Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Ubezwłasnowolnienie brata19 Marca 2009

  je tylko dla dobra ubezwłasnowolnionego. Dla ubezwłasnowolnionego częściowo ustanawia się kuratora. W toku postępowania osoba, która ma być ubezwłasnowolniona, musi być zbadana (...)

 • Opieka nad ubezwłasnowolnionym a kurator2 Lutego 2007

  Mój szwagier jest opiekunem prawnym osoby ubezwłasnowolnionej. Jako opiekun prawny złożył wniosek do sądu z zamiarem sprzedaży części majątku osoby chorej i jest też tam wniosek o (...)

 • Postępowanie sądowe dotyczące ubezwłasnowolnienia danej osoby4 Października 2011

  , a sąd rodzinny powinien ustanowić dla osoby ubezwłasnowolnionej kuratora lub opiekuna (sądem tym będzie sąd rejonowy miejsca zamieszkania osoby ubezwłasnowolnionej). (...)

 • Pobyt w placówce opiekuńczej a ubezwłasnowolnienie15 Listopada 2010

  psychicznej, niedorozwoju umysłowego albo innego rodzaju zaburzeń psychicznych, w szczególności pijaństwa lub narkomanii, nie jest w stanie kierować swoim postępowaniem. Dla takiej osoby (...)

 • Ubezwłasnowolnienie i sprzedaż nieruchomości7 Maja 2009

  śmierci tej osoby. Jeśli sąd w orzeczeniu zezwoliłby na dokonanie takiej czynności, to środki uzyskane ze zbycia tego majątku wejdą w skład majątku osoby ubezwłasnowolnionej, a te (...)

 • Czynności dozwolone dla osoby ubezwłasnowolnionej częściowo23 Stycznia 2012

  Jakie czynności może podejmować osoba ubezwłasnowolniona częściowo? Nie wymagają zgody przedstawiciela ustawowego następujące czynności prawne dokonane przez osoby ubezwłasnowolnione częściowo

 • Ustanowienie opieki prawnej na gruncie Kodeksu cywilnego7 Kwietnia 2012

  opiekuńczego oraz przepisy Kodeksu cywilnego. Opieka może zostać ustanowiona wobec małoletniego lub osoby ubezwłasnowolnionej całkowicie. Z kolei kuratela może zostać ustanowiona dla (...)

 • Wykupienie udziałów nieobecnego współwłaściciela 27 Marca 2008

  takiego kuratora jest nie tyle zarządzanie majątkiem osoby, co ochrona jej praw i ustalenie miejsca jej pobytu. Zadania kuratora powinien ustalić sąd, który go powołuje. (...)

 • Ubezwłasnowolnienie całkowite i częściowe11 Lutego 2012

  ubezwłasnowolnienia całkowitego, lecz potrzebna jest pomoc do prowadzenia jej spraw. § 2. Dla osoby ubezwłasnowolnionej częściowo ustanawia się kuratelę. Ustawodawca wprowadził (...)

 • Opieki dzieci nad ojcem9 Października 2004

  się od potocznego. Opieka jest ustanawiana przez sąd dla osoby całkowicie ubezwłasnowolnionej. Dla ubezwłasnowolnionego częściowo ustanawia się kuratelę. Nie ma natomiast (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane