Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Stowarzyszenie - klub sportowy - VAT i sponsoring21 Marca 2011

  bowiem stowarzyszenie może korzystać z tzw. zwolnienia podmiotowego z VAT z uwagi na niewielką sprzedaż (lub nawet jej brak). Limit zwolnienia podmiotowego w roku 2011 (...)

 • Nieodpłatny przychód z darowizny samochodu24 Sierpnia 2012

  może ona korzystać ze zwolnienia określonego w § 13 ust. 1 pkt 5 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 4 kwietnia 2011 r. w sprawie wykonania niektórych (...)

 • Przepisy VAT a zmiana programu do faktur31 Października 2011

  okres ich przechowywania, w tym zasady dotyczące faktur korygujących określa rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 28 marca 2011 r. w sprawie zwrotu podatku niektórym (...)

 • Zwolnienie z kosztów i prawo pomocy przed WSA/NSA 21 Lipca 2011

  zwolnienia z kosztów sądowych w całości, opłaciła wpis w wysokości 100zł. Sąd oddalił skargę, która w przekonaniu wnioskodawcy winna być umorzona, a koszty zwrócone (...)

 • Płatność czynszu najmu w chwili wystapienia usterki w przedmiocie najmu . 8 Lutego 2012

  zapis iż w sprawach nie uregulowanych niniejszą umową mają zastosowanie przepisy Kodeksu Cywilnego. Czy mogę powołując się na zapisy kodeksu cywilnego domagać się z zwolnienia z (...)

 • Stawka VAT przy usługach opieki społecznej16 Czerwca 2011

  świadczeniu usług opieki społecznej? Postawione pytanie nie uwzględnia zmian w zakresie podatku od towarów i usług (VAT), które weszły w życie w 2011 roku. Przede (...)

 • Szkolenia żeglarskie na przełomie roku26 Października 2010

  podatkowego. Zgodnie z art. 19 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług (VAT) obowiązek podatkowy powstaje z chwilą wydania towaru lub wykonania usługi, z zastrzeżeniem (...)

 • Sprzedaż mieszkania a podatek dochodowy20 Lipca 2010

  W roku 2005 syn kupił od dewelopera mieszkanie. Nie był w nim zameldowany. Zameldował sie dopiero w styczniu tego roku - czyli styczeń 2010 r. Mieszkanie nie było wynajmowane - mieszkała (...)

 • Kasa fiskalna a najem mieszkań4 Stycznia 2011

  Finansów z dnia 26 lipca 2010 r. w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących, zawierającym wykaz czynności zwolnionych z (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

  Czy pracownik może wypowiedzieć umowę o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego i czy treść jest zgodna z kodeksem pracy-"wnoszę o wypowiedzenie (...)

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

  Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • spadek

  mam pytanie moja mama zmarła i przeprowadzili podział majatku tylko adwokat tak zatail i podstawił świadkow ze to było gospodarstwo rolne na ktorym (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane