Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Dostarczenie zwolnienia lekarskiego do ZUS2 Czerwca 2004

  pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa (art. 62) zaświadczenie lekarskie ubezpieczony jest obowiązany dostarczyć nie później niż w ciągu (...)

 • Termin dostarczenia zwolnienia lekarskiego do ZUS20 Stycznia 2010

  dostarczyć nie później niż w ciągu 7 dni od daty jego otrzymania płatnikowi zasiłków, którym jest Zakład Ubezpieczeń Społecznych lub pracodawca (ten (...)

 • Zwolnienie lekarskie a urlop bezpłatny25 Września 2007

  zadzwoniła do firmy i poinformowała mnie, że od dzisiaj do 30.09.2007 r. (łącznie 7 dni L-4) będzie miała zwolnienie lekarskie, bo jest w ciąży, w tym roku nie (...)

 • Nie przekazanie zwolnienia przez pracodawcę do ZUS4 Kwietnia 2008

  świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa. Zgodnie z wskazanym przepisem zaświadczenie lekarskie ubezpieczony jest obowiązany dostarczyć (...)

 • Dostarczenie zwolnienia lekarskiego24 Marca 2009

  choroby i macierzyństwa, ubezpieczony pracownik obowiązany jest dostarczyć zaświadczenie lekarskie w ciągu 7 dni od daty jego otrzymania płatnikowi składek, który (...)

 • Poronienie w czasie zwolnienia lekarskiego9 Października 2007

  czas choroby? Czy pracownica dostarczy inne L-4? W przypadku gdy pracownica w czasie urlopu chorobowego udzielonego w czasie ciąży poroni, wówczas jest zobowiązana dostarczyć (...)

 • Termin dostarczenia zaświadczenia L-4 do ZUS3 Października 2007

  dostarczyć w ciągu 7 dni od daty jego otrzymania płatnikowi składek, który przekazuje je niezwłocznie do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, podając datę dostarczenia tego zaświadczenia (...)

 • Jak przygotować się do zakupu mieszkania z licytacji komorniczej? 23 Kwietnia 2015

  uczestniczyć w postępowaniu w charakterze dłużnika. W każdym razie czynności egzekucyjne są ważne tak w stosunku do dłużnika, jak i w stosunku do nabywcy. § 2. (...)

 • Zwolnienie lekarskie w okresie wypowiedzenia29 Lipca 2008

  Pracownik jest w okresie wypowiedzenia umowy o pracę. Ostatniego dnia zachorował i dostał zwolnienie lekarskie. Komu powinien je dostarczyć? Czy będą zrealizowane dni zwolnienia, (...)

 • Zwolnienie lekarskie ma przełomie roku13 Stycznia 2009

  Jestem pracodawcą. Zatrudniam panią, która obecnie jest w ciąży. Moja pracownica przedstawiła mi zwolnienie lekarskie od 17 grudnia 2008 r. do 15 stycznia 2009 r. Moje pytanie: (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • Zwolnienie lekarskie

  Czy mozliwe jest odmowienie przyjecia zwolnienia lekarskiego pracownika przez pracodwce?Moja zona pracuje w sklepie spozywczym.Wiadomo,ze takie osoby musza (...)

 • CHOROBOWE

  Witam!Proszę mi odpowiedzieć za ile dni chorobowego płaci pracodawca a od ,którego dnia płaci ZUS/Chciałam też zapytać czy zakład pracy może (...)

 • wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

  Czy pracownik może wypowiedzieć umowę o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego i czy treść jest zgodna z kodeksem pracy-"wnoszę o wypowiedzenie (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane