Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Niezgodne z prawem zatrzymanie7 Grudnia 2005

  nie zostanie mu udowodniona wina. Winę powinien udowodnić prokurator a orzeka o popełnieniu sąd. Przed sądem może Pan dowodzić swojej niewinności a nie przez policją. W zasadzie skoro istnieje

 • Nagrania z kamery przy bankomacie21 Maja 2007

  . Przede wszystkim należy zgłosić do prokuratury zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Wraz z zawiadomieniem powinna Pani poformować prokuratora o możliwości ustalenia (...)

 • Uszkodzenie rzeczy jako wykroczenie16 Lutego 2007

  złożył w postępowaniu przygotowawczym zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez mnie, przypisał do szkody uszkodzenia, które nie powstały z mojej winy i po wydzieleniu (...)

 • Wycofanie zawiadomienia o przestępstwie2 Marca 2005

  Czy wierzyciel może wycofać złożone doniesienie o popełnieniu przestępstwa oszustwa/przywłaszczenia, jeśli dłużnik przestraszył się i oddał pieniądze? Jeśli tak, to do jakiego (...)

 • Odpis zawiadomienia o przestępstwie5 Grudnia 2007

  Mam zamiar złożyć ustnie do protokołu zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa na Komisariacie Policji. Czy mam prawo po jego podpisaniu, jako poszkodowany, uzyskać kopię w/w (...)

 • Zawieszenie postępowania egzekucyjnego17 Stycznia 2008

  została zgłoszona na Policję w formie zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa. Co zrobić by, wstrzymać egzekucję komornika do czasu wyjaśnienia sprawy? Przepisy prawa przewidują (...)

 • Podejrzenie o kradzież przez pracowników11 Stycznia 2007

  czym w razie przestępstwa popełnianego "na raty" należy zliczyć wartość zabranego mienia). Być może pewnym rozwiązaniem byłoby zawiadomienie Policji lub prokuratury o popełnieniu (...)

 • Niezłożenie deklaracji w terminie30 Listopada 2009

  . czynny żal. Zgodnie bowiem z art. 16 Kodeksu karnego skarbowego nie podlega karze za przestępstwo skarbowe lub wykroczenie skarbowe sprawca, który po popełnieniu czynu zabronionego zawiadomił (...)

 • Zażalenie na odmowę wszczęcia dochodzenia15 Lipca 2005

  Zawiadomiłem prokuraturę rejonową o popełnieniu przestępstwa z artykułu 216 kk. i 233 kk. Otrzymałem zawiadomienie z sekretariatu prokuratury o odmowie wszczęcia śledztwa (...)

 • Utrzymanie przez sąd postanowienia o umorzeniu10 Września 2007

  Złożyłem zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa fałszerstwa dokumentu. Prokurator po przeprowadzeniu przesłuchania podejrzanych oparł się o jego zeznania, w których (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

 • spamowanie to wykroczenie?!

  Witam. W dzisiejszych czasach są różne sposoby uprzykrzenia życia. Kiedyś były anonimy a dzisiaj? Spam. Dostaje może pustych wiadomości z 3 różnych (...)

 • Nieuczciwy pracodawca - prawnik

  Mój mąż przez dwa miesiące pracował w Kancelarii Prawnej, której właścicielem jest prawnik. Przez dwa miesiące pracodawca nie podpisał z nim (...)

 • - Kupię Tuska i zrobię z niego niewolnika.

  W CZYM http://niepoprawni.pl/grafika/po-w-tle-pzprjpg http://www.google.pl/imgres?q=PIS&hl=pl&sa=G&biw=1015&bih=563&gbv=2&tbm=isch&tbnid=ebCyCVwtacX_UM:&imgrefurl=http://www.marki.net.pl/o-partii-pis-7655&docid=4_BGMCX9sgozNM&w=1670&h=1670&ei=ZsptTqm3Gofvsgbtpum8BA&zoom=1&iact=rc&dur=0&page=1&tbnh=134&tbnw=134&start=0&ndsp=16&ved=1t:429,r:2,s:0&tx=82&ty=59 (...)

 • Groźby przez smsy

  Od jakiegoś czasu mam problem z groźbami otrzymywanymi za pośrednictwem smsów z internetu. Wydaje mi się, ze wiem kto je przesyła, ale nie wiem w (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane