Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Zwrot kosztów wysłania pisma procesowego1 Stycznia 2007

  ... powód cofnął pozew w niniejszej sprawie. Na mocy art. 355 § 1 i 2 kpc w zw. z art. 203 § 1 i 4 kpc postanowiono jak w sentencji. Po uprawomocnieniu postanowienia Sąd zwróci (...)

 • Koszty opinii biegłego26 Sierpnia 2004

  postępowania. Jako że jest Pan jednym ze współwłaścicieli, z całą pewnością wynik postępowania dotyczy Pańskiego interesu prawnego. Koszty sądowe obejmują opłaty sądowe i zwrot (...)

 • Zwolnienie od kosztów sądowych22 Maja 2006

  nieuwzględnienia zwolnienia spowoduje zwrot apelacji i upływ terminu do jej wniesienia. koszty sądowe, koszty, postępowanie, zwolnienie od kosztów

 • Zasądzone należności kosztem uzyskania przychodów23 Stycznia 2007

  wyrokiem sądowym koszty procesowe (koszty sądowe oraz koszty zastępstwa procesowego) nie służą w szpitalu osiągnięciu przychodów, nie mogą więc być uznane za koszty (...)

 • Proces o ustalenie ojcostwa27 Maja 2005

  uzna, iż ze względu na okoliczności sprawy jest to konieczne. 7. Regułą postępowania cywilnego jest, iż strona przegrywająca ponosi koszty procesu. Do kosztów należą koszty sądowe (...)

 • Błędne orzeczenie o kosztach sądowych20 Stycznia 2006

  sądu, który wydał zaskarżony wyrok, w terminie dwutygodniowym od doręczenia stronie skarżącej wyroku z uzasadnieniem.  Jeżeli strona nie zażądała uzasadnienia wyroku w (...)

 • Wniosek o wznowienie postępowania24 Kwietnia 2006

  , czekałem na decyzję sądu apelacyjnego w Krakowie. Po jakimś czasie otrzymałem z sądu okręgowego w Kielcach postanowienie sądu apelacyjnego w Krakowie o nieuwzględnieniu zażalenia. (...)

 • Wartość przedmiotu apelacji11 Marca 2011

  kosztów sądowych, nie podaje się ich wartości jako wartości przedmiotu zaskarżenia. Inaczej jest w przypadku, gdyby miały być kwestionowane jedynie koszty sądowe – (...)

 • Zwolnienie z opłaty za uzasadnienie wyroku17 Października 2005

  Jako osoba uboga zostałam zwolniona z opłacenia kosztów procesu. Jednak wyrok nie w pełni mnie usatysfakcjonował. Sąd za uzasadnienie wyroku zażądał 40zł - czy można się od tego odwołać? (...)

 • Wezwanie do uiszczenia kosztów sądowych6 Stycznia 2004

  koszty sądowe, narazi siebie i rodzinę na uszczerbek w utrzymaniu koniecznym. Jeśli natomiast sąd jest przekonany, iż sytuacja majątkowa wnioskodawcy pozwala mu na pokrycie (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane