Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Zarządzanie dużą wspólnotą mieszkaniową12 Marca 2010

  nad formą sprawowanego zarządu. W Państwa przypadku Zarząd należy naszym zdaniem do wybranych członków wspólnoty, natomiast zarządzanie powierzone osobie prawnej winno być dokonane (...)

 • Zarząd współwłasnością ułamkową11 Marca 2009

  mam sam z sobą zawrzeć umowę o zarządzanie moją częścią udziałów w nieruchomości i jako firma zarządzająca mam sobie wystawiać faktury VAT za zarządzanie, a jak te koszty zarządzania (...)

 • Zarządzanie nieruchomością przez współwłaściciela13 Lutego 2009

  zorganizowany i ciągły. Zarządzanie własnym majątkiem co do zasady nie jest uznawane za formę działalności gospodarczej.  Zarządzanie nieruchomością bezpośrednio przez jej właściciela (...)

 • Rezygnacja z zarządzania wspólnotą7 Kwietnia 2004

  wynika z przepisów ustawy, z przepisów odrębnych ustaw oraz z umowy o zarządzanie nieruchomością. Cały czas zarządca obowiązany jest czynności zarządzania wykonywać ze szczególną starannością, (...)

 • Członek zarządu wspólnoty a ZUS9 Października 2003

  składek rozkłada się na obie strony tego stosunku prawnego. Zarówno stosunek pracy jak i wykonywanie pracy na podstawie umowy zlecenia (jak też innej umowy o świadczenie usług - np. umowy o zarządzanie, (...)

 • Zarządzanie majątkiem dziecka niepełnoletniego1 Czerwca 2009

  dopuścić do tego, aby w dniu jego 18 urodzin - stan aktywów był np. o połowę mniejszy. Czytałam gdzieś o postanowieniu sądu rodzinnego w sprawie wydania zezwolenia na zarządzanie majątkiem dziecka (...)

 • Zarządzanie majątkiem dziecka6 Listopada 2006

  Mąż zginął tragicznie w wypadku drogowym w czerwcu br. W drodze nabycia spadku po zmarłym mężu, ja i moja 3-letnia córka odziedziczyłyśmy samochód osobowy, w częściach po 1/2 każda. Czy mogę sprzedać (...)

 • Zarządzanie nieruchomością przez współwłaściciela16 Lutego 2004

  Czy jako współwłaściciel mniejszościowy (reszta współwłaścicieli nie żyje i nie ma ich spadkobierców, zaginęli w czasie wojny) mogę zarządzać i administrować kamienicą? Czy muszę wystąpić do (...)

 • Drogi wewnętrzne22 Kwietnia 2010

  wewnętrzne, drogi osiedlowe, zarządzanie drogami, korzystanie z dróg

 • Posiadanie samoistne jako przesłanka zasiedzenia10 Stycznia 2005

  , nieruchomość, zarządzanie nieruchomością, wniosek o stwierdzenie nabycia własności przez zasiedzenie

 • kiedy powołuje się zarządcę przymusowego?21 Lutego 2011

  wcześniej firma ta nalegała abym jak najszybciej podpisał z nią umowę o zarządzanie nieruchomością, gdyż bez mojego podpisu nie mogą założyć konta bankowego dla wspólnoty itd. - w związku (...)

 • Badanie sprawozdania finansowego zarządcy18 Lipca 2007

  wypowiedzenie umowy o zarządzanie motywując je utratą zaufania. W całej sytuacji pojawiły się wątpliwości dotyczące prawidłowości sprawozdania, które Zarządca złożył na koniec swojej działalności. (...)

 • Odpowiedzialność zarządu Wspólnoty Mieszkaniowej16 Lutego 2006

  działaniem szkody. Zarządzanie nieruchomościami jest działalnością zawodową, przy wykonywaniu której  zarządca ma obowiązek stosować przepisy prawa i przestrzegać standardów zawodowych. (...)

 • Cmentarze komunalne26 Sierpnia 2005

  wójtów (burmistrzów, prezydentów miast), na których terenie cmentarz jest położony.  Utrzymanie cmentarzy wyznaniowych i zarządzanie nimi należy do związków wyznaniowych”. Z treści (...)

 • Uprawnienia organizacji zbiorowego zarządzania prawami autorskimi11 Marca 2005

  nabywców.Na podstawie klauzuli zawartej w umowach, jakie podpisują autorzy powierzający Zaiksowi ochronę i zarządzanie swą twórczością. Zaiks twierdzi. Iż bez zgłoszenia utworu niemożliwym staje (...)

 • Zarządzanie lokalami i wspólnotami a VAT16 Stycznia 2006

  /443-12/04).   zarządzanie lokalami i wspólnotami, VAT, fundusz remontowy, zarząd, zakład gospodarki mieszkaniowej,

 • Zarządzanie majątkiem po śmierci spadkodawcy6 Czerwca 2005

  Mój konkubent po śmierci żony i dzieci zarządza ich wspólną posesją (gospodarstwo agroturystyczne). Sąd wyznaczył sprawę o stwierdzenie nabycia spadku do października b.r. Wiadomo na podstawie zeznań (...)

 • Zarządzanie lokalami użytkowymi a podatek VAT8 Marca 2005

  Usługi zarządzania nieruchomościami mieszkalnymi są zwolnione z VAT. A jeśli w nieruchomości oprócz lokali mieszkalnych są również lokale użytkowe? Czy wtedy należy oddzielnie ustalić wynagrodzenie (...)

 • Usługi doradcze i konsultingowe a VAT18 Czerwca 2007

  od wartości dodanej na terytorium Niemiec. usługi doradcze, konsultingowe, siedziba, zarządzanie, Niemcy

 • Prowadzenie działalności przez dwie osoby19 Listopada 2004

  działania. Jednakże co do zasady, taka regulacja zarządzania firmą jest dopuszczalna. zarządzanie firmą, spółka, prowadzenie działalności, wspólnicy, wspólnik

 • Hipoteka na nieruchomości dłużnika w upadłości10 Września 2003

  hipoteka i jak ją ustanowić? postępowanie układowe, układ, hipoteka, nieruchomość dłużnika, zarządzanie majątkiem

 • Wspólnota po zniesieniu współwłasności przez sąd28 Maja 2007

  , zarząd, zarządzanie wspólnotą, nierówne udziały

 • Nadzór prezesa sądu nad postępowaniem2 Stycznia 2008

  , działalność, zarządzanie, charakter, sąd, wizytacja, lustracja

 • Rejestracja bazy danych w GIODO6 Maja 2015

  umów; b) wymagania dotyczące kształcenia w dziedzinie bezpieczeństwa; c) zapobieganie i wykrywanie wirusów oraz innego złośliwego oprogramowania; d) zarządzanie ciągłością działania (...)

 • Kwestie związane z utworzeniem spółki z o.o8 Kwietnia 2015

  ;w zarządu. W przypadku zawarcia z członkiem zarządu umowy np. o zarządzanie, spółkę przy zawieraniu takiej umowy nie będzie mógł reprezentować zarząd, a rada nadzorcza albo pełnomocnik

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.