Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Czy mogę wymienić prawo jazdy angielskie na polskie? 23 Kwietnia 2015

  prawo jazdy odpowiedniej kategorii, za opłatą, o której mowa w art. 10 ust. 1, oraz po uiszczeniu opłaty ewidencyjnej, po zwrocie zagranicznego dokumentu organowi wydającemu prawo (...)

 • Zabrane prawo jazdy na 3 miesiące za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. 2 Czerwca 2015

  przyjął Pan mandatu i sprawa trafiła do sądu, przy czym postępowanie przed sądem nie zakończy się przed upływem 3 miesięcy od zatrzymania prawa jazdy, prawo jazdy zostanie Panu zwrócone (...)

 • Prawo jazdy wydane za granicą28 Maja 2004

  kierowania samochodami osobowymi. Czy mając prawo jazdy belgijskie, holenderskie mogę jeździć po Polsce, czy na podstawie tego prawa jazdy mogę się starać o przywrócenie (...)

 • Czy mogę jeździć po polskich drogach na zagranicznych prawach jazdy. 20 Sierpnia 2015

  Przed paroma laty straciłem prawo jazdy za punkty karne. Jakiś czas po tym wyjechałem za granicę, tam wyrobiłem sobie tamtejsze prawo jazdy. Ostatnio jadać po Polsce (...)

 • Czy mogę jeździć na ukraińskich prawo jazdach?4 Sierpnia 2015

  kategorii D.  5. Międzynarodowe prawo jazdy może być wydane wyłącznie posiadaczowi krajowego prawa jazdy, który je otrzymał z zachowaniem minimalnych warunków ustalonych (...)

 • Czy istnieje możliwość na wcześniejsze odzyskanie prawa jazdy? 28 Kwietnia 2015

  Witam, za jazdę pod wpływem alkoholu zostało mi zabrane prawo jazdy na rok czasu. Z zawodu jestem kierowcą. Utrata prawa jazdy jest w moim przypadku równoznaczne z utratą (...)

 • Prowadzenie samochodu bez prawa jazdy19 Sierpnia 2010

  prawa jazdy stanowi wykroczenie podlegające karze grzywny. wykroczenia, podejrzany, przestępstwo, pijany, prawo jazdy, zatrzymanie, policjant, alkohol, po spożyciu

 • Kara upomnienia i nagany dla pracownika2 Grudnia 2010

  bez usprawiedliwienia; - stawia się do pracy w stanie nietrzeźwości lub spożywa alkohol w czasie pracy; Warto przy tym pamiętać, że kara pieniężna za jedno przekroczenie, jak i za (...)

 • Uprawnienia do prowadzenia pojazdu.22 Maja 2009

  dostałem pismo z posterunku policji z nakazem oddania niemieckiego prawa jazdy do Starostwa Powiatowego lub funkcjonariuszowi Policji. Czy mam obowiązek oddania polskiemu organowi ważnego prawa (...)

 • Irlandzkie prawo jazdy w Polsce29 Marca 2006

  teoretycznej egzaminu państwowego - warunek ten nie dotyczy prawa jazdy wydanego przez państwo członkowskie Unii Europejskiej. Jeżeli prawo jazdy wydane za granicą zawiera (...)

 • Honorowanie prawa jazdy z Hongkongu24 Lutego 2010

  - Kongu może kierować pojazdami w Polsce i UE? Czy w/w osoba może na podstawie posiadanego prawa jazdy uzyskać prawo jazdy uprawniające do kierowania pojazdami na terenie Polski (...)

 • Zagraniczne prawo jazdy a jazda w Polsce13 Marca 2006

  okresie 6 miesięcy od daty rozpoczęcia stałego lub czasowego pobytu, nie dłużej jednak niż przez okres ważności prawa jazdy. Poza tym osoba posiadająca krajowe prawo jazdy wydane (...)

 • Wymiana prawa jazdy przez cudzoziemca29 Lipca 2010

  Cudzoziemiec ob. Tajlandii posiada zezwolenie na pobyt czasowy w Polsce oraz prawo jazdy wydane w Tajlandii. Czy cudzoziemiec ob. Tajlandii posiadający prawo tymczasowego pobytu w Polsce (...)

 • Wymiana prawa jazdy bez zameldowania w kraju11 Września 2007

  Posiadam stare Polskie prawo jazdy kategorii C wyrobione w wojsku (jestem obywatelem Polski). Prawo jazdy straciło ważność w 1998 roku z powodu nieaktualnych badan lekarskich. Aktualnie (...)

 • Prowadzenie samochodu w Polsce23 Listopada 2004

  czasowego pobytu. Po upływie tego okresu osoba posiadająca krajowe prawo jazdy wydane za granicą, aby mogła prowadzić pojazd mechaniczny na obszarze RP obowiązana jest posiadać prawo (...)

 • Wydanie dokumentu prawa jazdy po zdaniu egzaminu3 Lutego 2010

  dokument za zwrotnym potwierdzeniem odbioru albo bezpośrednio - za pokwitowaniem odbioru dokonanym na wniosku Prawo jazdy przesyła się za pośrednictwem poczty w terminie 2 (...)

 • Zatrzymanie prawa jazdy15 Lutego 2010

  Zatrzymano mi prawo jazdy dwa razy za prowadzenie pod wpływem alkoholu, prawo jazdy mam zabrane na 3 lata. Co mi grozi jeżeli teraz zostanę złapany na prowadzeniu na (...)

 • Spowodowanie wypadku po użyciu alkoholu11 Lutego 2011

  Jechały 2 osoby samochodem. Osoba prowadząca, kobieta nie miała prawo jazdy. Spowodowała wypadek. Osoba jako pasażer także nie miał prawa jazdy. Obydwoje byli pod wpływem alkoholu. Pasażer (...)

 • Pokwitowanie zatrzymania prawa jazdy8 Grudnia 2005

  W dniu 6 grudnia 2005 roku zatrzymano mi prawo jazdy za jazdę pod wpływem alkoholu ponieważ alkomat wskazał 0,30, policja zabrała mi prawo jazdy wydając na tę okoliczność (...)

 • Stosunek pracy ze skazanym policjantem21 Lipca 2005

  odbierać mu prawa jazdy, ponieważ: "do policji już i tak nie może z wyrokiem wrócić, a brak prawa jazdy utrudni mu utrzymanie rodziny, bez prawa jazdy nie będzie mógł znaleźć innej (...)

 • Wymiana "starego" prawa jazdy7 Marca 2006

  Posiadam bezterminowe prawo jazdy wydane na papierze (tzw. stare). Istnieje obowiązek wymiany prawa jazdy w przypadku posiadania tzw. starego. Jakie przepisy mówią o obowiązku wymiany w/w (...)

 • Czy prawo jazdy się przeterminowuje? 23 Lipca 2015

  Witam serdecznie, bezterminowe prawo jazdy otrzymałem w 1970 roku, do tego czasu nie wymieniałem. Czy w związku z tym nastąpiło przeterminowanie prawo jazdy? Czy (...)

 • Skrócenie zakazu prowadzenia pojazdów15 Września 2005

  wyłączenie dotyczy również żołnierza, który prowadząc uzbrojony pojazd naruszył przepisy i spowodowal wypadek, w którym ktoć zginął lub odniósł cieżki uszczerbek na zdrowiu. nietrzeźwy kierowca, (...)

 • Wymiana prawa jazdy uzyskanego w Irlandii26 Lutego 2012

  Witam. Posiadam prawo jazdy wydane w Irlandii. Czy jeżeli zdecyduję się na wymianę tego prawa jazdy na polskie, to będę mógł zachować obecne? Gdyby prawo jazdy (...)

 • Prowadzenie pojazdu po zabraniu prawa jazdy 17 Września 2010

  sprawa o odwieszenie tego pierwszego wyroku (6 miesięcy, odwieszono i je odsiedziałem). 5 września tego roku wsiadłem znowu za kierownicę i zostałem zatrzymany (byłem trzeźwy). Sąd zabrał mi prawo (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Jak odzyskać prawo jazdy po 2-óch latach ?

  Mąż prowadził samochód w stanie nietrzeżwym . Zabrano mu prawo jazdy na dwa lata. Okres ten już minął . Moje pytanie brzmi - Czy oprócz tego , (...)

 • mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

  siemka, mam 19 lat i dwa dni temu dostałem mandat od policji za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym w wysokości 100zł. Moje pytanie jest takie, (...)

 • Sprzedam prawo jazdy, świadectwa i inne dokumenty !

  Załatwie prawo jazdy, świadectwo lub inny dokument 100% legalne ! Po więcej informacji pisać na e-mail: truedocument@gmail.com [cytat] Załatwie prawo (...)

 • Sprawiedliwy czy wredny prokurator?

  Zatrzymano mnie jadacego pod wplywem alkohlu.badanie alkomatwm wyszlo 0,59 0,60 0,57.badanie krwi 0,4.policja chciala umorzyc sprawe i skierowac sprwe (...)

 • Odzyskanie prawa jazdy

  Witam chciałem się dowiedzieć czy jest możliwość odzyskania prawa jazdy wnosząc apelacje szybciej niż zakłada wyrok, zakładając że straciłem (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane