Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Zameldowanie w pomieszczeniu tymczasowym13 Marca 2009

  tymczasowe na czas określony. Jedna z osób zamieszkujących budynek hotelowy wystąpiła z wnioskiem o zameldowanie na pobyt stały. Czy Gmina ma prawo odmówić zameldowania (...)

 • Obowiązek meldunkowy ludności - ewidencja12 Listopada 2003

  analizowanym przypadku wydaje się, że nie zaachodzą okoliczności uzasadniające zameldowanie na pobyt tymczasowy, lecz na pobyt stały. Dlatego tez zobowiązanym jest Pan do zameldowania (...)

 • Jak przygotować się do zakupu mieszkania z licytacji komorniczej? 23 Kwietnia 2015

  to nie było możliwe, ustanowi dozorcę, pouczając go o obowiązkach i prawach dozorcy ustanowionego przy zajęciu ruchomości, i odda mu usunięte ruchomości na przechowanie na koszt (...)

 • Zameldowanie na pobyt stały i tymczasowy5 Marca 2004

  o ewidencji ludności i dowodach osobistych, osoba która przebywa w określonej miejscowości pod tym samym adresem dłużej niż trzy doby, jest obowiązana zameldować się na pobyt stały (...)

 • Dowód osobisty przy braku zameldowania w Polsce29 Lipca 2002

  stały, a w razie jego braku - zameldowania na pobyt czasowy trwający ponad 3 miesiące; w przypadku braku zameldowania na pobyt stały albo pobyt czasowy trwający ponad (...)

 • NIP i PESEL dla obcokrajowca9 Czerwca 2007

  zameldowany w Polsce na pobyt stały lub pobyt czasowy trwający ponad 3 miesiące. Tak wynika z art. 31 a ust. 3 ustawy o ewidencji ludności i dowodach osobistych. Tym samym dla uzyskania (...)

 • Wybór urzędu skarbowego?30 Stycznia 2006

  się, pod groźbą kary grzywny, na pobyt stały lub czasowy. Zameldowanie na pobyt stały lub czasowy następuje pod oznaczonym adresem. Osoba posiadająca obywatelstwo polskie i (...)

 • Zameldowanie a rejestracja pojazdu28 Września 2016

  dzielnic miast czy też ogólnie do miast i który wtedy urząd jest właściwy miejscowo? Co może stanowić dowód na zamieszkiwanie na danym terenie, przedstawiany urzędnikowi? (...)

 • Nazwisko dla dziecka5 Marca 2010

  nazwisko rodowe, b) adres miejsca zameldowania na pobyt stały lub ostatni pobyt stały, c) w przypadku braku miejsca zameldowania na pobyt, o którym mowa (...)

 • Zameldowanie osoby z podwójnym obywatelstwem2 Grudnia 2006

  same zasady jak dla osób posiadających jedno obywatelstwo? Jaki urząd jest właściwy do zameldowania na zasadach ogólnych według przyszłego miejsca zameldowania czy też inny? (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane