Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Umowa o finansowanie studiów pracownika

  pracownika, na które go nie kierował (uchwała Sądu Najwyższego – Izba Pracy, Ubezpieczeń Społecznych i Spraw Publicznych z dnia 10 marca 2005 r. II PZP 2/2005). W sytuacji, gdy pracodawca nie (...)

 • Odprawa dla nauczyciela w razie likwidacji szkoły

  i Ubezpieczeń Społecznych z dnia 17 listopada 1993 r. I PZP 43/93). Jeżeli jednak wszelkie ku temu warunki pozostają spełnione, to odprawa ta powinna zostać wypłacona z końcem roku szkolnego. Wynika

 • Zwolnienia radnego na sesję rady gminy

  wynagrodzenia od macierzystego zakładu pracy za czas nieobecności w pracy z powodu udziału w posiedzeniach tejże rady (tak też Sąd Najwyższy w Uchwale z dnia 10 maja 1994 r., sygn. akt I PZP 22/94, (...)

 • Porada prawna na temat pzp 28/93

  Nie szukaj dłużej informacji na temat pzp 28/93, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zdegradowanie kierownika

  Najwyższego z dnia 27 czerwca 1985 r., sygn. akt III PZP 10/85, OSNCP 1985/11 poz. 164). W razie odmowy przyjęcia przez pracownika zaproponowanych warunków pracy lub płacy, umowa o pracę rozwiązuje (...)

 • Likwidacja stanowiska a urlop wychowawczy

  . Zgodnie z uchwałą Sądu Najwyższego z dnia 30 grudnia 1985 r., III PZP 50/85, OSNCP 1986/7-8 poz. 118 art. 186[4]kodeksu pracy nie stoi na przeszkodzie wypowiedzeniu warunków pracy i płacy pracownicy (...)

 • Uzupełnienie i wyjaśnienie dokumentów a wykluczenie z przetargu - opinia prawna

  wyroku Zespołu Arbitrów z dnia 19 stycznia 2006 r., UZP/ZO/0-97/06: Należy przy tym wspomnieć, iż - zgodnie z treścią art. 26 ust. 3 Pzp - Zamawiający ma obowiązek wezwać wykonawców, którzy w (...)

 • Trzynastka a urlop na poratowanie zdrowia

  to okres efektywnej pracy, czy może okres pozostawania w zatrudnieniu? Sąd Najwyższy w uchwale z dnia 25 lipca 2003 r. (III PZP 7/2003) zdecydował się na ustalenie, że jest to okres efektywnej pracy (...)

 • Jak dochodzić roszczeń związanych z wadliwym wypowiedzeniem lub rozwiązaniem umowy o pracę?

  14 marca 1986 r. (sygn. akt III PZP 8/86).  Jeżeli jednak pracownik nie dokonał - bez swojej winy - w terminie czynności (odwołania, żądania przywrócenia lub odszkodowania), sąd pracy na jego

 • Ustalenie warunków przetargowych dla wykonawców - opinia prawna

  FIDIC  dla robót finansowanych  z funduszy Unii Europejskiej mogą stanowić warunki umowy  w  postępowaniu o udzielenie  zamówienia publicznego  zgodnie z ustawą PZP? Czy

 • Przyłączenie się do protestu a odwołanie

  niniejsze rozstrzygnięcie protestu, stosownie do treści art. 184 ustawy PZP, wykonawcy składającemu protest oraz wykonawcom którzy przyłączyli się do protestu służy prawo wniesienia odwołania. (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Operat szacunkowy.

  Witam! Po sprzedaniu działki miasto zmieniło plan przestrzennego zagospodarowania terenu. W związku z tym musiałem zapłacić podatek od wzrostu wartości (...)

 • rażąco niska cena

  Siema, mam trudności z interpretacja zapisu w kwestii rażąco niskiej ceny. Problemów nie brakuje: 1) jaki jest dozwolony zakres zapytania zamawiajacego (...)

 • Zmiany do ustawy PZP

  Czy umowę zawartą w trybie do 14k i będącą od 2 miesięcy w toku realizacji można aneksować do wartości powyżej 14k, w związku z wprowadzoną (...)

 • Formalne zmiany stanu zdrowia a pobieranie renty rodzinnej

  Witam! Chciałbym poprosić Państwa o poradę w niżej opisanej sprawie. Od 2009 roku prawie bez przerwy jestem na rencie rodzinnej po zmarłej śp. mamie-najpierw (...)

 • Zasadność protestu po wyroku ZA

  Czy wykonawca "A" może wnieść protest na naszą ofertę mając na uwadze art. 181 ust. 6 PZP, jeżeli wcześniej nasza oferta była przez (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane