Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Płaca minimalna a składniki wynagrodzenia2 Lipca 2010

  ustalanego przez Ministra Pracy i Polityki Socjalnej na podstawie Kodeksu pracy, przy wykonywaniu pracy zastępczej),8) wynagrodzenia za czas niewykonywania pracy, wypłacane za środków (...)

 • Czy moja była żona może żądać podwyższenia alimentów na mojego pełnoletniego syna? 13 Maja 2015

  zobowiązanych, konieczne było ustanowienie w art. 138 możliwości zmiany zasądzonych alimentów w razie zmiany stosunków. Przez zmianę stosunków rozumie (...)

 • Osoba znajoma zniesławiła mnie na Facebooku. 17 Lipca 2015

  postępowania na nowo. Może się więc ono na nowo toczyć przeciwko osobie, której uprzednio można było przedstawić zarzut gdyby nie odmówiono wszczęcia postępowania. Przenosząc (...)

 • Odszkodowanie za spowodowanie wypadku8 Grudnia 2004

  , poruszanego za pomocą sił przyrody, przewidziana w art. 436 § 1 k.c., nie ma zastosowania do szkody wyrządzonej ruchem pojazdu osobie nim kierującej. Tu jednak doszło do zderzenia pojazdów. (...)

 • Odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu16 Kwietnia 2007

  dziecka albo opiekunowi prawnemu dziecka w wieku do ukończenia 16 roku życia, jeżeli legitymuje się orzeczeniem o niepełnosprawności - 80,00 zł na dziecko w wieku powyżej 5 roku życia (...)

 • Wypadek przy pracy a odpowiedzialność służby BHP5 Września 2007

  to naraża pracownika na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.§ 2 Jeżeli sprawca działa (...)

 • Egzekucja nawiązki z wyroku sądu karnego8 Grudnia 2005

  określonego wyżej, sąd może orzec na rzecz pokrzywdzonego nawiązkę w celu zadośćuczynienia za ciężki uszczerbek na zdrowiu, naruszenie czynności narządu ciała, (...)

 • Alimenty dla niepełnosprawnej siostry3 Lutego 2010

  należy wymienić: brak wiedzy o miejscu pobytu zobowiązanego do alimentacji w bliższej kolejności, dłuższy pobyt za granicą, zwłaszcza w kraju, w którym nie są wykonywane (...)

 • Odszkodowanie za wypadek przy pracy10 Grudnia 2011

  dla ubezpieczonego, który doznał stałego lub długotrwałego uszczerbku na zdrowiu jest jednym ze świadczeń z tytułu wypadku przy pracy, przewidzianym w art. 6 ust. 1 (...)

 • Ile może dorobić emeryt12 Czerwca 2012

  ubezpieczenia społecznego, o której mowa w ust. 2 oraz z tytułu służby wymienionej w art. 6 ust. 1 pkt 4 i 6.  Za działalność podlegającą obowiązkowi ubezpieczenia (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Uległem wypadkowi w pracy

  Witam,mam ttaki problem,mianowicie uległem wypadkowi w pracy,mam noge w gipsie i rozkawałkowany palec,w firmie pracuje 13 dni,czy przysługuje mi chorobowe (...)

 • Dni wolne za święta w sobotę

  1 i 3 maja to wolne dni. 1 - czwartek, 3 - sobota, co w takim razie z piątkiem, czy aby nie jest ustawowo wolnym dniem o pracy, jeżeli 3 maja wypada (...)

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • Wypadek w pracy, L4 i odszkodowanie

  Tydzień temu miałem wypadek przy pracy. Rana cięta podczas pracy fizycznej, wezwano ambulans i miałem szytego kciuka lewej ręki. Lekarz wypisał L4. (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane