Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Nadzór nad stowarzyszeniem5 Kwietnia 2013

  udzielenia wyjaśnień przez zarząd stowarzyszenia. Uczynić to może wobec tego organ nadzorujący, a w przypadku gdy i to nie nastąpi, zarząd stowarzyszenia winien udzielić żądanych wyjaśnień (...)

 • Stowarzyszenie a praca jego członków3 Września 2007

  Stowarzyszenia w działalności gospodarczej Stowarzyszenia było dozwolone. Działalność niegospodarcza Stowarzyszenia nadal prowadzona jest poprzez pracę członków społeczną. (...)

 • Zawieszenie działalności przez wspólnika s.c. 15 Czerwca 2010

  wspólnika spółki cywilnej. Zawieszenie wykonywania działalności gospodarczej oraz wznowienie wykonywania działalności gospodarczej zawsze następuje na wniosek przedsiębiorcy. (...)

 • Stowarzyszenie - REGON, NIP, likwidacja1 Kwietnia 2008

  rozpoczęliśmy działalności gospodarczej. Niedawno otrzymałem z sądu wezwanie do złożenia numeru NIP stowarzyszenia. Takiego numeru nigdy nie otrzymaliśmy, albowiem w czasie założenia stowarzyszenia (...)

 • Koszty w czasie zawieszenia działalności2 Kwietnia 2009

  działalności gospodarczej na podstawie przepisów o swobodzie działalności gospodarczej podatnicy nie mają obowiązku składania deklaracji, o których mowa w ust. 1 (a więc składania (...)

 • Wybór formy prawnej organizacji społecznej14 Maja 2007

  społecznych? Jakie są koszty działania tych organizacji? Prawo o stowarzyszeniach wymienia 2 rodzaje stowarzyszeń:  stowarzyszenia zarejestrowane, stowarzyszenia zwykłe. Stowarzyszenia (...)

 • Brak uzyskiwania przychodów a obowiązek składkowy16 Listopada 2010

  działalności pozarolniczej znaczenie prawne ma wpis do ewidencji działalności gospodarczej oraz jego wykreślenie z tej ewidencji. Faktyczne zaprzestanie prowadzenia działalności gospodarczej (...)

 • Składka zdrowotna z dwóch źródeł przychodów26 Kwietnia 2006

  działalności do dnia zaprzestania wykonywania tej działalności. Najbardziej istotne jest więc rozstrzygnięcie, jak należy rozumieć zaprzestanie działalności. Najbardziej jednoznaczne (...)

 • zakaz prowadzenia działalności gospodarczej przez osobę publiczną a zawieszenie działalności14 Sierpnia 2011

  działalności prowadzonej przed zawieszeniem wykonywania działalności gospodarczej. Przytoczone czynności wskazują, że zawieszenie działalności gospodarczej nie powoduje jej (...)

 • Zawieszenie działalności gospodarczej12 Listopada 2003

  konieczne ze względu na chęć zmiany ubezpieczenia z ZUS na KRUS. Jakie działania należy podjąć, aby zawieszenie i ewentualny powrót do działalności nie powodował problemów prawnych w bieżącej (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Legitymacja prasowa

  Mam pytanie: czy żeby wyrobić sobie legitymację prasową należy gdzieś redakcję zarejestrować w sądzie ? Prowadzę popularny serwis sportowy (internetowy) (...)

 • zawieszenie działalności

  Mam takie pytanie , jak wygląda zgłoszenie wniosku o zawieszenie wykonywania działalności gospodarczej? Czy jest to skomplikowany proces? Ile trwa (...)

 • ZUS i zadłużenie

  Witam Proszę o rade w nast sprawie; Prowadziłem kiedyś firmę, która okazała się niewypałem, w ten sposób dorobiłem się mnóstwa długów, wtym (...)

 • Zawieszenie działalności gospodarczej

  Witam serdecznie. Mam pytanie - otóż czy mogę i (na jaki okres) zawiesić działalnosc gospodarczą i w tym czasie nawiazac umowe zlecenie oczywiście (...)

 • Zakup samochodu sportowego na spółkę z o.o.

  Witam, chciałbym kupić samochód sportowy dla siebie, na spółkę z o.o. Auto (Mercedes SL500, dwuosobowy lub Mercedes CLS500, czteroosobowy) kosztuje (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane