Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Pominięcie procedury zamówień publicznych23 Września 2004

  nie uzasadnia zastosowania trybu zamówienia z wolnej ręki. W związku z powyższym konieczne będzie udzielenie kolejnego zamówienia z zachowaniem zasad uczciwej (...)

 • Dokument od firm w przetargu publicznym14 Maja 2002

  zamówienie lub będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, wraz z danymi na temat ich kwalifikacji niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez (...)

 • Nieprawidłowości w zapytaniu o cenę29 Czerwca 2005

  zamówienia, która zapewnia konkurencję oraz wybór najkorzystniejszej oferty, nie mniej niż 5. Wraz z zaproszeniem do składania ofert zamawiający przesyła specyfikację istotnych warunków (...)

 • Przedłużenie trwania umowy w zamówieniu publicznym7 Lutego 2005

  . Wyjątek stanowią zamówienia dodatkowe, stanowiące nie więcej niż 20% wartości zamówienia, których udzielenie może nastąpić z wolnej ręki. Jeżeli dodatkowe zamówienie (...)

 • Przetarg prywatny a przetarg publiczny22 Września 2005

  publicznych – warunek ważnego postępowania Specyfikacja istotnych postanowień zamówienia – najważniejszy dokument w postępowaniu o zamówienie publiczne przetarg, zamówienia (...)

 • Unieważnienie przetargu a roszczenia wykonawcy1 Marca 2007

  realizację zadania, który jest częścią budżetu gminy nie rodzi roszczeń dla podmiotów realizujących zamówienie publiczne. W przypadku unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia (...)

 • Odrzucenie oferty w zamówieniach publicznych5 Listopada 2007

  zamawiającego. oferta, odrzucenie, zamówienia publiczne, zamawiający, wykonawca, kosztorys, specyfikacja, istotne warunki, zamówienie publiczne, protest, odwołanie

 • Protest w przetargu nieograniczonym28 Grudnia 2005

  fakt, iż wcześniej tego samego przedmiotu zamówienia dotyczył przetarg. Zamawiający bowiem może, ale nie musi skorzystać z trybu zapytania o cenę. Zgodnie z art. 182 ustawy o zamówieniach (...)

 • Zajęcie udziałów w spółce przez komornika22 Maja 2009

  :z dochodów, które przynoszą zajęte udziały (np. dywidenda),z kwoty uzyskanej w wyniku zbycia udziałów.Wybór sposobu zaspokojenia należy do wierzyciela. (...)

 • Przekształcenie podmiotowe a zamówienie publiczne11 Września 2006

  w momencie, gdy dochodzi do zmiany podmiotowej takiej, która wyłącza zamawiającego od wyboru. Zatem wniesienie przedsiębiorstwa do spółki z o.o. aportem może, ale nie musi być traktowane (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane