Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Przedawnienie roszczeń pracownika20 Lipca 2004

  zostać uznana za pracę w godzinach nadliczbowych praca, którą pracownik dobrowolnie świadczy „po godzinach”, jeżeli mógł ją wykonać w obowiązującym go (...)

 • Praca w godzinach nadliczbowych-zgoda pracodawcy14 Lutego 2005

  Czy pracodawca musi wyrazić pracownikowi zgodę na pracę w godzinach nadliczbowych? Czy istnieje jakiś akt prawny, poza Kodeksem Pracy, który reguluje te kwestie? Czy samo zlecenie (...)

 • Godziny nadliczbowe a dodatek i dzień wolny5 Listopada 2007

  pracę za godziny nadliczbowe, w wymiarze o połowę wyższym, wówczas nie ma on już obowiązku wypłaty dodatku za pracę w godzinach nadliczbowych. Dzień wolny zastępuje więc (...)

 • Godziny nadliczbowe lekarzy30 Stycznia 2003

  , przysługuje dodatek w wysokości: 1) 50% wynagrodzenia - za pracę w godzinach nadliczbowych przypadających w dni powszednie oraz w niedziele i święta będące dla (...)

 • Wolne dni w zamian za nadgodziny2 Czerwca 2003

  , przysługuje dodatek: 1) w wysokości 50% wynagrodzenia - za pracę w godzinach nadliczbowych przypadających w dni powszednie oraz w niedziele i święta będące dla (...)

 • Wymiar czasu pracy a liczba godzin ponad wymiar16 Października 2007

  pełnego etatu - pracownikowi przysługują takie same prawa jak pracownikowi zatrudnionemu w pełnym wymiarze czasu pracy, a więc otrzyma on wynagrodzenie w godzinach nadliczbowych (...)

 • Zaległe wynagrodzenie za nadgodziny3 Kwietnia 2007

  usunięcia awarii,  szczególnych potrzeb pracodawcy. W zamian za czas przepracowany w godzinach nadliczbowych pracodawca, na pisemny wniosek pracownika, może udzielić (...)

 • Ochrona pracy kobiet w ciąży4 Czerwca 2003

  ciśnienia, -prac w kontakcie ze szkodliwymi czynnikami biologicznymi, -prac w narażeniu na działanie szkodliwych substancji chemicznych, - prac grożących ciężkimi (...)

 • Dodatkowe wynagrodzenie za delegacje11 Kwietnia 2011

  nadliczbowych pracodawca, na pisemny wniosek pracownika, może udzielić mu w tym samym wymiarze czasu wolnego od pracy. Udzielenie czasu wolnego w zamian za czas przepracowany w (...)

 • Szkolenie poza godzinami pracy4 Czerwca 2003

  normy czasu pracy, ustalone zgodnie z przepisami kodeksu pracy, a więc będzie stanowić pracę w godzinach nadliczbowych. Pracą w godzinach nadliczbowych jest bowiem: (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • dyżury domowe

  Pracuje w wodociągach na stanowisku konserwatora sieci wodociągowej,prasuję przez cały tydzień od poniedziałku do piątku tj.40godz.tygodniowo,lecz (...)

 • Ile wynoszą nadliczbówki w pracy??

  Dzień dobry. Czy ktoś może mi powiedzieć czy jest jakieś prawo albo ustawa która mówi ile powinny wynosić godziny nadliczbowe w pracy?? Osobno (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Umowa o pracę -miejsce pracy

  Witam Jestem przedstawicielem handlowym zatrudnionym na umowę o pracę na czas nie określony od 5 lat. Mam do obsługi teren 3 województw więc często (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane