Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Mój mąż oczernia mnie wśród znajomych i rodziny. 22 Czerwca 2015

  ;b. Karalne jest więc takie pomówienie, które może prowadzić do upokorzenia danej osoby w opinii innych osób, spowodować, że inne osoby będą uważać pokrzywdzonego za osobę (...)

 • Co mogę zrobić w sytuacji kiedy zniesławiono moją osobę. 24 Czerwca 2015

  publicznie; znieważenie innej osoby podczas jej nieobecności, lecz z zamiarem, aby zniewaga do tej osoby dotarła (np. za pośrednictwem osoby trzeciej). Pojęcie „znieważa” (...)

 • Naruszenie czci osoby prywatnej przez radnego16 Stycznia 2009

  Internecie w zamiarze, aby jej znieważająca treść dotarła do opisywanej osoby. Również w przypadku zniewagi nie jest konieczne wystąpienie skutku w postaci negatywnych odczuć po stronie opisywanej (...)

 • Zatarcie skazania a określenie kogoś przestępcą9 Lipca 2003

  Czy w sytuacji kiedy wyrok został już usunięty z bazy KRK, a inna osoba próbuje wykorzystać fakt skazania i rozpowiada o tym, można zaskarżyć ją o zniesławienie? Zniesławienie jest zgodnie (...)

 • Co mogę zrobić w sytuacji kiedy ktoś mnie oczernia na blogu? 6 Czerwca 2016

  , prawdopodobnie przez wynajęte osoby. Osoby te piszą o mnie że jestem oszustką, że nie znam się na tym co robię. Nie ukrywam że jest to dla mnie bardzo stresująca i bolesna sytuacja. Co mogę (...)

 • Znieważenie w miejscu publicznym9 Września 2004

  ). dobra osobiste, naruszenie dóbr osobistych, cześć, godność, zniesławienie, przestępstwo prywatnoskargowe zniesławienia, pokrzywdzony

 • Niepochlebne opinie w internecie na temat innej osoby a odpowiedzialność karna2 Maja 2011

  , wykonywania zawodu lub prowadzenia określonej działalności. Art. 212 chroni nie tylko cześć innej osoby, ale także grupy osób, instytucji, osoby prawnej oraz jednostki organizacyjnej (...)

 • Dobra osobiste i zniesławienie w gazecie15 Lipca 2014

  to zniesławienie). Na wniosek zainteresowanej osoby fizycznej, prawnej lub innej jednostki organizacyjnej redaktor naczelny redakcji właściwego dziennika lub czasopisma jest obowiązany (...)

 • Publiczne poszukiwanie dłużnika25 Lipca 2012

  stosuje przemoc wobec osoby lub groźbę bezprawną w celu zmuszenia innej osoby do określonego działania, zaniechania lub znoszenia,  podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. (...)

 • Doniesienie do prokuratury12 Grudnia 2011

  . zniesławienie, przestępstwo, prokuratura

 • Podstawa prawna przestępstwa zniesławienia23 Czerwca 2004

  osoby oskarżonego, zarzucanego mu czynu oraz wskazania dowodów, na których opiera się oskarżenie. zniesławienie, akt oskarżenia, prywatne oskarżenie, przestępstwo, zniewaga

 • Kurator spółki jako pracodawca23 Listopada 2004

  jaką rolę wstępuje zatem kurator w okresie (przeważnie ograniczonej czasowo) kurateli nad osobą prawną? Czy pracodawcy - osoby prawnej a może osób umocowanych - zarządu osoby prawnej (...)

 • Ściganie przestępstwa zniesławienia24 Lutego 2016

  zamiarze, aby zniewaga do osoby tej dotarła. „Znieważenie” to ubliżenie komuś słowem lub czynem, ciężka obraza, obelżywy epitet, gest, rysunek. Za zniesławienie sprawca może (...)

 • Pomówienie w internecie29 Lutego 2012

  organizacyjnej niemającej osobowości prawnej. Zniesławienie jest przestępstwem umyślnym, które można popełnić zarówno w zamiarze bezpośrednim, jak i ewentualnym co oznacza, (...)

 • Byłam nagrywana przez mojego męża bez mojej zgody. 26 Czerwca 2015

  momencie śmierci. Przez cały ten okres nie można ich wyłączyć ani ograniczyć. Co więcej, nie mamy prawa przenieść naszych dóbr osobistych na inną jednostkę ani w drodze czynności prawnej, (...)

 • Rozwód - podział majątku wspólnego12 Lipca 2005

  dokonaniem czynności prawnej. Zgodnie z art. 212 § 1 kk Kto pomawia inna osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną nie mającą osobowości prawnej o takie (...)

 • Cześć człowieka a prawo karne14 Stycznia 2012

  , osoby prawnej oraz jednostki organizacyjnej niemającej osobowości prawnej. Cześć podmiotu podlega ochronie również wówczas, gdy ma on w społeczności złą opinię, nawet (...)

 • Pomówienie przed sądem4 Września 2007

  , a także związek przekazywanych sądowi informacji z prowadzona sprawą. pomówienie, zniesławienie, przestępstwo, sąd, adwokat, opinia publiczna, zniewaga

 • Nieprawdziwe informacje w piśmie procesowym 27 Sierpnia 2010

  znieważenia doszło w obecności danej osoby albo choćby pod jej nieobecność lecz publicznie lub w zamiarze, aby zniewaga do osoby tej dotarła. Pojęcie „znieważa” nie zostało w (...)

 • Skutek zatarcia skazania25 Lipca 2003

  jest ona osoba karaną, narusza dobra osobiste tej osoby. Dlatego też przysługuje Panu roszczenie o zaniechanie naruszeń swych dóbr osobistych. Stwierdzenie, czy nastąpiło zniesławienie, możliwe (...)

 • Bezpodstawne oskarżenie28 Sierpnia 2006

  , przeciwko środowisku, bezpodstawne oskarżenie, pomówienie, zniesławienie, karne, czyn

 • Zniesławienie24 Listopada 2006

  przed pozostałymi stronami. W razie potrzeby członkowie składu orzekającego mogą w każdym momencie zadawać dodatkowe pytania. oskarżyciel prywatny, zniesławienie, nawiązka, przesłuchanie świadka

 • Wymuszenie spłaty długu5 Grudnia 2006

  razu zaczął je rozsyłać? Gdzie tu groźba? Zgodnie z art. 191 § 1 kodeksu karnego kto stosuje przemoc wobec osoby lub groźbę bezprawną w celu zmuszenia innej osoby do określonego działania, (...)

 • Jak zabezpieczyć się przed długami ojca? 27 Maja 2015

  sytuacji życiowej osoby fizycznej (por. post. SN z dnia 14 lutego 1974 r., I CR 8/74, OSNC 1975, nr 1, poz. 12, w któ- rym wskazano, że pomimo zaistnienia przesłanek takiego ubezwłasnowolnienia (...)

 • Darowizna od ubezwłasnowolnionego3 Kwietnia 2012

  pozostającej pod opieką.   Naruszenie tego przepisu obarczone jest sankcją nieważności czynności prawnej. Jedynym wyjątkiem jest dokonanie czynności prawnej polegającej na bezpłatnym (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • proces prywatno-skargowy o znieważenie

  Bardzo proszę o informację jak napisać taki pozew o zniesławienie. Jako dowód mam obraźliwy list i nagranie na dyktafonie...czy to wystarczy? Z góry (...)

 • Sprawa o znieslawienie ?

  Co moge zrobić osobie ktora mnie publicznie wyzwala ? (uma) To zalezy czy jesteś osobą zaufania publicznego (np. prawnikiem, lekarzem), czyli do twojej (...)

 • Zniesławienie i zniewaga

  Jestem notorycznie obsypywana obelgami przez rozchisteryzowaną kobietę, która twierdzi, że przyczyniłam się do rozpadu jej małżeństwa ?! Na mój (...)

 • pozew o zniesławienie,ublizanie itp.

  Witam w kwesti prawnej jestem zupełnym laikiem wiec pozwoliłem sobie na wpis. Sprawa jest dosc nietypowa-pewna kobieta poznana przez internet u trzymaywała (...)

 • Zniesławienie

  Problem jest następujący, notorycznie od kilku lat ja i moja najbliższa rodzina jesteśmy przy świadkach, znieważani, wyzywani od dziwek, kurew,alfonsów (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane