Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Czy mogę wymienić prawo jazdy angielskie na polskie? 23 Kwietnia 2015

  jazdy lub pozwolenia na kierowanie tramwajem, którego była pozbawiona na okres przekraczający rok. 2. W przypadkach, o których mowa w ust. 1 pkt 3, prawo jazdy (...)

 • Zabrane prawo jazdy na 3 miesiące za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. 2 Czerwca 2015

  czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym, starosta wydaje decyzję administracyjną o przedłużeniu okresu, na który zatrzymano prawo jazdy, do 6 miesięcy. Jeżeli decyzja o (...)

 • Prawo jazdy wydane za granicą28 Maja 2004

  kierowania samochodami osobowymi. Czy mając prawo jazdy belgijskie, holenderskie mogę jeździć po Polsce, czy na podstawie tego prawa jazdy mogę się starać o przywrócenie uprawnień (...)

 • Czy mogę jeździć po polskich drogach na zagranicznych prawach jazdy. 20 Sierpnia 2015

  , których stroną jest Rzeczpospolita Polska. 2. Kierowca może posiadać tylko jedno ważne prawo jazdy. Przepis ten nie dotyczy międzynarodowego prawa jazdy oraz krajowego prawa (...)

 • Czy mogę jeździć na ukraińskich prawo jazdach?4 Sierpnia 2015

  . 40 i 44), (…)  2. Kierowca może posiadać tylko jedno ważne prawo jazdy. Przepis ten nie dotyczy międzynarodowego prawa jazdy oraz krajowego prawa jazdy osoby, (...)

 • Zwrot przed terminem zabranego prawa jazdy17 Maja 2005

  przynajmniej przez rok. Uregulowania tego nie stosuje się, jeżeli środek karny orzeczono na podstawie art. 42 § 2 lub 3 kodeksu karnego (w wyroku jest podana podstawa orzeczenia środka karnego). (...)

 • Prowadzenie pojazdu po zabraniu prawa jazdy 17 Września 2010

  10 sierpnia 2007 zostałem zatrzymany do kontroli. Badanie wykazało 1,5 promila. Prawo jazdy zostało zatrzymane na 3 lata plus 6 miesięcy w zawieszeniu na 3 lata. W 2008 (...)

 • Czy istnieje możliwość na wcześniejsze odzyskanie prawa jazdy? 28 Kwietnia 2015

  Witam, za jazdę pod wpływem alkoholu zostało mi zabrane prawo jazdy na rok czasu. Z zawodu jestem kierowcą. Utrata prawa jazdy jest w moim przypadku równoznaczne z utratą (...)

 • Zatrzymanie prawa jazdy15 Lutego 2010

  Zatrzymano mi prawo jazdy dwa razy za prowadzenie pod wpływem alkoholu, prawo jazdy mam zabrane na 3 lata. Co mi grozi jeżeli teraz zostanę złapany na (...)

 • Honorowanie prawa jazdy z Hongkongu24 Lutego 2010

  - Kongu może kierować pojazdami w Polsce i UE? Czy w/w osoba może na podstawie posiadanego prawa jazdy uzyskać prawo jazdy uprawniające do kierowania pojazdami na terenie (...)

 • Jak przygotować się do zakupu mieszkania z licytacji komorniczej? 23 Kwietnia 2015

  dotyczy. Obowiązek zapewnienia lokalu socjalnego ciąży na gminie właściwej ze względu na miejsce położenia lokalu podlegającego opróżnieniu.  2. Jeżeli w wyroku orzeczono (...)

 • Wymiana prawa jazdy przez cudzoziemca29 Lipca 2010

  sie o wymienienie swojego prawa jazdy wydanego w Tajlandii na polskie prawo jazdy? Czy w/w cudzoziemiec może otrzymać polski dowód osobisty? Odnośnie wymiany prawa jazdy (...)

 • Wydanie prawa jazdy osoby zameldowanej w Polsce3 Czerwca 2009

  Mąż przed dwoma tygodniami zdał egzamin na prawo jazdy kat. A ( posiada już prawo jazdy- B,C,E). Wypisał wniosek na prawo jazdy i zaznaczył punkt G podpunkt (...)

 • Jazda samochodem po pijaku24 Lipca 2002

  Jaka grozi mi kara za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwym (2.7 promila)? Chciałbym nadmienić, że około 6 lat temu mialem zabrane prawo jazdy na 6 miesiecy za jazdę w stanie po (...)

 • Badanie psychiatryczne27 Lipca 2007

  albo na zeznania świadka lub biegłego, przewodniczący może zarządzić, aby na czas przesłuchania danej osoby oskarżony opuścił salę sądową. Z kolei zgodnie z art. 171 § 2 kpk (...)

 • Zatrzymanie prawa jazdy25 Września 2010

  Zostało mi zatrzymane prawo jazdy z art.178a. Przy parkowaniu na parkingu przy supermarkecie, zahaczyłem sąsiednie auto, byłem pod wpływem alkoholu.Prawo jazdy zostało zatrzymane. (...)

 • Czy prawo jazdy się przeterminowuje? 23 Lipca 2015

  Witam serdecznie, bezterminowe prawo jazdy otrzymałem w 1970 roku, do tego czasu nie wymieniałem. Czy w związku z tym nastąpiło przeterminowanie prawo jazdy? Czy istnieje taka (...)

 • Zatarcie skazania a pytanie o karalność10 Lutego 2009

  k.k na karę pół roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. Czy teraz do końca życia na pytanie policji czy sądu "czy był Pan karany za składanie fałszywych oświadczeń" (...)

 • Wydanie dokumentu prawa jazdy po zdaniu egzaminu3 Lutego 2010

  dokument za zwrotnym potwierdzeniem odbioru albo bezpośrednio - za pokwitowaniem odbioru dokonanym na wniosku Prawo jazdy przesyła się za pośrednictwem poczty w terminie 2 dni od (...)

 • Wymiana prawa jazdy uzyskanego w Irlandii26 Lutego 2012

  na polskie. Wynika to z art. 94 ust. 2 ustawy prawo o ruchu drogowym - „osoba posiadająca krajowe prawo jazdy wydane za granicą, która zamieszkuje na terytorium (...)

 • Prawo jazdy wydane za granicą a uprawnienia w Polsce29 Grudnia 2011

  Prawo jazdy wydane za granicą pozwala prowadzić pojazdy w Polsce? Zgodnie z art. 94 ust. 2 prawa o ruchu drogowym „Osoba posiadająca krajowe prawo jazdy wydane za granicą, (...)

 • Dokument niezbędne do kontroli przewoźników17 Listopada 2007

  czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym, a w tym stanu technicznego pojazdów. W związku z niniejszym przepisem inspektor ruchu drogowego ma prawo wylegitymować kierowcę z dokumentu prawa jazdy, (...)

 • Wymiana "starego" prawa jazdy7 Marca 2006

  Posiadam bezterminowe prawo jazdy wydane na papierze (tzw. stare). Istnieje obowiązek wymiany prawa jazdy w przypadku posiadania tzw. starego. Jakie przepisy mówią o obowiązku wymiany (...)

 • Prawny obowiązek denuncjacji10 Lipca 2007

  ZUS nie może zgłosić do organu wydającego prawo jazdy faktu istnienia choroby wykluczającej posiadanie prawa jazdy (nie mam na myśli nazwy jednostki chorobowej, na którą (...)

 • Zwrot prawa jazdy po upływie środka karnego10 Lutego 2009

  jednak osoba ubiegająca się o zwrot prawa jazdy była go pozbawiona na okres przekraczający 1 rok, podlega ona wcześniej kontrolnemu sprawdzaniu kwalifikacji (art. 114 ust. 1 pkt 2 lit (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Jak napisać wniosek o skrócenie wyroku??

  Chciałbym napisać wniosek do sądu o skrucenie wyroku. Zostały mi zabrane prawo jazdy na 2 lata i właśnie mija rok. Jak mam napisać taki wniosek?? (...)

 • Jak odzyskać prawo jazdy po 2-óch latach ?

  Mąż prowadził samochód w stanie nietrzeżwym . Zabrano mu prawo jazdy na dwa lata. Okres ten już minął . Moje pytanie brzmi - Czy oprócz tego , (...)

 • Utrata prawa jazdy

  Witam Mam pytanie Jadąc samochodem uderzyłem w drzewo Byłem pod wpływem alkoholu 2,52 promila w wydychanym powietrzu. Jechałem sam o godzinie 4 rano (...)

 • Odzyskanie prawa jazdy

  Witam chciałem się dowiedzieć czy jest możliwość odzyskania prawa jazdy wnosząc apelacje szybciej niż zakłada wyrok, zakładając że straciłem (...)

 • Sprzedam prawo jazdy, świadectwa i inne dokumenty !

  Załatwie prawo jazdy, świadectwo lub inny dokument 100% legalne ! Po więcej informacji pisać na e-mail: truedocument@gmail.com [cytat] Załatwie prawo (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.