Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Umowa o dzieło z przeniesieniem praw autorskich30 Marca 2010

  Prowadzę działalność gospodarczą w zakresie świadczenia usług internetowych oraz wykonywania fotografii i filmów z uroczystości ślubnych. Jestem oczywiście czynnym podatnikiem podatku VAT. (...)

 • Sprzedaż towarów używanych a VAT15 Marca 2006

  Czy mogę zastosować zwolnienie z podatku VAT przy sprzedaży używanych towarów sprowadzonych z Niemiec? Kupując towar, mam zaznaczone na fakturze, że jest to towar używany (...)

 • Zakup działki, zwolnienie z podatku i VAT12 Maja 2010

  wieczystego użytkowania gruntu lub udziału w takim prawie z rozpoczętą budową budynku mieszkalnego.Przepisy nie stanowią wprost czy wydatek na zakup gruntu to wydatek w cenie netto czy też brutto (...)

 • Sprzedaż samochodu firmowego10 Maja 2006

  netto towarów lub wykonanych usług z podziałem na poszczególne stawki podatku i zwolnionych od podatku oraz niepodlegających opodatkowaniu; kwotę podatku od sumy wartości sprzedaży (...)

 • Nabycie nowego środka transportu w Unii29 Marca 2006

  prowadzoną działalnością gospodarczą. Celem odzyskania naliczonego przy zakupie towarów podatku VAT  przedsiębiorca powinien sporządzić wniosek z zwrot litewskiego podatku VAT (...)

 • Podatek od czynności cywilnoprawnych5 Lipca 2007

  mi się, że stowarzyszenie powinno być zwolnione z VAT z tytułu dokonania tej czynności: jeśli chodzi o ruchomości, na podstawie Art. 43 ust. 1 punkt 1) ustawy o VAT, z (...)

 • Usługi rzeczoznawstwa a zwolnienie z VAT13 Grudnia 2007

  z nowym rokiem (podatnikiem podatku VAT jestem ok. 5 lat) mogę przestać być podatnikiem podatku VAT? Czy też usługi rzeczoznawstwa majątkowego (wycena nieruchomości) z (...)

 • Samochód wykupiony z leasingu11 Grudnia 2006

  , zgodnie z art. 2 pkt 4 ustawy z dnia 9 września 2000 roku o podatku od czynności cywilnoprawnych, gdyż sprzedaż ta może powodować powstanie obowiązku w podatku VAT albo (...)

 • Zaliczki i zwolnienie podmiotowe w VAT17 Sierpnia 2005

  Jakie zasady odprowadzania podatku VAT od zaliczek istniały przed zmianą przepisów, która miała miejsce w 2004 r.? Jaka była kwota zwolnienia od podatku VAT przed wspomnianą zmianą? (...)

 • Mienie przesiedleńcze z Norwegii28 Września 2007

  zwolnieniań od podatku VAT importu towarów przywożonych z państw trzecich w ramach tzw. mienia przesiedlenia reguluje art. 47 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • VAT-25

  Witam, Zakupiłem motocyl w Stanach Zjednoczonych, motocyl przyszedl w kontenerze do Gdyni, nastepnie zostal oclony w Niemczech, gdzie zostało zapłacone (...)

 • częściowe przekazanie lokalu na cele mieszkaniowe z vat

  W lipcu 2007 r. od Spółki nabyto lokal użytkowy. Od zapłaconej kwoty uzyskano zwrot VAT w części dotyczącej sprzedaży opodatkowanej. W lutym 2009 (...)

 • zwrot Vat poprawność odliczenia

  Ubiegam sie o zwrot vatu w terminie 180 dni na konto. Dowiedziałam sie, że w odpowiednim czasie będę musiała dostarczyć ewidencje do US i wszystkie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane