Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Rabat na fakturze VAT

  obrót  na fakturze VAT (tj. pomniejszać kwotę netto) i może być opisany na fakturze jako "Rabat promocyjny". podstawa opodatkowania, rabat, obrót, (...)

 • Ferie tańsze z Kartą Dużej Rodziny

  zakupy produktów gastronomicznych z oferty Stop Cafe/Stop Cafe Bistro, rabat 20% na zakupy w myjni – rabaty nie łączą się z ofertami promocyjnymi) czy Lotos (rabat 5 gr na (...)

 • Udzielenie rabatu a faktura korygująca VAT

  Klient ma zagwarantowane w umowie, że jeśli w przeciągu określonego czasu sprzeda co najmniej 30 000 szt. produktu przysługuje mu rabat w wysokości 3%. Rabat ten jest przyznawany po zapłaceniu

 • Porada prawna na temat rabat na fakturze

  Nie szukaj dłużej informacji na temat rabat na fakturze, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Tańsze rozrywki z Kartą Dużej Rodziny...

  rabat 5 gr na 1 litr paliwa (LOTOS ON, LOTOS LPG, BENZYNA LOTOS); rabat 10 gr na 1 litr paliwa (LOTOS DYNAMIC i LOTOS DYNAMIC DIESEL); rabat 20% na wszystkie produkty (...)

 • Podstawa prawna do wystawienia korekty faktury

  wystawieniu faktury przez sprzedawcę strony zawarły ugodę sądową, w której zdecydowały się na obniżenie obrotu, to nie powinno budzić wątpliwości, iż taki rabat (który ustawa (...)

 • Wystawianie faktur

  marży. Ponadto przepisy ustawy o VAT zawierają katalog informacji, które nie są wymagane na fakturze oraz informacje - jakie mogą, lecz nie muszą być zawarte w fakturze. Podatnik (...)

 • Jakie dane zamieszcza się na fakturze VAT?

  . Podatek VAT musi być jednak wyrażony na fakturze w złotówkach - przyjmując, że kurs z dnia wystawienia faktury wynosi 3,9, na fakturze będą widniały kwoty: 2.000 euro (...)

 • Faktury VAT wystawiane przez podatnika stosującego metodę kasową

  znaleźć się na fakturze. Faktury te muszą zatem: zamiast oznaczenia „FAKTURA VAT" zawierać oznaczenie „FAKTURA VAT-MP"; dodatkowo zawierać termin płatności należności określonej (...)

 • Opodatkowanie VAT-em premii pieniężnej

  kontrahentem powinno wynikać czy udzielony bonów stanowić będzie kwotę netto na fakturze czy też kwotę brutto) i rozliczyć podatek na zasadach ogólnych. premia pieniężna, świadczenie (...)

 • Rozliczenia podatkowe transakcji w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego

  o partnerstwie, otrzymany przez partnera prywatnego i przeznaczony na cele określone w umowie o partnerstwie publiczno-prywatnym. Zwolnieniu nie podlegają środki stanowiące zwrot wydatków

 • Rabaty i marże

  sytuacji, gdy przedsiębiorca prowadzący aptekę, nabywając w hurtowni lek (na który obowiązuje cena urzędowa) uzyskał na niego rabat, może sprzedając ten lek w aptece ustalić (...)

 • Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów i jej opodatkowanie VAT-em

  wykazywane na fakturze przelicza się na złote według wyliczonego i ogłoszonego przez Narodowy Bank Polski bieżącego kursu średniego waluty obcej na dzień wystawienia faktury, (...)

 • Ustawa o podatku od towarów i usług

  oraz osoby fizyczne: 1) na których ciąży obowiązek uiszczenia cła, również w przypadku, gdy na podstawie przepisów celnych importowany towar jest zwolniony od cła albo cło na (...)

 • Wypoczynek z Kartą Dużej Rodziny

  Dynamic i LOTOS Dynamic Diesel). Grupa LOTOS S.A. zapewnia ponadto rodzinom 3+ dwudziestoprocentowy rabat na wszystkie produkty gastronomiczne oferty. Taki sam rabat przyznaje rodzinom wielodzietnym (...)

 • Przedsiębiorca a PFRON

  przeliczeniu na pełny wymiar czasu pracy. Przykład: Pracodawca zatrudnia ogółem 100 pracowników w przeliczeniu na pełny wymiar czasu pracy, z czego jedna osoba pracuje (...)

 • UOKiK karze za nieuczciwą reklamę. Sklep wprowadzał w błąd

  Przy zakupie dwóch sztuk – rabat na każdą 60 proc. Rabat udzielany od ceny detalicznej, nie dotyczy kolekcji jesień/zima 2012/2013 – to hasło z wyprzedaży w sklepach obuwniczych (...)

 • Termin płatności faktury

  to wręcz idiotyczne wytłumaczenie. Czy termin płatności na fakturze jest zapisem prawnie wiążącym, czy raczej umownym pomiędzy dwoma stronami (kontrahentami)? Niestety w treści pytania nie (...)

 • Faktury i noty korygujące oraz duplikaty faktur

  przepisu, gdy podatnik nie rozliczył podatku określonego w fakturze, której korekta dotyczy). Oczywiście nabywcy nie dotyczy wymóg podpisania faktury. W tej sytuacji bez względu na podpisanie (...)

 • Pytanie za ponad sto miliardów euro: na czym polega budżet UE?

  różnych mechanizmów rabatowych, na przykład na rzecz jednego państwa członkowskiego (rabat brytyjski). Blisko 70% dochodów Unii nie pochodzi ze zasobów własnych, (...)

 • Leasing w podatku VAT

  prawa do rozporządzania towarami jak właściciel, w tym również wydanie towarów na podstawie umowy dzierżawy, najmu, leasingu lub innej umowy o podobnym charakterze zawartej na czas (...)

 • Zwrot VAT zagranicznym firmom

  fakturze. Na niniejszą odpowiedź nie mają wpływu przepisy krajowe dotyczące podatków bezpośrednich. Oznacza to, iż nienależny VAT, wykazany w wyniku błędu na wystawionej na (...)

 • Tryb postępowania uproszczonego

  Do sądu wpłynął pozew o zapłatę w postępowaniu upominawczym płatności za najem. Według umowy najemca miał wpłacać pieniądze do dnia 15 każdego miesiąca. Na fakturze było napisane, (...)

 • Zasady stosowania ulgi termomodernizacyjnej i nowego zwolnienia

  przypadku, gdy na fakturze VAT brak jest informacji o dniu sprzedaży przyjmuje się, że dzień ten przypada na dzień, w którym wystawiono fakturę. Przykład: Podatnik wpłacił (...)

 • Split Payment, na czym polega mechanizm podzielonej płatności

  na rachunek VAT pomyłkowej kwoty, np. wyższej niż należny podatek? Jak nabywca może odzyskać te środki? W przypadku pomyłkowej wpłaty zbyt wysokiej kwoty na rachunek VAT (np. podatek na (...)

 • Błędy w fakturze - prawo do odliczenia podatku VAT

  z datą zapłaty, ponieważ przesunięcie terminu zapłaty jest informacją związaną z nabywcą. Poza powyższym, nie ma obowiązku wykazywania na fakturze terminu płatności. Niemniej, jeżeli (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • intrum justitia - pilne

  Intrum wykupiło moj dług od operatora gsm, dwa dni temu zadwoniła do mnie paniusia wyjaśniła sprawe i spytała czy chce załatwic sprawe polubownie, (...)

 • Mam zamiar wnieść o obniżenie alimentów .

  Się podepnę . Płace od 3 lat alimenty od momentu wyprowadzenia się z domu , jeszcze przed wyrokiem 500 pln . Ani razu się nie spóźniłem mam zlecenie (...)

 • Wypowiedzenie umowy z winy zleceniobiorcy

  Witam Mam nastepujacy problem: Podpisana umowa o swiadczenie uslug telekomunikacyjnych na okres 12 miesiecy (zostalo jeszcze 7mc). Umowa podpisana jest (...)

 • Konkubinat a podzial majatku

  Żyjac w konkubinacie dokonywalem wielu zakupow i inwestycji, remont mieszkania konkubiny, zakupy sprzetu rtv i agd, kredyty zaciagane przez konkubine (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane