Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Renta rodzinna5 Maja 2006

  się w ZUS oddz. w Puławach, skąd w czerwcu 2001 r. została przesłana decyzji ZUS. Od którego oddziału ZUS: warszawskiego, lubelskiego czy puławskiego, powinienem domagać się wypłaty (...)

 • Renta rodzinna dla dziecka w rodzinie zastępczej12 Stycznia 2007

  mnie jeszcze do pobierania renty rodzinnej? Dzieci przyjęte na wychowanie, także w ramach rodziny zastępczej, mają prawo do renty rodzinnej, jeżeli spełniają warunki ogólne, a ponadto: zostały

 • Odwołanie od decyzji ZUS23 Czerwca 2005

  to niemożliwe. Mam jeszcze 10 dni na odwołanie się od decyzji ZUS-u do sądu. Moim zamiarem jest odwołać się i oskarżyć ZUS o zaniedbania w moim procesie leczenia tak 20 lat temu - (...)

 • Przeniesienie pozwolenia na budowę na nabywcę9 Października 2006

  też mam występować o odrolnienie mojej działki w celu kontynuowania budowy (boję się o długi czas oczekiwania)? Na wstępie należy zaznaczyć, że oczywiście istnieje możliwość (...)

 • Renta socjalna a możliwość zatrudnienia25 Maja 2012

  zawiesza się w razie osiągania przychodu z tytułu działalności podlegającej obowiązkowi ubezpieczenia społecznego. 2. Za działalność podlegającą obowiązkowi ubezpieczenia społecznego, o której (...)

 • Podważanie zasadności podwyżki wynagrodzenia za pracę przez ZUS wydział zasiłków7 Marca 2005

  kontroli oraz przed wydaniem decyzji? Czy powinien o tym informować pisemnie zainteresowaną osobę? Czy ZUS ma prawo oceniać okresy pobierania urlopów przez pracowników oraz ich powody? Wiem, (...)

 • Prawo do renty rodzinnej a przerwanie nauki8 Grudnia 2004

  będzie się uczyć. Obecnie musiała przerwać naukę. Czy musi powiadomić o tym ZUS? Jeżeli tego nie zrobi to czy ZUS się dowie? Czy będzie pociągnięta do odpowiedzialności karnej, (...)

 • Zwrot chorobowego dla ZUS17 Września 2007

  firmie, aż do porodu. Aktualnie ZUS nakazał mi decyzją zwrot chorobowego za czas otrzymywania tj. 4 miesiące z odsetkami na podstawie art 17 i 66 ustawy o świadczeniach pieniężnych z (...)

 • Emerytura a praca lub działalność gospodarcza30 Lipca 2008

  renty z tytułu częściowej niezdolności do pracy; 20,4% kwoty bazowej, o której mowa w pkt 1 - dla renty rodzinnej, do której uprawniona jest jedna osoba.Są to odpowiednio kwoty

 • Umowa zlecenie podobna do umowy o pracę8 Lutego 2005

  siedzibą zleceniodawcy. Czy ta trzecia umowa jest już z mocy prawa umową o pracę z konsekwencjami umowy o pracę? Jeżeli tak, to czy ta umowa o pracę będzie na czas określony (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Kiedy i od kogo odszkodowanie?.I jeszcze kilka pytań!

  Witam, Poszukuje odpowiedzi na kilka bardzo ważnych pytań. W dniu 20/06/2006, w miejscu mojej pracy miał miejsce napad rabunkowy z użyciem niebezpiecznego (...)

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • Alimenty dla byłego współmałżonka

  Jestem po rozwodzie. Mój mąż został uznany winnym rozpadowi małżeństwa. Moja sytuacja finansowa uległa pogorszeniu. Chciałabym wystąpić o alimenty (...)

 • Wysokość alimentów - a dochody ojca

  Witam czy jest gdzies okreslona maksymalna wysokosc alimentow, jakie moze placic zobowiazany w stosunku do jego dochodow i potrzeb? po prostu jest taka (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane