Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Zniesienie współwłasności nieruchomości28 Lutego 2005

  , sądowe zniesienie współwłasności, podział nieruchomości

 • Częściowe zniesienie współwłasności17 Grudnia 2011

  2010 LexisNexis Polska (wydanie VII) „Zniesienie współwłasności nieruchomości może - stosownie do zgłoszonego wniosku - mieć charakter częściowy, tzn. prowadzić do wydzielenia (...)

 • Wniosek o zniesienie współwłasności nieruchomości10 Lutego 2004

  pozwie.Zniesienie współwłasności następuje w drodze postępowania nieprocesowego.Wniosek o zniesienie współwłasności musi : a)spełniać wszystkie wymagania stawiane wnioskowi o wszczęcie (...)

 • Wniosek o zniesienie współwłasności - wymagania16 Lipca 2008

  przedłożenie odpisu z księgi wieczystej, w którym wnioskodawca został wymieniony jako współwłaściciel nieruchomości. Co do określenia wartości nieruchomości, to w postępowaniu sądowym (...)

 • Zniesienie współwłasności nieruchomości27 Października 2005

  dużej mierze od wartości nieruchomości, najlepiej skontaktować się z notariuszem, który poda stronom dokładnie jakie to będą kwoty. zniesienie współwłasności, nieruchomości, (...)

 • Zniesienie współwłasności nieruchomości31 Maja 2005

  czynienia z przysługującym współwłaścicielom prawem własności a nie z dzierżawą wieczystą. współwłasność, nieruchomość, podział, zniesienie współwłasności

 • Spadek a zniesienie współwłasności3 Sierpnia 2007

  sytuację prawną nieruchomości wspólnej oraz chęć wystąpienia z wnioskiem o zniesienie współwłasności. W myśl art. 510. § 1 kpc zainteresowanym w sprawie stwierdzenia nabycia spadku (...)

 • Zniesienie współwłasności7 Lipca 2006

  właścicieli jest utrudnione, w związku z czym zniesienie współwłasności nastąpi przed sądem. Z pytania wynika, iż spadkobiercy zmarłego zamieszkują dom wybudowany na nieruchomości. (...)

 • Zniesienie współwłasności nieruchomości przez podział fizyczny30 Kwietnia 2012

  zainteresowanych co do tego, aby nieruchomość przyznać jednemu z nich, to jeżeli zniesienie współwłasności nieruchomości budynkowej może nastąpić przez wydzielenie odrębnych lokali (...)

 • Umowa przedwstępna zniesienia współwłasności9 Sierpnia 2006

  nieruchomości i zniesienia współwłasności by uniknąć ewentualnych nieporozumień między dwoma współwłaścicielami, a spadkobiercami trzeciego. Niestety umowne zniesienie współwłasności (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zniesienie współwłasności

  Za tydzień będzie sprawa spadkowa po mojej mamie, która była współwłaścielką nieruchomości. Współwłaścielkami tej nieruchomości są również (...)

 • Zniesienie współwłasności działki z domem

  Mam takie pytanie, czy zniesienie współwłasności nieruchomości zabudowanej może zostać traktowane jak ponowne nabycie? Jakie wtedy są podatki? (...)

 • wieloletni spór o dom brat męża przeciwko samotnej kobiecie z pięciorgiem dzieci

  Bardzo proszę o pomoc przy rozwiązaniu tak zawikłanej sprawy. Mój mąż Kazimierz był kawalerem gdy w roku 1977 otrzymał od rodziców gospodarstwo (...)

 • SN postanowienie

  Witam! Mam wielki problem z dotarciem do Postanowienia SN z dnia 5 marca 2008 roku Sygn. akt V CSK 447/07 Czy ktoś może mi pomóc w dotarciu do treści (...)

 • CZY JEST TO MOŻLIWE....

  Zona tak umilała mi życie że dla świetego spokoju wyprowadziłem się. Teraz jestem w trakcie sprawy rozwodowej.Czy jest możliwe aby żona mogła (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane