Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Zakup nieruchomości za granicą20 Maja 2009

  określonej w art. 23a pkt 1, zwane środkami trwałymi.Przepis nie ogranicza definicji środków trwałych do nieruchomości położonych na terytorium Polski, tak więc jeśli (...)

 • Za co przysługuje odszkodowanie 21 Maja 2009

  charakter odpowiedzialności na zasadzie ryzyka, powód nie musi udowadniać wystąpienia winy po stronie osób działających za państwo.Więcej na temat ogólnych zasad (...)

 • Odszkodowanie za spowodowanie wypadku8 Grudnia 2004

  , poruszanego za pomocą sił przyrody, przewidziana w art. 436 § 1 k.c., nie ma zastosowania do szkody wyrządzonej ruchem pojazdu osobie nim kierującej. Tu jednak doszło do zderzenia pojazdów. (...)

 • Odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu16 Kwietnia 2007

  dziecka albo opiekunowi prawnemu dziecka w wieku do ukończenia 16 roku życia, jeżeli legitymuje się orzeczeniem o niepełnosprawności - 80,00 zł na dziecko w wieku powyżej 5 roku życia (...)

 • Kiedy można zmniejszyć bądź zawiesić emeryturę10 Października 2007

  po przejściu na emeryturę nadal pracował na umowę-zlecenie w tym przedsiębiorstwie. Nie chcę zawieszać przyszłej emerytury i w związku z tym ile maksymalnie mogę zarabiać (...)

 • Wypadek przy pracy a odpowiedzialność służby BHP5 Września 2007

  to naraża pracownika na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.§ 2 Jeżeli sprawca działa (...)

 • Egzekucja nawiązki z wyroku sądu karnego8 Grudnia 2005

  określonego wyżej, sąd może orzec na rzecz pokrzywdzonego nawiązkę w celu zadośćuczynienia za ciężki uszczerbek na zdrowiu, naruszenie czynności narządu ciała, (...)

 • Odszkodowanie za wypadek przy pracy10 Grudnia 2011

  dla ubezpieczonego, który doznał stałego lub długotrwałego uszczerbku na zdrowiu jest jednym ze świadczeń z tytułu wypadku przy pracy, przewidzianym w art. 6 ust. 1 (...)

 • Alimenty dla niepełnosprawnej siostry3 Lutego 2010

  należy wymienić: brak wiedzy o miejscu pobytu zobowiązanego do alimentacji w bliższej kolejności, dłuższy pobyt za granicą, zwłaszcza w kraju, w którym nie są wykonywane (...)

 • Ile może dorobić emeryt12 Czerwca 2012

  ubezpieczenia społecznego, o której mowa w ust. 2 oraz z tytułu służby wymienionej w art. 6 ust. 1 pkt 4 i 6.  Za działalność podlegającą obowiązkowi ubezpieczenia (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Uległem wypadkowi w pracy

  Witam,mam ttaki problem,mianowicie uległem wypadkowi w pracy,mam noge w gipsie i rozkawałkowany palec,w firmie pracuje 13 dni,czy przysługuje mi chorobowe (...)

 • Dni wolne za święta w sobotę

  1 i 3 maja to wolne dni. 1 - czwartek, 3 - sobota, co w takim razie z piątkiem, czy aby nie jest ustawowo wolnym dniem o pracy, jeżeli 3 maja wypada (...)

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • Wypadek w pracy, L4 i odszkodowanie

  Tydzień temu miałem wypadek przy pracy. Rana cięta podczas pracy fizycznej, wezwano ambulans i miałem szytego kciuka lewej ręki. Lekarz wypisał L4. (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane