Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Zwolnienie nauczyciela30 Stycznia 2004

  Nauczyciela nie przewiduje wprost możliwości rozwiązania umowy o pracę bez wypowiedzenia z winy nauczyciela mianowanego, to jednak reguluje ustanie stosunku pracy z przyczyn określonych (...)

 • Emerytura nauczyciela16 Marca 2006

  323/2002, opubl. w OSNP 2004/11 poz. 197. Zgodnie z nim do okresu 20 lat pracy nauczycielskiej, wymaganego do przyznania emerytury na podstawie art. 88 ust. 1 Karty Nauczyciela, wlicza się okresy (...)

 • Na jakich zasadach udzielany jest urlop na podratowanie zdrowia? 21 Maja 2015

  godzin i posiadając 14 lat stażu pracy w szkole, musi Pani przedłożyć dyrektorowi: a) wniosek o udzielenie urlopu dla poratowania zdrowia, dla którego nie ma prawnie (...)

 • Praca w gospodarstwie a nagroda jubileuszowa29 Marca 2007

  gospodarstwie rolnym do pracowniczego stażu pracy (Dz. U. 1990 r. Nr 54 poz. 310) stanowi natomiast (art. 1), iż ilekroć przepisy prawa lub postanowienia układu zbiorowego pracy albo porozumienia (...)

 • Umowa o pracę dla nauczyciela kontraktowego21 Kwietnia 2009

  stopień nauczyciela kontraktowego. Jeżeli natomiast chodzi o nauczyciela kontraktowego to art. 10 Karty Nauczyciela ustanawia zasadę, zgodnie z którą stosunek pracy (...)

 • Zostałam zwolniona przez dyrektora szkoły-co mogę zrobić w tej sytuacji? 3 Sierpnia 2015

  11, poz. 426, \"wybór nauczyciela do przeniesienia w stan spoczynku w razie spełnienia przesłanek z art. 20 ust. 1 [...] Karty Nauczyciela [...] może być zakwestionowany przez sąd pracy (...)

 • Emerytura nauczycielska16 Września 2009

  Najwyższego - Izba Pracy, Ubezpieczeń Społecznych i Spraw Publicznych z dnia 8 lipca 2008 r. o sygnaturze I UK 400/2007 Tylko do 1 lipca 2004 r. ZUS wliczał do stażu pracy nauczycielski (...)

 • Zwolnienie nauczyciela mianowanego17 Marca 2004

  zobowiązany do uwzględnienia w podjęciu decyzji zwolnienia nauczyciela, takich czynników jak: status nauczyciela (dyplomowany, mianowany, stażysta), kwalifikacji, stażu pracy, (...)

 • Dodatek za staż pracy3 Czerwca 2009

  zakładach pracy nie liczył sobie tego do stażu pracy jako 4 lata). Z tych uwag wynika, iż wcześniejsze zatrudnienie powinno zostać wzięte pod uwagę także przy obliczaniu dodatku do (...)

 • Awans zawodowy n-la mianowanego30 Marca 2012

  nauczyciela za okres stażu ustala, w terminie nie dłuższym niż 21 dni od dnia złożenia powyższego sprawozdania z uwzględnieniem stopnia realizacji planu rozwoju zawodowego nauczyciela, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

  Jestem nauczycielką i chciałabym skorzystać z przysługującego mi urlopu dla poratowania zdrowia, ale dopiero od września, czyli od początku przyszłego (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • Staz absolwencki a Unia???

  Witam skonczylam studia i ze jestem zarejestrowana w Urzedzie Pracy uzyskalam status absolwenta na jutro bylam zaproszona na rozmowe kwalifikacyjna w sprawie (...)

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane