Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Opodatkowanie dochodu uzyskanego za granicą (USA)7 Kwietnia 2006

  podatku zagranicznego, którą można odliczyć od podatku polskiego. Kwotę podatku będzie stanowiła różnica pomiędzy obliczonym podatkiem wykazanym w pozycji 164 a kwotą zagranicznego (...)

 • Nabycie nowego środka transportu w Unii29 Marca 2006

  o zwrot podatku VAT? Jeśli należy mi się zwrot z Litwy, to powstaje sytuacja, iż mam w kraju naliczony podatek od zawyżonej wartości auta, ponieważ dostałem zwrot. Czy wówczas (...)

 • Prawo do zasiłku pielęgnacyjnego20 Stycznia 2010

  osoby upoważnionej do reprezentowania dziecka lub pełnoletniej osoby niepełnosprawnej. Wniosek składa się w urzędzie gminy lub miasta właściwym ze względu na miejsce zamieszkania osoby (...)

 • Zgon właściciela przedsiębiorstwa12 Kwietnia 2006

  powstały za życia spadkodawcy. Innymi słowy, spadkobiercy nie mają obowiązku sporządzania ani remanentu likwidacyjnego dla celów podatku od osób fizycznycbh ani dla celów podatku (...)

 • ulga na spłatę odsetek od kredytu mieszkaniowego29 Marca 2006

  podlegają tylko odsetki od kredytów i pożyczek udzielonych podatnikowi po 1 stycznia 2002 roku. Oznacza to, że podatnicy, którzy zaciągnęli kredyt przed tą datą, nawet jeżeli dotyczył on powyżej (...)

 • KRUS i wspólne rozliczanie małżonków14 Października 2005

  (dla dwóch różnych przypadków)? a) jeśli żona przez kilka miesięcy w roku miała rentę inwalidzką (czyli miała dochód), b) jeśli żona nie miała żadnego dochodu w roku? Pytanie (...)

 • Dywidenda dla obcokrajowca19 Lipca 2006

  konwencji, wniosek o zwrot nadwyżki podatku powinien być złożony do właściwych organów tego państwa w ciągu trzech lat, licząc od końca roku kalendarzowego, w którym podatek ten (...)

 • Podatek od ryczałtu dla prezesa zarządu3 Listopada 2007

  52c oraz dochodów, od których na podstawie przepisów Ordynacji podatkowej zaniechano poboru podatku. Zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 17 ww. ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, wolne od (...)

 • Dofinansowanie dla niepełnosprawnych pracowników21 Listopada 2006

  stanowisko pracy osoby niepełnosprawnej. Jeżeli okres zatrudnienia osoby niepełnosprawnej będzie krótszy niż 36 miesięcy, pracodawca jest obowiązany zwrócić Funduszowi za pośrednictwem (...)

 • Sprawa spadkowa a uprawomocnienie się orzeczenia3 Października 2007

  podatkowemu do obliczenia podatku. Stawka podatkowa uzależniona jest od wysokości kwoty podlegającej opodatkowaniu, i tak: dla kwoty 9.637 zł - 10.278 zł - podatek wynosi 3%, dla (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

  Mam problem dotyczący konkretnie firmy kruk. Ponieważ mam zadłużenie (idea) z 2001 roku które przejeła firma windykacyjna (które już się przedawniło (...)

 • Dlaczego tatusiowie nie płacą alimentów

  Odpowiedź jest prosta - bo nie muszą i to w majestacie prawa. Jak to wygląda? Sąd przyznaje alimenty. Tatuś się na nie godzi. Nawet płaci przez (...)

 • Staz absolwencki a Unia???

  Witam skonczylam studia i ze jestem zarejestrowana w Urzedzie Pracy uzyskalam status absolwenta na jutro bylam zaproszona na rozmowe kwalifikacyjna w sprawie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane