Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Zatarcie skazania6 Grudnia 2004

  zatarcie skazania już po upływie 5 lat, jeżeli skazany w tym okresie przestrzegał porządku prawnego, a wymierzona kara pozbawienia wolności nie przekraczała 3 lat. W razie (...)

 • Zatarcie skazania po okresie próby17 Marca 2004

  Pana X skazano na 2 lata pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata oraz karę grzywny. Po jakim czasie nastąpi zatarcie skazania? Po trzy i pół roku czy po (...)

 • Dwa przestepstwa w KRK12 Marca 2008

  zawieszeniu, ulegnie zatarciu, mimo iż w KRK pozostanie informacja o tym drugim przestępstwie. zatarcie skazania, Krajowy Rejestr Karny, przestępstwo, postępowanie karne, ponowne (...)

 • Zatarcie skazania według kodeksu karnego z 1969 r.25 Lutego 2004

  Ok. 12 lat temu zostałem skazany za drobne przestępstwo przeciw mieniu (chyba 6 mc-y w zawieszeniu na 2 lata). Nigdy później nie byłem karany. Za każdym razem kiedy zatrzymuje mnie (...)

 • Zatarcie skazania a pytanie o karalność10 Lutego 2009

  : tak? Zgodnie z art. 106 zd. 1 kodeksu karnego, z chwilą zatarcia skazania uważa się je za niebyłe. Wpis o skazaniu usuwa się z rejestru skazanych. Zatarcie skazania w przypadku (...)

 • Zatarcie skazania przy wyroku w zawieszeniu2 Lipca 2010

  Miałem wyrok 2 lata w zawieszeniu na 5 lat - okres 5 lat minął w lutym tego roku - kiedy będę mógł używać statusu ,,niekarany\'\' - lub kiedy i w jaki sposób mogę (...)

 • Zatarcie skazania wyroku w zawieszeniu16 Czerwca 2006

  . Zatem, w Pana przypadku, zatarcie skazania nastąpi po 3 latach i 6 miesiącach od uprawomocnienia się wyroku. zatracie, skazania, zawieszenie, kara, wznowienie, próba, wyłudzenie (...)

 • Wykreślenie kar z Krajowego Rejestru Karnego27 Stycznia 2006

  prawa czyli automatycznie. Okres próby wynosi 2 lata. Zatem po upływie 2 lat i 6 miesięcy automatycznie skazanie ulegnie zatarciu i zostanie wykreślony wpis o skazaniu z Krajowego Rejestru (...)

 • Zatarcie skazania10 Stycznia 2007

  W 2004 r. zapada wyrok 1-go roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata za przestępstwo gospodarcze. Czy dziś można w kontaktach z pracodawcą nie ujawnić powyższego? (...)

 • Zatarcie skazania4 Marca 2003

  zawieszeniu następuje po upływie 6 miesięcy od zakończenia okresu próby. Jeżeli orzeczono także karę grzywny lub środki karne, zatarcie to nie może nastąpić przed ich wykonaniem. Skoro (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • karany prawnik??

  jestem studentem prawa i mam wyrok w zawieszeniu za przestepstwo umyslne. Okres trwania kary zakonczy mi sie jeszcze w czasie nauki na uczelni i uzyskam (...)

 • Zatarcie skazania

  Mam na koncie prawomocny wyrok. Czy moge sie starać o wymazanie go wcześniej niż po 3 latach? Czy grożą mi jakieś konsekwencje gdy w takim wypadku (...)

 • Mam wyrok w zawieszeniu

  Mam wyrok w zawieszeniu prawomocny od listopada2003 na 2 lata - problem w tym że otrzymałam wezwanie jako podejrzana art.270 kk1 Na komisariacie odmówiłam (...)

 • Nowa praca (rejestr KRK)

  Witam, Jakiś czas temu zostałem skazany (spowodowałem wypadek). Dostałem wyrok w zawieszeniu. Okres "karencji" minął już dawno. Ubiegam (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane