Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Limit VAT - najem prywatny i działalność18 Lutego 2011

  podatnik VAT. Jaki limit obrotu (wysokość przychodu) dotyczy mojej osoby za 2010 r. jeśli chodzi o zwolnienia podmiotowego z VAT? Podatnik, który przez cały rok 2010 (...)

 • Jak przeprowadzić likwidację spółki cywilnej?4 Maja 2015

  zmiany w danych ewidencyjnych płatnika, - formularz ZUS ZAA - z aktualną informacją o adresach prowadzenia działalności gospodarczej przez płatnika składek, - formularz ZUS ZBA - z (...)

 • Odsetki od podatku od nieruchomości29 Marca 2012

  rok oraz wezwanie do zapłaty podatku nieruchomości za 2010 rok wraz z kosztami przesyłki i odsetkami od tego podatku. W urzędzie podatkowym podatnik uzyskał informację, (...)

 • Jak przeprowadzić zbiórkę pieniędzy dla potrzebującego?8 Maja 2015

  , zgodny z prawem cel pozostający w sferze zadań publicznych, o których mowa w art. 4 ust. 1 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. (...)

 • Darowizna żonie w kilku przelewach13 Kwietnia 2010

  miesięcy zostanie darowizna zgłoszona właściwemu naczlnikowi urzędu skarbowego (formularz SD-Z2). Jeśli było wiele mniejszych darowizn, to faktycznie każda z nich powinna być oddzielnie zgłoszona (...)

 • Wygaśnięcie mandatu członka rady nadzorczej 24 Lutego 2009

  sytuacji trzyletniej kadencji będzie rok 2008 czy też dopiero 2009, a w takim przypadku czy należałoby brać pod uwagę zwyczajne zgromadzenie wspólników spółki w 2009 czy też w 2010 roku? (...)

 • Ulga budowlana a brak porozumienia małżonków13 Grudnia 2006

  niekorzystne i będzie wiązać się z koniecznością dopłaty podatku może (tego nie wiem) wraz z odsetki. (b) wcześniej otrzymane przeze mnie zwroty wynikające z odliczeń związanych (...)

 • Zasiłek chorobowy31 Maja 2011

  świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa (tekst jednolity: Dz. U. 2010 r. Nr 77 poz. 512) za czas trwania niezdolności do pracy zasiłek chorobowy (...)

 • Decyzja a przedawnienie16 Lutego 2009

  natomiast zwrócić sprawy do ponownego rozpatrzenia ani uchylić w całości decyzji i przekazać jej do ponownego rozpatrzenia. Jeśli organ drugiej instancji uchyliłby w 2010 r.  decyzję (...)

 • Przedawnienie zobowiązań podatkowych6 Lipca 2010

  dochodowego  za 2004 rok upłynął w 2005 roku, w konsekwencji, jeżeli nie wystąpią okoliczności wstrzymujące bieg terminu przedawnienie, zobowiązanie w podatku dochodowym za 2004 (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

  Jestem nauczycielką i chciałabym skorzystać z przysługującego mi urlopu dla poratowania zdrowia, ale dopiero od września, czyli od początku przyszłego (...)

 • PIT 37 instrukcja !!!

  Pit 37 druk składa się z kilku części, które należy odpowiednio i poprawnie wypełnić, aby oddać druk do urzędu skarbowego. Najpierw jest część (...)

 • Ile urlopu mi się należy???

  Pracuje po 5 godzin dziennie oprócz niedziel?Ile w końcu przysługuje mi urlopu?Jeśli chodzi o lata pracy to jest 9 lat.Moja mama pracuje w przedszkolu (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane