Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Zmiana zameldowania a działalność gospodarcza14 Grudnia 2005

  można oczywiście wysłać pocztą. właściwość organu podatkowego, zmiana zamieszkania, właściwość urzędu skarbowego, zmiana właściwości

 • Zmiana adresu zamieszkania a postępowanie sądowe13 Sierpnia 2008

  wskazać adres dla doręczeń, inny niż adres zamieszkania. adres, zamieszkanie, zmiana, strony, przedstawiciel, alimenty, uprawomocnienie, orzeczenie, postępowanie, zakończenie, obowiązek, (...)

 • Miejsce wykonywania działalności gospodarczej13 Lipca 2005

  zamieszkania jest miejscowość, w której przebywa przedsiębiorca z zamiarem stałego pobytu - obecne miejsce - bez względu na fakt zameldowania. Zgłoszenie powinno zawierać oznaczenie miejsca zamieszkania (...)

 • Zmiana miejsca przechowywania ksiąg9 Września 2005

  zmiany adresu siedziby, zmiana ta następuje w dniu faktycznej zmiany miejsca zamieszkania czy siedziby, zatem ten dzień będzie traktowany jako dzień, w którym zmiana zaistniała. (...)

 • Dom nad morzem na wynajem9 Czerwca 2011

  zwiększenie ograniczeń lub uciążliwości dla terenów sąsiednich. 6. Jeżeli zamierzona zmiana sposobu użytkowania obiektu budowlanego lub jego części wymaga wykonania robót budowlanych: 1) (...)

 • Zmiana siedziby spółki kapitałowej a podatki11 Lipca 2005

  akcyzowego za dany okres rozliczeniowy dla podatników, którzy w trakcie okresu rozliczeniowego zmienili miejsce wykonywania czynności, miejsce zamieszkania lub adres siedziby, wskutek czego właściwy (...)

 • Zmiana adresu zamieszkania a PIT-113 Lutego 2011

  świetle powyższego przepisu istotna jest zmiana miejsca zamieszkania lub pobytu. Zatem płatnik powinien wysłać PIT-11 już do zmienionego urzędu skarbowego. płatnik, PIT-11, właściwość (...)

 • Skuteczność doręczenia wezwania21 Listopada 2005

  doręczeniach uważa się za dokonane, jeżeli osoba, dla której pismo było przeznaczone, oświadczy, że pismo to otrzymała. wezwanie, doręczenie, wezwanie do prokuratury, świadek, zmiana adresu, (...)

 • Zmiana miejsca zamieszkania a doręczenie pisma6 Lipca 2004

  doręczanie pism za granicę może odbywać się tylko w ramach pomocy prawnej odbywającej się na mocy konwencji i umów zawieranych pomiędzy państwami. doręczenie, pismo, miejsce zamieszkania, zamieszkanie, (...)

 • Zmiana siedziby spółki a NIP3 Grudnia 2007

  towarów i usług oraz podatku akcyzowego za dany okres rozliczeniowy dla podatników, którzy w trakcie okresu rozliczeniowego zmienili miejsce wykonywania czynności, miejsce zamieszkania lub adres (...)

 • Odstąpienie od umowy kredytu na zakup kosmetyków. 11 Czerwca 2015

  , na trwałym nośniku, wzór oświadczenia o odstąpieniu od umowy, z oznaczeniem swojego imienia, nazwiska (nazwy) i adresu zamieszkania (siedziby). Taki wzór oświadczenia o odstąpieniu (...)

 • Zawiadomienie urzędu o zmianie dowodu osobistego19 Lutego 2007

  serię i numer dokumentu stwierdzającego tożsamość. Zatem zmiana dowodu osobistego powoduje konieczność zawiadomienia urzędu skarbowego (złożenia zgłoszenia aktualizacyjnego). Oczywiście dodatkowo (...)

 • Upoważnienie do otrzymania informacji komorniczych2 Kwietnia 2007

  żądanie udziela wyjaśnień o stanie sprawy. Jednak, aby móc obowiązku tego dopełnić komornikowi musi być znany adres zamieszkania (bądź konkretny adres do doręczeń). Zmiana miejsca zamieszkania (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Co zrobic jesli byly maz nie placi

  Witam wszystkich serdecznie. Mam takie pytanie. Związałem się z kobietą (nie jesteśmy małżeństwem), która jest rozwiedziona i ma 11 letniego syna, (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • bezrobotna matka samotnie wychowująca dziecko

  Witam! czy mógłby mi ktos napisać jakie przywileje przysługują bezrobotnej matce wychowujacej dziecko, jeśli w ogóle jakieś przysługują. Nie (...)

 • Umowa zlecenie-co trace

  Jestem zatrudniony w firmie ktora umika jak ognia zawierania umow stalych o prace.Wiec jestem zatrudniany na odnawialnych co miesiac umowach zleceniach.Pracodawca (...)

 • Wysokość alimentów - a dochody ojca

  Witam czy jest gdzies okreslona maksymalna wysokosc alimentow, jakie moze placic zobowiazany w stosunku do jego dochodow i potrzeb? po prostu jest taka (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane