Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

  • Podatek po zawarciu aneksu do umowy pożyczki31 Maja 2005

    . Podatkowi temu podlegają również zmiany umów, jeżeli powodują one podwyższenie podstawy opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych. W tym przypadku, jeśli nie dojdzie do zmiany (...)

  • PCC od samochodu3 Grudnia 2008

    jest zapłata w tej sytuacji PCC? Zgodnie z art. 1 ust. 1 pkt 1 lit k ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych (PCC), podatkowi podlegają umowy spółki, w tym umowy spółki (...)

  • Dopłaty wspólników29 Stycznia 2009

    , czy spółka? Zgodnie z art. 1 ust. 1 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych (PCC), podatkowi podlegają m.in. umowy spółki i zmiany umów spółki. Jak stanowi (...)

  • PCC a know-how22 Sierpnia 2006

    kapitału zakładowego spółki – jeśli tak, to podlega to opodatkowaniu PCC), to zawarcie umowy sprzedaży tych praw. Zatem podatkowi PCC podlega umowa sprzedaży oraz ewentualne podwyższenie (...)

  • Zmiana przedmiotu powództwa w II instancji29 Kwietnia 2011

    . Siedlecki (w:) Kodeks postępowania cywilnego..., t. 1, red. Z. Resich, W. Siedlecki, s. 349)”   W art. 383 kpc nie został określony termin, do którego można dokonać (...)

  • Pożyczka udzielona sp. z o.o. przez wspólników13 Marca 2008

    spółki, jeżeli wartość zadłużenia spółki wobec udziałowców (akcjonariuszy) tej spółki posiadających co najmniej 25% udziałów (akcji) i wobec innych podmiotów

  • Zmiana umowy spółki a PCC23 Stycznia 2009

    ust. 1 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych (PCC), podatkowi podlegają nie tylko umowy spółki (np. umowy spółki cywilnej), ale także zmiany tych umów, jeżeli (...)

  • Aport udziałów do Spółki Akcyjnej14 Czerwca 2010

    wejść w życie od roku 2011. W zakresie opodatkowania podatkiem od towarów i usług (VAT) wniesienie udziałów w spółce z o.o.aportem do spółki (...)

  • Pożyczka od rodziców3 Października 2008

    Otrzymałam postanowienie z US o wszczęciu postępowania podatkowego od osób fizycznych w sprawie ustalenia zobowiązania podatkowego w podatku dochodowym od osób fizycznych za 2005 r. w (...)

  • Aneks do umowy spółki19 Sierpnia 2008

    lub podwyższenie wniesionego do spółki wkładu, którego wartość powoduje zwiększenie majątku spółki, podlega PCC (w wysokości 0,5% wartości wkładów powiększających (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

  • Ile urlopu mi się należy???

    Pracuje po 5 godzin dziennie oprócz niedziel?Ile w końcu przysługuje mi urlopu?Jeśli chodzi o lata pracy to jest 9 lat.Moja mama pracuje w przedszkolu (...)

  • VAT 2011 - jakie zmiany ???

    Najważniejsze zmiany wprowadzone do ustawy o VAT obejmują: 1) zmiany w zakresie stawek podatku VAT, 2) dostosowanie do PKWiU 2008 (zmiany m.in. w załącznikach (...)

  • Zmiany w kodeksie pracy -2011

    Witam Mam pytanie czy są jakies zmiany jeśli chodzi o kodeks pracy w nowym roku 2011 jeśli macie potwierdzone informacje prosze piszcie z góry dziękuję (...)

  • posiadanie narkotykow

    jaka kara grozi za posiadanie niewielkiej ilości marihuany mniej niz pół grama. w sumie ćwiartka bo tyle syn kupił ale policjant powiedział ze (...)

  • vat 2011 zmiany

    Nowych przepisów w ustawie o VAT jest naprawdę dużo. Do najistotniejszych zmian, jakie ustawodawca wprowadził do sytemu VAT zaliczają się: * Zmiany (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane