Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ferie tańsze z Kartą Dużej Rodziny

  ON, LOTOS LPG, BENZYNA LOTOS; rabat 10 gr na 1 litr paliwa LOTOS DYNAMIC i LOTOS DYNAMIC DIESEL; rabat 20% na wszystkie produkty gastronomiczne w ofercie Cafe Punkt Lotos oraz 20% na myjnie samochodowe (...)

 • Tańsze rozrywki z Kartą Dużej Rodziny...

  rabat 5 gr na 1 litr paliwa (LOTOS ON, LOTOS LPG, BENZYNA LOTOS); rabat 10 gr na 1 litr paliwa (LOTOS DYNAMIC i LOTOS DYNAMIC DIESEL); rabat 20% na wszystkie produkty gastronomiczne (...)

 • Rabat na fakturze VAT

  dodać nową pozycję "Rabat promocyjny" i cena brutto "-50 zł"? Jeżeli tak, to z jaką stawką VAT? Zgodnie z art. 29 ust. 4 ustawy o podatku od towarów i usług (VAT), obrót zmniejsza się (...)

 • Porada prawna na temat rabat

  Nie szukaj dłużej informacji na temat rabat, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Rabaty i marże

  , rabat, marża

 • Udzielenie rabatu a faktura korygująca VAT

  Klient ma zagwarantowane w umowie, że jeśli w przeciągu określonego czasu sprzeda co najmniej 30 000 szt. produktu przysługuje mu rabat w wysokości 3%. Rabat ten jest przyznawany po zapłaceniu

 • UOKiK karze za nieuczciwą reklamę. Sklep wprowadzał w błąd

  Przy zakupie dwóch sztuk – rabat na każdą 60 proc. Rabat udzielany od ceny detalicznej, nie dotyczy kolekcji jesień/zima 2012/2013 – to hasło z wyprzedaży w sklepach obuwniczych (...)

 • Wypoczynek z Kartą Dużej Rodziny

  Dynamic i LOTOS Dynamic Diesel). Grupa LOTOS S.A. zapewnia ponadto rodzinom 3+ dwudziestoprocentowy rabat na wszystkie produkty gastronomiczne oferty. Taki sam rabat przyznaje rodzinom wielodzietnym (...)

 • Premie pieniężne od kontrahenta a VAT

  premie pieniężne, rabat, zapłata za usługę, wynagrodzenie

 • Rabat nagrodą w konkursie

  rzecz pracownika świadczeniodawcy lub osoby pozostającej ze świadczeniodawcą w stosunku cywilnoprawnym. konkurs, rabat, nagroda, gra losowa, płatnik, PIT-8A

 • Premia pieniężna i jej skutki podatkowe

  , rabat

 • Podstawa prawna do wystawienia korekty faktury

  sprzedaży). ugoda sądowa, faktura VAT, faktura korygująca, obrót, rabat

 • Szkoda wyrządzona pracodawcy przez pracownika - opinia prawna

  również zajmującej się oceną potrzeb klienta ) lub też sam starałem się dopasować wyższy rabat lub inne warunki zakupu, aby go nie utracić lub zachęcić do większych zakupów jak (...)

 • Pytanie za ponad sto miliardów euro: na czym polega budżet UE?

  traktowania państw członkowskich", która oznacza nieprzyznawanie żadnemu państwu członkowskiemu przywilejów budżetowych. Stopniowo ulegałby więc zmniejszeniu rabat brytyjski, aż (...)

 • Jak uzyskać Kartę Dużej Rodziny w wersji elektronicznej?

  ; wyjaśniła Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej. Karta Dużej Rodziny, KDR, wersja elektroniczna, aplikacja, mKDR, dzieci, rodzina wielodzietna, rodzice, zniżki, rabat

 • Umorzenie przez sprzedawcę części długu

  zainteresowani jeszcze większym polepszaniem sytuacji dłużnika i mogą odmówić wystawiania korekty, poprzestając na akcie umorzenia. umorzenie, rabat, przychód, korekta, sprzedaż

 • Przecena towarów

  niemożnością sprzedaży towaru po jego przeterminowaniu. Praktyka taka nie jest niezgodna z przepisami podatkowymi i nie powinna być kwestionowana przez organy podatkowe. promocja, rabat, organy podatkowe

 • Korekty rabatowe do zakupionych towarów

  są przychodem dla apteki, a nie pomniejszają kosztów, a więc księgowo i technicznie są znacznie łatwiejsze dla ujęcia w księgach. rabat, przychód, koszt uzyskania przychodu, faktura

 • Rozliczenie uznanej reklamacji

  obniżenia ceny na skutek uznanej reklamacji sprzedawca powinien wystawić fakturę korygującą. Polecamy również lekturę porady: Faktury i noty korygujące oraz duplikaty faktur reklamacja, rabat, faktura (...)

 • Rozliczenie umowy promocyjnej

  wystawiania informacji PIT-8B. promocja, przychód, osoba fizyczna, umowa o pracę, sprzedaż promocyjna, rabat

 • Sprzedaż premiowa

  rabatowych.   sprzedaż premiowa, rabaty, kupony, podatek dochodowy od osób prawnych, reklama, rabat

 • Pomoc publiczna przedsiębiorcom

  . Słownik wyrazów obcych Kopalińskiego definiuje pojęcie - bonifikata, rabat, opust, upust, jako zniżkę ceny dóbr lub usług, przyznawaną przez sprzedającego (wykonawcę usługi) po dokonaniu

 • Opodatkowanie VAT-em premii pieniężnej

  uznawane za rabat (a więc nie są związane z konkretnymi dostawami) „należy uznać, że wypłacona premia pieniężna związana jest z określonymi zachowaniami nabywcy, a zatem ze świadczeniem (...)

 • Spółki Eco-Vital i Mat-Medic ukarane przez UOKiK

  manipulowała również wysokością cen sprzedawanych produktów - stwarzając wrażenie, że decydując się na natychmiastowy zakup uczestnicy pokazu otrzymają wysoki rabat. Tę nieuczciwą praktykę (...)

 • Reklamacja towarów. Kilka rad, jak skutecznie to zrobić

  również prosić o rabat. Jeśli działania konsumenta nie wywołują reakcji sprzedawcy, sprawę można skierować na drogę sądową. W razie odstąpienia od umowy strony powinny zwrócić (...)

 • Orlen Oil zapłaci ogromną karę za zmowę cenową

  taniej, niż cena wskazana przez producenta, pomniejszona o określony rabat. Prezes UOKiK nałożyła na inicjatora porozumienia - spółkę Orlen Oil karę finansową w wysokości blisko 2 mln zł (1 993 (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane