Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Zameldowanie w pomieszczeniu tymczasowym13 Marca 2009

  tymczasowe na czas określony. Jedna z osób zamieszkujących budynek hotelowy wystąpiła z wnioskiem o zameldowanie na pobyt stały. Czy Gmina ma prawo odmówić zameldowania (...)

 • Obowiązek meldunkowy ludności - ewidencja12 Listopada 2003

  analizowanym przypadku wydaje się, że nie zaachodzą okoliczności uzasadniające zameldowanie na pobyt tymczasowy, lecz na pobyt stały. Dlatego tez zobowiązanym jest Pan do zameldowania (...)

 • Jak przygotować się do zakupu mieszkania z licytacji komorniczej? 23 Kwietnia 2015

  to nie było możliwe, ustanowi dozorcę, pouczając go o obowiązkach i prawach dozorcy ustanowionego przy zajęciu ruchomości, i odda mu usunięte ruchomości na przechowanie na koszt (...)

 • Zameldowanie na pobyt stały i tymczasowy5 Marca 2004

  o ewidencji ludności i dowodach osobistych, osoba która przebywa w określonej miejscowości pod tym samym adresem dłużej niż trzy doby, jest obowiązana zameldować się na pobyt stały (...)

 • Dowód osobisty przy braku zameldowania w Polsce29 Lipca 2002

  stały, a w razie jego braku - zameldowania na pobyt czasowy trwający ponad 3 miesiące; w przypadku braku zameldowania na pobyt stały albo pobyt czasowy trwający ponad (...)

 • Zamieszkiwanie w lokalu socjalnym a meldunek13 Marca 2009

  tytułu prawnego do miejsca, w którym dana osoba zamieszkuje. Tym samym, naszym zdaniem brak podstaw do odmowy zameldowania na pobyt stały w sytuacji opisanej w pytaniu. obowiązek (...)

 • Zameldowanie cudzoziemca2 Grudnia 2008

  tylko na 3 miesiące i każą potem przedłużać na kolejne 3 miesiące. Cudzoziemiec przebywający na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej jest obowiązany wykonywać obowiązek meldunkowy (...)

 • NIP i PESEL dla obcokrajowca9 Czerwca 2007

  zameldowany w Polsce na pobyt stały lub pobyt czasowy trwający ponad 3 miesiące. Tak wynika z art. 31 a ust. 3 ustawy o ewidencji ludności i dowodach osobistych. Tym samym dla uzyskania (...)

 • Wybór urzędu skarbowego?30 Stycznia 2006

  się, pod groźbą kary grzywny, na pobyt stały lub czasowy. Zameldowanie na pobyt stały lub czasowy następuje pod oznaczonym adresem. Osoba posiadająca obywatelstwo polskie i (...)

 • Zameldowanie a rejestracja pojazdu28 Września 2016

  dzielnic miast czy też ogólnie do miast i który wtedy urząd jest właściwy miejscowo? Co może stanowić dowód na zamieszkiwanie na danym terenie, przedstawiany urzędnikowi? (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane