Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Urlop macierzyński i wychowawczy - zasady przyznawania (stan prawny sprzed nowelizacji z dnia 19 grudnia 2006 r.)

  wychowawczego: w każdym czasie - za zgodą pracodawcy, po uprzednim zawiadomieniu pracodawcy, najpóźniej na 30 dni przed terminem zamierzonego podjęcia pracy. Pracodawca ma obowiązek dopuścić (...)

 • Przedawnienie roszczenia za wypadek

  na to, kiedy poszkodowany dowiedział się o szkodzie i o osobie obowiązanej do jej naprawienia.Biorąc pod uwagę powyższe należy stwierdzić, że roszczenie o odszkodowanie jeszcze się nie przedawniło

 • Alimenty dla mamy i siostry

  Przez 35 lat po rozwodzie mamy z ojcem, pomagam mamie i siostrze w dużym stopniu również finansowo. Po rozwodzie mama nie wystąpiła o podział majątku ani tez nie zaskarżyła ojca (...)

 • Opinia prawna na temat pzu życie odszkodowanie za śmierć TEŚCIA po rozwodzie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat pzu życie odszkodowanie za śmierć TEŚCIA po rozwodzie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Umowy ubezpieczenia z niedozwoloną klauzulą

  być oddana proporcjonalnie do niewykorzystanego okresu zawartej umowy - dodaje. Zapis ten powodował, że w przypadku rozwiązania umowy po zaistnieniu szkody konsumentowi zwracana była niższa kwota (...)

 • Waloryzacja kwoty ubezpieczenia

  waloryzacji umownej. PZU zaproponowało uposażonej 1.492 zł. Jeśli uposażona nie zgadza się z zaproponowaną kwotą, a druga strona PZU nie zgadza się z kwotą zaproponowaną przez uposażoną, (...)

 • Co się dzieje z prawem najmu po rozwodzie? - opinia prawna

  Stan faktyczny: Byłem w związku małżeńskim 7 lat, obecnie jestem już 2  lata po rozwodzie. Płacę alimenty regularnie. W czasie trwania związku zawarłem umowę najmu mieszkania komunalnego

 • Ustawa o księgach wieczystych i hipotece

  Sprawiedliwości, w drodze rozporządzenia, wyda:   1) szczegółowe przepisy o prowadzeniu ksiąg wieczystych założonych po dniu wejścia w życie dekretu z (...)

 • Konkubinat-życie bez ślubu-skutki prawne

  . wyjazdu samodzielnie dokonywać czynności, w szczególności partner nie może bez pełnomocnictwa pobrać za niego wynagrodzenia za pracę, prawo żądania dostarczenia środków utrzymania (...)

 • Wypadek przy pracy świadczonej w umowie zlecenie

  ; „świadczenie rehabilitacyjne” - dla ubezpieczonego, który po wyczerpaniu zasiłku chorobowego jest nadal niezdolny do pracy, a dalsze leczenie lub rehabilitacja lecznicza rokują odzyskanie

 • Obowiązki zakładu ubezpieczeń - likwidacja szkody

  za szkody z tyt. tej polisy (gdyż odpowiedzialność PZU wg ogóln. warunków ubezp. powstaje dnia następnego po opłaceniu składki) i w związku z powyższym poinformował poszkodowanego, (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane