Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Czy moja partnerka ma prawo do mojej emerytury po mojej śmierci? 21 Lipca 2015

  całkowicie niezdolnym do pracy, uprawnionym do renty rodzinnej. 2. Prawo do renty rodzinnej nabywa również wdowa, która osiągnęła wiek 50 lat lub stała się niezdolna do pracy (...)

 • Renta rodzinna5 Maja 2006

  się w ZUS oddz. w Puławach, skąd w czerwcu 2001 r. została przesłana decyzji ZUS. Od którego oddziału ZUS: warszawskiego, lubelskiego czy puławskiego, powinienem domagać się wypłaty (...)

 • Czy należy mi się renta fakultatywna po zmarłym konkubencie? 20 Kwietnia 2015

  niezdolnym do pracy, uprawnionym do renty rodzinnej. Prawo do renty rodzinnej nabywa również wdowa (odpowiednio wdowiec), który osiągnęła wiek 50 lat lub stała się niezdolna do (...)

 • ZUS odmówił mi przydzielenia renty socjalnej. 23 Lipca 2015

  oraz powyższych informacji podjąć decyzję o złożeniu odwołania. Warto podkreślić, że w razie złożenia odwołania sąd ubezpieczeń społecznych w całości sprawdzi postępowanie ZUS i (...)

 • Renta rodzinna dla dziecka w rodzinie zastępczej12 Stycznia 2007

  mnie jeszcze do pobierania renty rodzinnej? Dzieci przyjęte na wychowanie, także w ramach rodziny zastępczej, mają prawo do renty rodzinnej, jeżeli spełniają warunki ogólne, a ponadto: zostały

 • Odwołanie od decyzji ZUS23 Czerwca 2005

  to niemożliwe. Mam jeszcze 10 dni na odwołanie się od decyzji ZUS-u do sądu. Moim zamiarem jest odwołać się i oskarżyć ZUS o zaniedbania w moim procesie leczenia tak 20 lat temu - (...)

 • Przeniesienie pozwolenia na budowę na nabywcę9 Października 2006

  też mam występować o odrolnienie mojej działki w celu kontynuowania budowy (boję się o długi czas oczekiwania)? Na wstępie należy zaznaczyć, że oczywiście istnieje możliwość (...)

 • Renta socjalna a możliwość zatrudnienia25 Maja 2012

  zawiesza się w razie osiągania przychodu z tytułu działalności podlegającej obowiązkowi ubezpieczenia społecznego. 2. Za działalność podlegającą obowiązkowi ubezpieczenia społecznego, o której (...)

 • Podważanie zasadności podwyżki wynagrodzenia za pracę przez ZUS wydział zasiłków7 Marca 2005

  kontroli oraz przed wydaniem decyzji? Czy powinien o tym informować pisemnie zainteresowaną osobę? Czy ZUS ma prawo oceniać okresy pobierania urlopów przez pracowników oraz ich powody? Wiem, (...)

 • Prawo do renty rodzinnej a przerwanie nauki8 Grudnia 2004

  będzie się uczyć. Obecnie musiała przerwać naukę. Czy musi powiadomić o tym ZUS? Jeżeli tego nie zrobi to czy ZUS się dowie? Czy będzie pociągnięta do odpowiedzialności karnej, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Kiedy i od kogo odszkodowanie?.I jeszcze kilka pytań!

  Witam, Poszukuje odpowiedzi na kilka bardzo ważnych pytań. W dniu 20/06/2006, w miejscu mojej pracy miał miejsce napad rabunkowy z użyciem niebezpiecznego (...)

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • Alimenty dla byłego współmałżonka

  Jestem po rozwodzie. Mój mąż został uznany winnym rozpadowi małżeństwa. Moja sytuacja finansowa uległa pogorszeniu. Chciałabym wystąpić o alimenty (...)

 • Wysokość alimentów - a dochody ojca

  Witam czy jest gdzies okreslona maksymalna wysokosc alimentow, jakie moze placic zobowiazany w stosunku do jego dochodow i potrzeb? po prostu jest taka (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane