Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Opodatkowanie dochodu uzyskanego za granicą (USA)7 Kwietnia 2006

  podatku zagranicznego, którą można odliczyć od podatku polskiego. Kwotę podatku będzie stanowiła różnica pomiędzy obliczonym podatkiem wykazanym w pozycji 164 a kwotą zagranicznego (...)

 • Trwała niezdolność do pracy a wysokość zachowku16 Czerwca 2010

  2/3 kierowaliśmy się następująca myślą: by otrzymać dodatek pielęgnacyjny do emerytury przed ukończeniem 75. roku życia należy przedstawić orzeczenie o całkowitej niezdolności (...)

 • Emerytura wojskowa a kapitał początkowy29 Maja 2002

  te ubezpieczenia, jeżeli: 1) jego emerytura wynosi mniej niż 75% podstawy jej wymiaru oraz 2) ukończył 55 lat życia - mężczyzna i 50 lat życia - kobieta albo stał się inwalidą. Te (...)

 • Emerytura po rencie12 Marca 2007

  Osoba po wyższych studiach, po przepracowaniu 30 lat, została skierowana w 2002 r. na rentę II grupy w związku z przeszczepem nerki. W tym roku ukończy 60 rok życia i korzystając (...)

 • Prawo do zasiłku pielęgnacyjnego20 Stycznia 2010

  niepełnosprawność powstała w wieku do ukończenia 21 roku życia. Wysokość zasiłku pielęgnacyjnego od dnia 1 listopada 2009 roku wynosi 153,00 zł. Zasiłek pielęgnacyjny (...)

 • Zgon właściciela przedsiębiorstwa12 Kwietnia 2006

  powstały za życia spadkodawcy. Innymi słowy, spadkobiercy nie mają obowiązku sporządzania ani remanentu likwidacyjnego dla celów podatku od osób fizycznycbh ani dla celów podatku (...)

 • Zasiłek rodzinny zamiast świadczenia z FA2 Kwietnia 2004

  wieku do ukończenia 5 roku życia; 2) 56,00 zł na dziecko w wieku powyżej 5 roku życia do ukończenia 18 roku życia; 3) 65,00 zł na dziecko w wieku powyżej 18 roku (...)

 • Obowiązki osób pobierających zasiłek rodzinny26 Stycznia 2006

  przysługującemu w okresie, na który jest ustalany (czyli 44,00 zł na dziecko w wieku do ukończenia 5 roku życia, 56,00 zł na dziecko w wieku powyżej 5 roku życia do ukończenia (...)

 • IKE a zmiana rezydencji podatkowej20 Czerwca 2006

  przewidują taką możliwość. To zwolnienie od podatku dochodowego nie jest uzależnione od spełnienia żadnych dodatkowych warunków. Zwolnieniem od podatku nie jest natomiast (...)

 • Nabycie nowego środka transportu w Unii29 Marca 2006

  o zwrot podatku VAT? Jeśli należy mi się zwrot z Litwy, to powstaje sytuacja, iż mam w kraju naliczony podatek od zawyżonej wartości auta, ponieważ dostałem zwrot. Czy (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

  Witam.mam znajomą ktyóra prosiła mnie o poszukiwanie informacji na temat możliwości pozwania pracodawcy - pracowała bez umowy i została oskarżona (...)

 • alimenty na byłą żonę

  witam, od 3 lat jestem po rozwodzie (sąd orzekł, że wina leży po mojej stronie), płacę regularnie alimenty na dziecko 450zł/m-c przy zarobkach 2100zł (...)

 • Kiedy przedawni się kredyt?

  Sprawa jest tego typu - kredyt był wzięty w 98 roku, poczatkowo był spłacany regularnie potem nastapiły problemy. Kwota kredytu 3400. Spłacone 1500 (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane