Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • VAT od wyposażenia biurowego 24 Kwietnia 2009

  okresów, w których podatnik przenosi odliczenie VAT), albo może żądać zwrotu VAT naliczonego na rachunek bankowy. Zwrot VAT na rachunek bankowy nie następuje natychmiast. (...)

 • Nabycie nowego środka transportu w Unii29 Marca 2006

  o zwrot podatku VAT? Jeśli należy mi się zwrot z Litwy, to powstaje sytuacja, iż mam w kraju naliczony podatek od zawyżonej wartości auta, ponieważ dostałem zwrot. Czy wówczas (...)

 • Zwrot VAT24 Kwietnia 2009

  . Jest to standardowe postępowanie organów podatkowych mające zabezpieczyć Skarb Państwa przed wyłudzeniami zwrotów VAT. podatnik VAT, odliczenie VAT, zwrot VAT, (...)

 • Zwrot nadwyżki podatku VAT przy stawce 0%10 Maja 2006

  usług - VAT-7. W konsekwencji oznacza to, że w poz. 64 deklaracji: „Wniosek o zwrot podatku” należy zaznaczyć kwadrat 1, oznaczający, że podatnik wnioskuje o zwrot podatku (...)

 • Zwrot podatku a usługi świadczone za granicą2 Sierpnia 2005

  W deklaracji VAT-7 za maj 2005r + wniosek (pismo) do US wystąpiliśmy o zwrot VAT w kwocie 184 zł (różnica VAT naliczony-VAT należny) na podstawie art. 87 ust 5 w terminie (...)

 • Odzyskanie przez polską firmę VAT-u z zagranicy7 Lutego 2006

  VAT za granicą będę mógł odzyskać i gdzie? Polscy podatnicy mogą otrzymywać zwrot VAT zapłaconego za granicą od 2001 r., bowiem wtedy weszły w życie przepisy umożliwiające odzyskanie (...)

 • Zwrot VAT przy braku sprzedaży5 Października 2008

  zakupy z marca 2007 r., skoro w grudniu 2007 r. i kolejnych miesiącach pojawiła się sprzedaż opodatkowana VAT? Czy zwrot VAT przez US może się przedawnić? Czy Spółka powinna upomnieć (...)

 • Zwrot VAT od materiałów budowlanych5 Października 2006

  . 6) Wniosek o zwrot VAT składa się na oficjalnym formularzu. Formularz ma symbol VZM-1 i tytuł "Wniosek o zwrot niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym poniesionych (...)

 • Zwrot VAT w przypadku eksportu usług20 Września 2006

  terminy jej złożenia, a później ewentualnego rozpatrzenia)" (A. Bartosiewicz, R. Kubacki, Podatnik czeka bo nie umotywował, "Rzeczpospolita" z 30 września 2004 r.). podatek naliczony, zwrot VAT, (...)

 • Eksport z kasą fiskalną21 Września 2007

  /005-90/05/Z/09). Więcej informacji na ten temat można znaleźć w poniższych opracowaniach: Zwrot nadwyżki podatku VAT przy stawce 0% Dokumentacja eksportu dla celów VAT Stawka 0% (...)

 • Zwrot VAT za materiały do remontu mieszkania13 Lipca 2007

  .  W związku z powyższym przysługuje Panu prawa do odzyskania podatku VAT,  o ile chodzi o wydatki omówione w poradzie: Jakich wydatków dotyczy zwrot VAT za materiały budowlane? i (...)

 • Rolnik ryczałtowy15 Kwietnia 2005

  sprzedażą (dostawą) towarów rolnych na rzecz podatników czynnych VAT, którzy wystawiają na niego faktury VAT RR z doliczonym podatkiem VAT, a który to podatek sam wystawca faktury VAT (...)

 • VAT a nieruchomość kupiona jako osoba fizyczna3 Października 2005

  podzielone co do możliwości odliczenia VAT naliczonego od nieruchomości zakupionej przed zarejestrowaniem się jako podatnik VAT czynny (VAT-R): a) Organy podatkowe często wiążą (...)

 • Faktury z innych państw UE9 Marca 2006

  wewnątrzwspólnotowym nabyciu towarów, a tylko takie podlega opodatkowaniu VAT w Polsce. W przypadku jednak dokonywania nabyć z innych krajów UE przez podatnika VAT czynnego istnieje obowiązek (...)

 • Zwrot VAT za remont mieszkania11 Stycznia 2008

  razem jednak wydatków na ten remont nie odliczam przy obliczaniu podatku dochodowego. W Państwa materiałach nie mogłem doszukać się odpowiedzi na następującą kwestię: Czy zwrot VAT za wydatki (...)

 • Zakup apartamentu a odliczenie podatku VAT21 Lipca 2010

  starać się o zwrot podatku VAT zapłaconego za ten lokal? Zgodnie z ustawą o podatku od towarów i usług (VAT) prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego (...)

 • Prawidłowe udokumentowanie transakcji WDT27 Listopada 2006

  . Jednocześnie mogą Państwo wystąpić z wnioskiem o zwrot nadwyżki podatku naliczonego nad należnym. wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów, stawka 0%, zwrot podatku VAT

 • Szwajcaria miejscem zakupu i odbioru towaru14 Listopada 2007

  zwrot tego VAT. import towarów, faktura VAT, VAT naliczony, odliczenie VAT, zwrot VAT

 • Odliczenie VAT-u od mieszkania8 Lipca 2010

  umożliwiający odliczenie przez nas VAT-u? Czy ma znaczenie, że mieszkania w budynku były sprzedawane z 7% VAT-em? Czy ewentualnie musielibyśmy zarejestrować się jako podatnicy VAT przed (...)

 • Pozwolenie na budowę a zwrot VAT27 Czerwca 2006

  chodzi o terminy składania wniosków. Jednakże osoby, które zakończyły inwestycje przed 1 stycznia 2006 r. o zwrot VAT muszą wystąpić do 30 czerwca 2006 r. Ubiegający się o zwrot (...)

 • Inwestycje bez sprzedaży a zwrot VAT1 Listopada 2007

  ustawy o VAT może jednak prowadzić do wniosku, że zwrot VAT na powyższych zasadach przewidziany jest jedynie dla podatników wykonujących czynności opodatkowane. W art. 87 ust. 1 mowa (...)

 • Limit zwolnienia podmiotowego z VAT dla tłumacza18 Grudnia 2007

  kwietnia 2005 r., sygn. PP443/IN/15/DM/05). tłumacz przysięgły, sąd, podatnik VAT, działalność gospodarcza, działalność wykonywana osobiście, zwolnienie podmiotowe

 • Wstrzymanie zwrotu VAT po kontroli31 Sierpnia 2011

  Podatnik prowadzi działalność gospodarczą, usługi transportowe. Złożył do urzędu deklaracje VAT-7 za czerwiec 2011 r. Do zwrot wykazał 70.000 zł. Podczas kontroli stwierdzono, że VAT (...)

 • Podatek VAT a koszty uzyskania przychodu13 Lipca 2006

  Firma otrzymala fakturę VAT za zakupione usługi w czerwcu 2006 r. Firma nie zamierza rozliczać podatku VAT z tej faktury ani w czerwcu, ani w lipcu. Firma chce natomiast zaliczyć podatek VAT (...)

 • Likwidacja oddziału firmy zagranicznej a zwrot VAT2 Lipca 2007

  jednak w jednej z interpretacji organów podatkowych, w związku z tym, że deklaracja podatkowa VAT-7, została złożona po dniu, w którym został podatnik wykreślony z rejestru podatników podatku od (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • VAT-25

  Witam, Zakupiłem motocyl w Stanach Zjednoczonych, motocyl przyszedl w kontenerze do Gdyni, nastepnie zostal oclony w Niemczech, gdzie zostało zapłacone (...)

 • zwrot Vat poprawność odliczenia

  Ubiegam sie o zwrot vatu w terminie 180 dni na konto. Dowiedziałam sie, że w odpowiednim czasie będę musiała dostarczyć ewidencje do US i wszystkie (...)

 • zwrot vat - czy można????

  Witam. Chciałabym się dowiedzieć czy możliwy jest zwrot vat-u na formularzu VZM dla żony właściciela domu w którym dokonano remontu za zakupione (...)

 • częściowe przekazanie lokalu na cele mieszkaniowe z vat

  W lipcu 2007 r. od Spółki nabyto lokal użytkowy. Od zapłaconej kwoty uzyskano zwrot VAT w części dotyczącej sprzedaży opodatkowanej. W lutym 2009 (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane