Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Ostrzeżenie o możliwości popełnienia przestępstwa17 Stycznia 2005

  samorządowymi i państwowymi nie ma prawnego obowiązku zawiadamiania organów ścigania o popełnieniu przestępstwa chyba, że chodzi o przestępstwa wskazane w art. 240 § (...)

 • Zgłoszenie popełnienia przestępstwa przez sprawcę4 Czerwca 2002

  osoby przestępcy. Jeżeli jest to np. tylko nazwisko, wystarczy podać tylko nazwisko. Nie ma jakiś obowiązkowych wzorów pism, które należy wypełnić, aby zawiadomienie o popełnieniu (...)

 • Fałszywe oskarżenie o popełnienie przestępstwa16 Sierpnia 2006

  (Policji lub prokuratury) o popełnieniu przestępstwa. W wyniku takiego zawiadomienia może zostać wszczęte postępowanie przygotowawcze Złożenie zawiadomienia o popełnieniu (...)

 • Postępowanie karne przeciwko prezesowi12 Września 2005

  została omówiona w jednej z odpowiedzi. Pytanie dotyczy możliwości zagrożenia byłemy członkowi zarządu, że wierzyciel złoży doniesienie o popełnieniu przestępstwa. Nie ma mowy (...)

 • Konsekwencje bezpodstawnego zawiadomienia policji16 Kwietnia 2008

  względzie możliwość wystąpienia przez osobę, której dotyczyło zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa, z powództwem cywilnym o ochronę dóbr osobistych (...)

 • Nieuczciwy adwokat4 Lutego 2009

  postępowania, okres ten wydłuża się p 5 lat. Aby pociągnąć adwokata do odpowiedzialności karnej, należy złożyć zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa na policji, bądź (...)

 • Oszustwo a tryby ścigania przestępstw3 Czerwca 2005

  realizuje znamiona czynu opisanego w art. 286 kk. Aby zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa zostało potraktowane poważnie, powinno zostać podpisane przez osobę składającą (...)

 • Dochodzenie w sprawie oszustwa23 Września 2005

  Załóżmy, że wyślę do prokuratury zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa oszustwa przy zakupie towaru (uporczywy brak zapłaty w ogóle). Zostaje wszczęte dochodzenie. (...)

 • Przedawnienie karalności oszustwa30 Grudnia 2005

  przestępstwo się przedawnia? Przedawnienie karalności przestępstwa oszustwa następuje po upływie 15 lat od jego popełnienia. Nie ma znaczenia, kiedy powzięto wiadomość o popełnieniu (...)

 • Zabezpieczenie w postępowaniu przygotowawczym6 Maja 2008

  Mam zamiar napisać zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa oszustwa przez mojego dłużnika. Mam uzasadnione podejrzenia, iż dłużnik wkrótce zechce wyprzedać swój (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Nieuczciwy pracodawca - prawnik

  Mój mąż przez dwa miesiące pracował w Kancelarii Prawnej, której właścicielem jest prawnik. Przez dwa miesiące pracodawca nie podpisał z nim (...)

 • UNIEWAZNIENIE ŚLUBU KOSCIELNEGO

  bardzo prosze o pomoc!! chciała by sie dowiedziec od osób ktore juz uzyskały uniewaznienie jak cały proces ten przebiega!! sam bede starał sie o unieważnienie! (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • plikostrada - pomocy

  Szanowny Panie, Pomimo otrzymania dwóch wezwań do zapłaty do dnia dzisiejszego nie uiścił Pan zaległej opłaty abonamentowej za udostępniony Pakiet (...)

 • Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

  Witam.mam znajomą ktyóra prosiła mnie o poszukiwanie informacji na temat możliwości pozwania pracodawcy - pracowała bez umowy i została oskarżona (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane