Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Odpowiedzialność właściciela za oblodzony parking16 Lutego 2007

  uszkodzeniu na skutek wpadnięcia w poślizg na bardzo śliskiej powierzchni parkingu mimo zachowania minimalnej prędkości. Parking był bardzo oblodzony, czego nie było w ogóle (...)

 • Emerytura a przychody z najmu25 Października 2010

  niezdolności do pracy;  2) 18 % kwoty bazowej, o której mowa w pkt. 1 - dla renty z tytułu częściowej niezdolności do pracy;  3) 20,4 % kwoty bazowej, o której (...)

 • Zawiadomienie ZUS-u o dochodzie w ubiegłym roku28 Marca 2007

  służby w Wojsku Polskim, w Policji, w Urzędzie Ochrony Państwa, w Straży Granicznej, w Służbie Więziennej i w Państwowej Straży Pożarnej,  dochody (...)

 • Podatek u źródła od należności licencyjnej14 Grudnia 2007

  opodatkowane w tym Umawiającym się Państwie, w którym powstają (w Polsce), i zgodnie z ustawodawstwem tego Państwa (Polski), lecz podatek wymierzony w ten sposób nie może przekroczyć (...)

 • Przedawnienie roszczenia za wypadek 15 Lipca 2008

  przestępstwa bez względu na to, kiedy poszkodowany dowiedział się o szkodzie i o osobie obowiązanej do jej naprawienia.§ 3. W razie wyrządzenia szkody na osobie, przedawnienie (...)

 • Służba wojskowa a urlop w zakładzie pracy2 Grudnia 2008

  rozwiązanie stosunku pracy. Pracownik złożył wniosek z prośbą o rozwiązanie umowy o prace za porozumieniem stron w trakcie trwania służby wojskowej (nie wrócił do pracy). Powodem jest pozostanie (...)

 • Przyczyna zewnętrzna przy wypadku przy pracy11 Maja 2007

  najobszerniejszych. W tym zakresie orzeczenia rozszerzyło rozumienie przyczyny zewnętrznej na zjawiska natury społecznej, organizacyjnej i inne, które były w stanie doprowadzić do wystąpienia (...)

 • Prowadzenie auta pod wpływem alkoholu16 Lipca 2008

  przypadku zawartości alkoholu niższej niż wyżej wymienione. Przestępstwo: Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w (...)

 • Odszkodowanie w postępowaniu karnym31 Marca 2004

  , które teraz muszę zakupić, bo są mi nadal potrzebne. Zgodnie z postanowieniami kodeksu karnego, w razie skazania za przestępstwo spowodowania śmierci, ciężkiego uszczerbku na (...)

 • Uzupełnienie braków formalnych pozwu11 Sierpnia 2011

  , zgodnie z art. 101 ust. 2, czy strona domaga się zwolnienia w części ułamkowej, w części procentowej - i jeśli tak, to jaki ma to być ułamek lub procent. W przypadku domagania (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Uległem wypadkowi w pracy

  Witam,mam ttaki problem,mianowicie uległem wypadkowi w pracy,mam noge w gipsie i rozkawałkowany palec,w firmie pracuje 13 dni,czy przysługuje mi chorobowe (...)

 • Dni wolne za święta w sobotę

  1 i 3 maja to wolne dni. 1 - czwartek, 3 - sobota, co w takim razie z piątkiem, czy aby nie jest ustawowo wolnym dniem o pracy, jeżeli 3 maja wypada (...)

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • Wypadek w pracy, L4 i odszkodowanie

  Tydzień temu miałem wypadek przy pracy. Rana cięta podczas pracy fizycznej, wezwano ambulans i miałem szytego kciuka lewej ręki. Lekarz wypisał L4. (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane