Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Zwolnienie z podatku VAT5 Listopada 2010

  ? Podatnik, którego obroty w roku 2010 nie przekroczą 100 tys. zł, może w 2011 r. wpaść w zwolnienie z VAT. Problem wynika z braku przepisu, który uzależniałby powrót (...)

 • Umowa o dzieło z przeniesieniem praw autorskich30 Marca 2010

  Prowadzę działalność gospodarczą w zakresie świadczenia usług internetowych oraz wykonywania fotografii i filmów z uroczystości ślubnych. Jestem oczywiście czynnym podatnikiem podatku VAT. (...)

 • Pozbawienie Skarbu Państwa podatku VAT2 Kwietnia 2009

  mieszkalnego? Czy istniało wtedy zwolnienie z podatku VAT, skoro mnie przysługiwała ekspektatywa odrebnej własności (pełna wlasność), a w to miejsce Spółdzielnia zawarła umowę (...)

 • Sprzedaż towarów używanych a VAT15 Marca 2006

  Czy mogę zastosować zwolnienie z podatku VAT przy sprzedaży używanych towarów sprowadzonych z Niemiec? Kupując towar, mam zaznaczone na fakturze, że jest to towar używany (...)

 • Zakup działki, zwolnienie z podatku i VAT12 Maja 2010

  wieczystego użytkowania gruntu lub udziału w takim prawie z rozpoczętą budową budynku mieszkalnego.Przepisy nie stanowią wprost czy wydatek na zakup gruntu to wydatek w cenie netto czy też brutto (...)

 • Dopłaty unijne a podatek dochodowy i podatek VAT15 Maja 2006

  , to zgodnie z art. 19 ust. 21 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2004 r. nr 54, poz. 535, ze zm.): obowiązek podatkowy, w zakresie podatku (...)

 • Sprzedaż samochodu firmowego10 Maja 2006

  netto towarów lub wykonanych usług z podziałem na poszczególne stawki podatku i zwolnionych od podatku oraz niepodlegających opodatkowaniu; kwotę podatku od sumy wartości sprzedaży (...)

 • Nabycie nowego środka transportu w Unii29 Marca 2006

  prowadzoną działalnością gospodarczą. Celem odzyskania naliczonego przy zakupie towarów podatku VAT  przedsiębiorca powinien sporządzić wniosek z zwrot litewskiego podatku VAT (...)

 • VAT naliczony a zbycie towarów używanych11 Listopada 2006

  stycznia 1993 r. o podatku od towarów i usług i podatku akcyzowym. Ponadto, zgodnie z art. 176 pkt 3 nowej ustawy o VAT, art. 42-95 stosuje się od dnia 1 maja 2004 r. Zatem (...)

 • Podatek VAT od nieruchomości29 Października 2007

  %. Biegły, uwzględniając 22% podatek VAT w cenie nieruchomości, powołał się na podstawę z ustawy o podatku VAT art. 43 ust. 1 pkt 2 i 10 ustawy o podatku towarów i usług (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • VAT-25

  Witam, Zakupiłem motocyl w Stanach Zjednoczonych, motocyl przyszedl w kontenerze do Gdyni, nastepnie zostal oclony w Niemczech, gdzie zostało zapłacone (...)

 • częściowe przekazanie lokalu na cele mieszkaniowe z vat

  W lipcu 2007 r. od Spółki nabyto lokal użytkowy. Od zapłaconej kwoty uzyskano zwrot VAT w części dotyczącej sprzedaży opodatkowanej. W lutym 2009 (...)

 • zwrot Vat poprawność odliczenia

  Ubiegam sie o zwrot vatu w terminie 180 dni na konto. Dowiedziałam sie, że w odpowiednim czasie będę musiała dostarczyć ewidencje do US i wszystkie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane