Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Aport udziałów do Spółki Akcyjnej14 Czerwca 2010

  wejść w życie od roku 2011. W zakresie opodatkowania podatkiem od towarów i usług (VAT) wniesienie udziałów w spółce z o.o.aportem do spółki (...)

 • Aneks do umowy spółki19 Sierpnia 2008

  lub podwyższenie wniesionego do spółki wkładu, którego wartość powoduje zwiększenie majątku spółki, podlega PCC (w wysokości 0,5% wartości wkładów powiększających (...)

 • Zmiana przedmiotu powództwa w II instancji29 Kwietnia 2011

  . Siedlecki (w:) Kodeks postępowania cywilnego..., t. 1, red. Z. Resich, W. Siedlecki, s. 349)”   W art. 383 kpc nie został określony termin, do którego można dokonać (...)

 • Opodatkowanie podziału majątku małżonków18 Stycznia 2007

  fizycznych (PIT), przepisów tej ustawy nie stosuje się (tzn. niepodlega opodatkowaniu tym podatkiem) do przychodów z tytułu podziału wspólnego majątku małżonków w wyniku ustania lub ograniczenia (...)

 • Jak przeprowadzić likwidację spółki cywilnej?4 Maja 2015

  . Poza tym, jeśli to konieczne, należy przesłać: - formularz ZUS ZPA - w trybie zmiany (zgłoszenie płatnika składek), w przypadku gdy w stosunku do danych wykazanych w zgłoszeniu (...)

 • Podatki od kapitału zapasowego17 Lutego 2009

  , do przychodów kwalifikuje się wartość zaciągniętych i niespłaconych pożyczek, o ile zostały one umorzone lub przedawnione. W przypadku gdy niespłacona pożyczka powiększa kapitał (...)

 • Podatek PCC od zmiany umowy spółki jawnej12 Maja 2005

  .). W tym przypadku podstawę opodatkowania stanowi wartość wkładów powiększających majątek spółki. Jak już jednak wspomniano wyżej, obowiązek podatkowy w podatku od czynności cywilnoprawnych (...)

 • Pożyczka udzielona spółce przez wspólnika a PCC10 Listopada 2004

  Czy od umowy pożyczki udzielonej sp. z o o przez jej udziałowca powinno się naliczyć i opłacić podatek od czynności cywilnoprawnych (PCC) - dotyczy pożyczek udzielonych w roku 2003 i 2004 r

 • VAT i ryczałt od prywatnego najmu a media16 Czerwca 2011

  wynajmującego umów najmu należy traktować w sposób szeroki, obejmujący również wszelkie koszty związane z eksploatacją wynajmowanych lokali. Z racji nowelizacji art. 29 (...)

 • Ograniczenia zmiany przeznaczenia gruntu leśnego na cele rolne17 Marca 2012

  zabudowane, grunty pod stawami i grunty pod rowami.” -tak Rakoczy B., „Ustawa o lasach. Komentarz”, Opublikowano: LEX, 2011. Zmiana takowa jest możliwa jedynie w sytuacji, w (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Ile urlopu mi się należy???

  Pracuje po 5 godzin dziennie oprócz niedziel?Ile w końcu przysługuje mi urlopu?Jeśli chodzi o lata pracy to jest 9 lat.Moja mama pracuje w przedszkolu (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • VAT 2011 - jakie zmiany ???

  Najważniejsze zmiany wprowadzone do ustawy o VAT obejmują: 1) zmiany w zakresie stawek podatku VAT, 2) dostosowanie do PKWiU 2008 (zmiany m.in. w załącznikach (...)

 • Problem z zarejestrowaniem samochodu

  Witam Forumowiczów. Bardzo proszę o pomoc, ponieważ podczas zakupu samochodu wykazałem się nieuwagą i mam teraz ogromny problem z przerejestrowaniem (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane