Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Koszt dojazdu pracownika do pracy a podatek5 Listopada 2004

  Czy zwrot kosztów przejazdów (wg miesięcznego biletu PKP) pracownika z domu do miejsca pracy, będzie przychodem dla tego pracownika? Tak, zwrot powyższy stanowi podlegający opodatkowaniu (...)

 • Należności świadka związane ze składaniem zeznań4 Maja 2006

  tej czynności procesowej. W tym przypadku należy się urlop bezpłatny na czas dojazdu do sądu, złożenia zeznań i powrotu. Dokumentem właściwym dla oceny ilości potrzebnego czasu do (...)

 • Zwrot kosztów za stawiennictwo świadka25 Czerwca 2002

  przejazdu sąd przekazuje pocztą bez obciążenia opłatą pocztową świadka. koszty sądowe, świadek, zwrot kosztów, stawiennictwo, dojazd

 • Zwrot kosztów stawiennictwa26 Listopada 2007

  w przedmiocie kosztów wnosi się, odpowiednio, do prokuratora nadrzędnego nad prokuratorem, który wydał postanowienie, albo do prokuratora właściwego do sprawowania nadzoru nad (...)

 • Zwrot kosztów dojazdu świadka na rozprawę6 Czerwca 2005

  świadka - czeka mnie podróż przez 3/4 Polski. Czy mam prawo do zwrotu kosztów podróży tam i z powrotem? Jak to załatwić? Za stawiennictwo na rozprawie w charakterze świadka (...)

 • Zwrot kosztów dla świadka - postępowanie cywilne28 Sierpnia 2006

  Kolejny raz zostałam wezwana przez sąd do złożenia zeznań w charakterze świadka. W jaki sposób mogę prosić o zwrot kosztów podróży? Do kogo mam się zgłosić i w jakiej (...)

 • Zwrot kosztów dojazdu dla Policjanta6 Grudnia 2004

  - czy osoba, tu policjant faktycznie ponosi te koszty jest nieistotne (sytuacja hipotetyczna dojazdu do pracy na rowerze), bowiem zwrot takich kosztów się i tak należy, gdy była (...)

 • Koszty zarządu spółki przez obcokrajowca17 Listopada 2004

  przez spółkę kosztów dojazdu z miejsca zamieszkania do siedziby spółki oraz noclegów prezesa zarządu nie znajduje racjonalnego uzasadnienia do zaliczenia ich do kosztów (...)

 • Zwrot kosztów przejazdu świadka23 Stycznia 2004

  Czy świadek wezwany na rozprawę sądową do odległego miasta może liczyć na zwrot kosztów dojazdu oraz utraconych korzyści w związku w niewykonywaniem w tym dniu pracy? Jeśli (...)

 • Stawiennictwo świadka w sądzie20 Września 2005

  świadka. obowiązki świadka, stawiennictwo świadka, sąd, zwrot kosztów podróży, świadek w postępowaniu karnym i cywilnym

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • Postępowanie dyscyplinarne

  Jestem studentem i właśnie miałem bronić swoją pracę dypl., tylko problem w tym, że uczelnia zarzuca mi plagiat i z tego tytułu wszczęła przeciwko (...)

 • zwrot kosztów dojazdu do sądu

  dostałam wezwanie na przesłuchanie w charaktrze świadka, sąd jest oddalony ode mnie o 60 km w jedną stronę. Byłam już raz ale przesłuchanie się (...)

 • zabezpieczenie przyszłych roszczeń alimentacyjnych

  niedługo mam sprawę w sądzie o uwiarygodnienie ojcostwa. ojciec dziecka nie chce go uznac i mimo że mi obiecał że nie zostawi z dzieckiem to właśnie (...)

 • Garaż Blaszany

  Od kiedy na garaż blaszany ustawiony na własnym ogródku trzeba mieć pozwolenie? Gdzie znajdę potrzebne informacje. (Felek2002) Wg mnie to nietrzeba (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane