Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Zapomoga zdrowotna dla emerytowanego nauczyciela27 Czerwca 2005

  się od sytuacji życiowej, rodzinnej i materialnej osoby uprawnionej do korzystania z Funduszu. Środkami Funduszu administruje pracodawca. Jeśli środki funduszu są wykorzystywane (...)

 • Fundusz socjalny9 Lutego 2010

  z komisją socjalną? Zgodnie z art. 2 pkt 5 Ustawy o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych osobą uprawnioną do korzystania z funduszu są pracownicy oraz ich rodziny, (...)

 • Wczasy pod gruszą9 Lipca 2007

  wydatkuje środki Funduszu niezgodnie z przepisami ustawy, to wtedy związkom zawodowym przysługuje prawo wystąpienia do sądu pracy z roszczeniem o zwrot Funduszowi środków wydatkowanych (...)

 • Wniosek o przyznanie emerytury8 Grudnia 2008

  Spraw Publicznych z dnia 28 października 2003 r. (II UK 146/2003) w celu uniknięcia zawieszenia prawa do emerytury (art. 103 ust. 2a ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z (...)

 • Oskładkowanie świadczeń urlopowych10 Stycznia 2005

  ustawy o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych. Świadczenie urlopowe, o którym mowa w powołanej ustawie, wypłacane jest wówczas, kiedy zakład nie tworzy funduszu. Natomiast co do składek (...)

 • Umowa o pracę i zlecenie a składka zdrowotna30 Września 2003

  rzecz pracodawcy, z którym pozostają w stosunku pracy, członkostwa w spółdzielni, służby, pobierania świadczenia socjalnego lub zasiłku socjalnego. Mogą one dobrowolnie, na swój (...)

 • Ile mogę dostać alimentów na dzieci od mojego męża? 13 Lipca 2015

  świadczenia i wypłaty przypadające pracownikowi lub członkom jego rodziny z różnych tytułów w związku z zatrudnieniem. Są to na przykład nagrody, świadczenia z funduszu (...)

 • Zasiłki a sposób ustalenia dochodów2 Stycznia 2006

  przeliczeniowego uzyskuje się dochód miesięczny w wysokości 194 zł.  Dochody z pozarolniczej działalności gospodarczej i z ha przeliczeniowych oraz z innych źródeł (...)

 • Zajęcie komornicze wynagrodzenia za prace na 1/2 etatu4 Maja 2012

  powinno być w pełni chronione zgodnie z kodeksem pracy. Szczegółowe zasady egzekucji wierzytelności z wynagrodzenia za pracę reguluje kodeks pracy. Art. 87. § 1. Z wynagrodzenia (...)

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • zapomoga z funduszu socjalnego

  Wszyscy pracownicy naszej firmy dostali zapomogę na święta z funduszu socjalnego, uprzednio składając pisemny wniosek. Jestem w ciąży i od 6 miesięcy (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane