Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak wypłacać wynagrodzenie pracownikowi od 2019 roku?

  są rodzaje rachunku płatniczego? Rachunkiem płatniczym jest: rachunek bankowyrachunek członka spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej,  rachunek prowadzony (...)

 • Uiszczanie opłaty sądowej na rachunek sądu administracyjnego

  oczekujących faktycznej realizacji prawa do sądu. uiszczanie opłaty sądowej, rachunek bankowy, sąd administracyjny, WSA, NSA

 • Zajęcie wspólnego rachunku bankowego

  , zajęcie, rachunek bankowy, wspólny, spółka cywilna

 • Porada prawna na temat rachunek bankowy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat rachunek bankowy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jak będą nakładane mandaty za wykroczenia skarbowe?

  ukarany wpłaca, w terminie 7 dni od daty przyjęcia tego mandatu, do kasy właściwego niefinansowego organu postępowania przygotowawczego lub na rachunek bankowy tego organu. Pokwitowanie (...)

 • Egzekucja z rachunków bankowych

  postępowania cywilnego (Dz. U. 1964 r., Nr 43, poz. 296 ze zmianami). Egzekucja z rachunków bankowych, egzekucja, rachunek bankowy

 • Darowizna pieniężna dla córki

  ostatnio nabytych, przekracza kwotę określoną w art. 9 ust. 1 pkt 1 (9.637 zł) - ich otrzymanie dowodem przekazania na rachunek bankowy nabywcy albo jego rachunek prowadzony przez spółdzielczą (...)

 • Split Payment, na czym polega mechanizm podzielonej płatności

  rachunek VAT. Od 1 lipca 2018 każdy podatnik VAT prowadzący działalność gospodarczą i posiadający rachunek rozliczeniowy bądź imienny rachunek w SKOK otwarty w związku z prowadzoną (...)

 • Rachunek wspólny

  Ustawa prawo bankowe zezwala na to, by rachunek bankowy mógł być prowadzony dla kilku osób fizycznych. Jest to właśnie tzw. wspólny rachunek bankowy.   Dla (...)

 • Kasy fiskalne - o czym warto pamiętać?

  rozkładowych pasażerskich, za które zapłata w całości następuje za pośrednictwem poczty lub banku na rachunek bankowy podatnika, pod warunkiem że z ewidencji dowodów dokumentujących transakcję (...)

 • Egzekucja z unijnych dopłat dla rolników

  został zajęty rachunek bankowy, na który wpłyną dopłaty obszarowe. Jedynym sposobem wypłaty dopłat jest przelanie ich na rachunek bankowy. Czy w związku z tym komornik może (...)

 • Dla kogo kasy fiskalne w 2008 roku?

  wydatkowanej na zakup kas fiskalnych na rachunek bankowy podatnika w terminie do 25 dnia od daty złożenia wniosku przez podatnika. Podatnicy ci osiągnięty obrót ewidencjonują jako (...)

 • Właściwość sądu w postępowaniu nakazowym

  właściwym miejscowo będzie zatem albo sąd, w którego okręgu znajduje się siedziba dłużnika, albo sąd, w którego okręgu siedzibę ma bank prowadzący rachunek bankowy wierzyciela. postępowanie (...)

 • Zmiany w Centralnej Informacji Ksiąg Wieczystych

  Informacji lub ekspozyturze Centralnej Informacji należy dołączyć kopię dowodu wpłaty na wskazany rachunek bankowy Ministerstwa Sprawiedliwości. W przypadku dołączenia do wniosku dowodu wniesienia (...)

 • Zgłoszenie darowizny do Urzędu Skarbowego

  ) - ich otrzymanie dowodem przekazania na rachunek bankowy nabywcy albo jego rachunek prowadzony przez spółdzielczą kasę oszczędnościowo-kredytową lub przekazem pocztowym. darowizna, (...)

 • Rodzaje rozliczeń bezgotówkowych

  : akredytywę budżetową, polegającą na tym, że jednostka budżetowa (np. ministerstwo, urząd gminy) otwiera na swym koncie rachunek bankowy (tzw. otwarcie akredytywy) dla określonej osoby prawnej (...)

 • Jaki podatek od czynności cywilnoprawnych trzeba zapłacić od pożyczki?

  na fakt zawarcia niezgłoszonej umowy pożyczki, a nie spełnił warunku udokumentowania otrzymania pieniędzy na rachunek bankowy, albo jego rachunek prowadzony przez spółdzielczą (...)

 • Czy zgłaszać do US otwarcie r-ku depozytowego?

  Spółka otrworzyła rachunek bankowy depozytowy w celu lokowania nadwyżek pieniężnych. Jest to rachunek o charakerze lokacyjnym, służący do gromadzenia i przechowywania środków pieniężnych. (...)

 • Zwolnienia z kas fiskalnych na 2018 rok

  ), jeżeli dostawca towaru otrzyma w całości zapłatę za wykonaną czynność za pośrednictwem poczty, banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej (odpowiednio na rachunek bankowy (...)

 • Nieujawnione źródła przychodów – trzeba pilnować wydatków

  czynności cywilnoprawnych właściwemu organowi podatkowemu w terminie 14 dni od daty dokonania czynności oraz udokumentowania otrzymania przez biorącego pożyczkę pieniędzy na rachunek bankowy (...)

 • Jak wypełnić wniosek o wpis do ewidencji działalności gospodarczej - EDG-1?

  posiada numer PESEL, 05.1-4 - o ile posiada rachunek bankowy związany z działalnością gospodarczą, 05.6 - o ile na ten rachunek ma być dokonywany zwrot podatku, 06 - o ile posiada drugi (...)

 • Zasady zwrotu nadpłaty podatku

  płatników (Dz. U. 1995 r., Nr 142, poz. 702, ze zm.)   nadpłata podatku, Ordynacja podatkowa, zwrotu nadpłaty podatku, rachunek bankowy, w gotówce

 • Darowizna na rzecz syna

  rachunek bankowy nabywcy albo jego rachunek prowadzony przez spółdzielczą kasę oszczędnościowo kredytową lub przekazem pocztowym. Tak więc ponieważ jest to kwota wyższa niż (...)

 • Darowizna pieniężna od brata

  może być wcześniejsza darowizna żony brata na brata (do jego majątku osobistego), ale po pierwsze powinno to było być dokonane przelewem przed darowizną na rzecz siostry (np. na odrębny rachunek (...)

 • Prawo bankowe

  płatniczych i administrowania nimi, g) udzielania gwarancji, poręczeń lub zaciągania innych zobowiązań nieujmowanych w bilansie, h) obrotu na rachunek własny lub rachunek innej osoby fizycznej, (...)

 • Jak zostać rzeczoznawcą majątkowym?

  o nadanie uprawnień zawodowych w zakresie szacowania nieruchomości. Wpłaca się ją na rachunek bankowy Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju. Opłata za postępowanie kwalifikacyjne dla kandydata (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Dług-zobowiązanie-wniosek do sądu-dowody-dyktafon-pomocy!!!

  Witam wszystkich użytkowników forum i odwiedzających z ?doskoku?. Jestem nowym użytkownikiem i jest to mój pierwszy post, tak więc proszę o wyrozumiałość. Sprawa (...)

 • zwrot Vat poprawność odliczenia

  Ubiegam sie o zwrot vatu w terminie 180 dni na konto. Dowiedziałam sie, że w odpowiednim czasie będę musiała dostarczyć ewidencje do US i wszystkie (...)

 • PRESCO!POMOCY!!!

  Kilka dni temu dostałam pismo od firmy Presco że przejęła dwa lata temu długo od firmy kontrolerskiej za przejazd bez ważnego biletu. Co ciekawe (...)

 • Prawo dewizowe - rachunek bankowy zagranica

  Czy obywatel polski, bedacy krajowa osoba fizyczna moze otworzyc konto bankowe zagranica? Rzecz dotyczy miedzy innymi polskich studentow przebywajacych (...)

 • Praca w banku

  Oczekuję gorącej dyskusji, bo i temat jest gorący. Problem którym chcę się podzielić dotyczy ok.30 tys. osób w Polsce. Pracownicy jednego z największych (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane