Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Zwolnienie lekarskie a urlop bezpłatny25 Września 2007

  poprzedzające dzień, w którym przeprowadzono badanie, jeżeli jego wyniki wykazują, że ubezpieczony w tym okresie niewątpliwie był niezdolny do pracy. W związku z powyższym, (...)

 • Mienie przesiedleńcze z Norwegii28 Września 2007

  od dnia osiedlenia się osoby fizycznej na terytorium kraju. 3.Wyroby akcyzowe, o których mowa w ust. 1, mogą być przywożone w jednej lub w kilku przesyłkach, w terminie (...)

 • Dni wolne z tytułu opieki nad dzieckiem6 Stycznia 2007

  . W jakim wymiarze mam udzielić urlopu: czy 4 godziny (taka jest ilość godz. na 1/2 etatu)- za 1 dzień urlopu? Czy przysługuje 1 dzień czy dwa dni urlopu za (...)

 • Zwolnienie ze służby funkcjonariusza celnego31 Października 2008

  może być z urzędu skierowany na badania lekarskie, w celu określenia stanu zdrowia oraz ustalenia zdolności do wykonywania służby. Z kolei w myśl ust. 2 tego przepisu, jeżeli przemawia (...)

 • Wykorzystywanie zwolnienia niezgodnie z celem17 Sierpnia 2010

  wyjazd w tym czasie na urlop w góry sugeruje, że stan zdrowia ubezpieczonego jest lepszy, niż to wynika ze zwolnienia lekarskiego i że być może nie było podstaw do jego wystawienia. W (...)

 • Kontrola wykorzystywania zwolnienia lekarskiego30 Listopada 2006

  sposobu jej rozwiązania (art. 33 w związku z art. 30 § 1 pkt 4 kp). W takiej sytuacji pracownikowi przysługują roszczenia określone w art. 56 w związku z art. (...)

 • Urlop macierzyński a umowa na czas określony20 Marca 2007

  zwolnienia, bez 1 dnia przerwy. Ostatnie zwolnienie lekarskie zakończyło się 6 marca 2007 r. A ponieważ przewidywany poród był na 8.03, dlatego nie otrzymała kolejnego zwolnienia (...)

 • Brak doręczenia pracodawcy zwolnienia lekarskiego7 Lipca 2010

  zdrowia w sytuacji, gdy obowiązuje aktualne zaświadczenie lekarskie. Zgodnie z art. 58 ust. 1 pkt. 1 ustawy o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie (...)

 • Zwolnienie lekarskie w okresie wypowiedzenia29 Lipca 2008

  Pracownik jest w okresie wypowiedzenia umowy o pracę. Ostatniego dnia zachorował i dostał zwolnienie lekarskie. Komu powinien je dostarczyć? Czy będą zrealizowane dni zwolnienia, (...)

 • Dostarczenie zwolnienia lekarskiego24 Marca 2009

  i 2 pracowników. W niej do końca kwietnia płacę tylko składkę zdrowotną. Komu przekazać zwolnienie? Czy dać prezesowi w firmie, aby otrzymać zasiłek za marzec, a następnie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

  Czy pracownik może wypowiedzieć umowę o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego i czy treść jest zgodna z kodeksem pracy-"wnoszę o wypowiedzenie (...)

 • CHOROBOWE

  Witam!Proszę mi odpowiedzieć za ile dni chorobowego płaci pracodawca a od ,którego dnia płaci ZUS/Chciałam też zapytać czy zakład pracy może (...)

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • zwolnienie l4

  jak wygląda kwestia zapłaty za zwolnienie l4 jeżeli jest ono wystawione na 4 dni (wlkj) Jezli okres zwolnienia lekarskiego jest mniejszy niż 7 dni (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane