ) - ich otrzymanie dowodem przekazania na rachunek bankowy nabywcy albo jego rachunek prowadzony przez spółdzielczą kasę oszczędnościowo-kredytową lub przekazem pocztowym. darowizna, córka, (...)

 • Ustawa o indywidualnych kontach emerytalnych

  rachunek w ubezpieczeniowym funduszu kapitałowym, wyodrębniony rachunek bankowy w banku, prowadzone na zasadach określonych ustawą, a w zakresie w niej nieuregulowanym - na zasadach określonych (...)

 • Prawo bankowe

  płatniczych i administrowania nimi, g) udzielania gwarancji, poręczeń lub zaciągania innych zobowiązań nieujmowanych w bilansie, h) obrotu na rachunek własny lub rachunek innej osoby fizycznej, (...)

 • Pomoc dla rodziny w UE

  stosowania systemów zabezpieczenia społecznego w stosunku do pracowników najemnych, osób prowadzących działalność na własny rachunek oraz do członków ich rodzin przemieszczających

 • Rodzaje rachunków bankowych

  . W praktyce spotyka się umowy o rachunek oszczędnościowy zwykły, którego celem jest gromadzenie oszczędności bez możliwości dokonywania rozliczeń pieniężnych, oraz umowa o rachunek oszczędnościowo

 • Rodzaje rozliczeń bezgotówkowych

  bankowego klienta do wysokości salda na rachunku, karty typu charge - klient również korzysta z kredytu, ale bank obciąża jego rachunek okresowo, karty przedpłacone (wstępnie opłacone) - (...)

 • Przelew w podzielonej płatności

  rachunek rozliczeniowy kontrahenta lub rachunek imienny w SKOK, otwarty w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Tylko do takich rachunków bank/SKOK prowadzi rachunek (...)

 • Wkrótce będzie możliwa podzielona płatność przy regulowaniu VAT

  , jest płacona na specjalny rachunek bankowy – rachunek VAT. Mechanizm podzielonej płatności uważany jest za jedno z rozwiązań przeciwdziałających nadużyciom i oszustwom podatkowym, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • Rachunek

  Witam! czy wiecie jak długo należy przechowywać dowody wpłaty za media? Wierzyciel (podmiot uprawniony do odbioru świadczenia) może skutecznie dochodzić (...)

 • Praca w banku

  Oczekuję gorącej dyskusji, bo i temat jest gorący. Problem którym chcę się podzielić dotyczy ok.30 tys. osób w Polsce. Pracownicy jednego z największych (...)

 • Dług-zobowiązanie-wniosek do sądu-dowody-dyktafon-pomocy!!!

  Witam wszystkich użytkowników forum i odwiedzających z ?doskoku?. Jestem nowym użytkownikiem i jest to mój pierwszy post, tak więc proszę o wyrozumiałość. Sprawa (...)

 • Wpłaty na ROR a firma

  Czy prowadząc firmę można wpłacać pieniądze na ror a następnie przelewać elektronicznie na rachunek firmowy czy też takowe działania są zabronione? (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane